Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mire számíthatok, ha a barátnő...

Mire számíthatok, ha a barátnőm hitgyülis?

Figyelt kérdés
Magamat gyakorlati ateistának vallom, semmi rálátásom sem a Hit Gyülekezetére, sem egyéb vallási témákra. Házasodnak ők ateistákkal? Elutasítják a házasság előtti szexet? Meg akarnak téríteni ateistákat? Nem tudom magamat elképzelni, amint istentiszteletekre járok. Nem zavar, ha valaki hisz valamiben, vallásos, de engem hagyjon ki belőle. Milyen hatással van a Hit Gyülekezete a tag mindennapjaira?
2009. jún. 18. 22:25
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
54%
A Hit Gyülekezet egy kemény szekta. Vezére Németh Sándor, aki a fideszes Németh Zsoltnak az apja. Iszonyúan meggazdagodott a hitgyüliből. A gyülekezetes nem élhet szexuális életet házasság előtt. Rendszeresen /minden vasárnap/ komoly pénzgyűjtés van náluk. /egy-két forintot nem illik adni.../ Merítkezéssel keresztelkednek felnőtt korban. Kitartóan agitálnak a szekta mellett. Hogy milyen hatással van a gyülekezet a mindennapokra? Aki túl komolyan veszi, egyszerűen bedilizik, mások, elhagyták a családjukat, vagy ha maradnak is, otthon nem főznek, nem takarítanak, teljesen külön életet élnek. Ellenállnak a szexnek, ha a házastárs nem követi őket. A vasárnapi összejöveteleken zenélnek és evangeléizálnak. Köztük van és énekel Bayer Freiderika is.
2009. jún. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

"A gyülekezetes nem élhet szexuális életet házasság előtt"


ezt általában be is tartják? mert azért a magukat vallásosnak (nem hitgyül.) mondó barátaim, ismerőseim általában nem.


ilyen jellegű infók érdekelnek. a történeti áttekintés kevésbé, de azért köszi.

2009. jún. 18. 22:48
 3/35 anonim ***** válasza:
22%

A hitgyülekezet nem egy szekta.

A hitgyülekezetbe azok járnak, akik hisznek Istenben és olyan embereket keresnek, akikkel tudnak beszélni az ilyen dolgokról.

Az, hogy elutasítják-e a házasság előtti szexet, attól függ, hogy mennyire hívő. De szerintem nyugodtan kérdezd meg tőle.

Lehet, hogy megpróbál megtéríteni, de ha van esze, akkor nem fogja erőltetni.

És valószínüleg el fog rángatni istentiszteletre/misére. Ez heti egy óra. Ebbe még senki nem halt bele.

Szóval, ha szereted, akkor ne akadályozza meg a kapcsolatotokat az, hogy eljár hívők közé.

2009. jún. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon reménykedj benne, hogy csak annyira hitgyülis, mint a legtöbb megkeresztelt ember keresztény...
2009. jún. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
91%

"Vezére Németh Sándor, aki a fideszes Németh Zsoltnak az apja."


Tévedés.Németh Zsolt édesapját Németh Gézának hivják.Elhunyt. Református lelkipásztor volt.Személyesen ismertem.

2009. jún. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
68%

Akik hisznek Istenben, miért nem "rendes" templomba járnak, és miért a Hitgyülibe?


A szcientológusok veszélyesebbek, nekik tanfolyamaik is vannak, amit kötelező kemény pénzekért elvégezni.

2009. jún. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen megkérek mindenkit, hogy ha ÉRDEMBEN tud, akkor a kérdéseimre válaszoljon!
2009. jún. 18. 23:11
 8/35 A kérdező kommentje:

"Nagyon reménykedj benne, hogy csak annyira hitgyülis, mint a legtöbb megkeresztelt ember keresztény..."


ebben bízom...

2009. jún. 18. 23:12
 9/35 A kérdező kommentje:

"Az, hogy elutasítják-e a házasság előtti szexet, attól függ, hogy mennyire hívő. De szerintem nyugodtan kérdezd meg tőle.

Lehet, hogy megpróbál megtéríteni, de ha van esze, akkor nem fogja erőltetni.

És valószínüleg el fog rángatni istentiszteletre/misére. Ez heti egy óra. Ebbe még senki nem halt bele.

Szóval, ha szereted, akkor ne akadályozza meg a kapcsolatotokat az, hogy eljár hívők közé.

"


nem tanácsot kértem, hanem használható infót. azt meg majd én eldöntöm, mibe halok bele és mibe nem. engem ne térítgessen senki, bocs.

2009. jún. 18. 23:17
 10/35 anonim ***** válasza:
90%

Én még olyan Hitgyülissel nem találkoztam, aki nem akart volna engem is bekebelezni. Ámde ne legyen igazam. Én azt mondom neked, mint ateistának, hogy ne kezdj vallásos emberrel. Főleg ne szektással. A szektás embert az sem érdekli, h gondolsz -e egyáltalán vmit Istenről, felsőbb hatalomról. Míg egy történelmi egyházban lévő vallásos ember nem fog téged térítgetni, ha egyik vagy másik felekezethez tartozol, mert örül annak, hogy hiszel.

Tömören ennyi.

Ha szexet szeretnél, akkor ne tőle várd, én ezt tanácsolom neked.

(Tudom, miről beszélek, református vagyok, és behatóan foglalkoztam a kisegyházakkal is...)

2009. jún. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!