Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos, én nem. Ezek szerint...

Vallásos, én nem. Ezek szerint semmi esélyem nála?

Figyelt kérdés

Van egy fiú,aki pünkösdi-karizmatikus vallású.Gyülibe is jár,erősen vallásos a családja is,nagyon Istenfélővé nevelték.Náluk nem igazán nézik jó szemmel,ha valakinek "világi" barátnője van.

A srác ezt tudja,és erősen tartja is magát hozzá,legalábbis mostanában. Nem régen még elég ingadozó volt a viselkedése. Nem lehet nála semmi esélyem? Én keresztény vagyok,hiszek Istenben,de aktívan nem gyakorlom a vallásom,nem járok gyülibe,templomba stb...

Mit lehetne tenni?



2012. ápr. 9. 12:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
60%

Az én véleményem a szituáció alapján:

Egy normális vallásos embernél a hit nem lehet kizáró ok a szerelemben. Mindegy, hogy valaki keresztény, buddhista, muzulmán vagy ateista, mert a két dolog nem függ össze.

A srácnál (és családjánál) én úgy látom, hogy kissé fanatikusok. ha kötelező gyülekezetbe járnia, ha nem nézik jó szemmel a más hitűvel való kapcsolatát, akkor ott valami nem stimmel. Valahogy ki kéne lépnie a befolyás alól, és kialakítani a saját véleményt, objektív döntéseket hozni a saját életéről, és nem hit alapján megítélni másokat.

Anyukádnak valahol igaza van. Nem tilthat el persze, de miért kéne neked ahhoz gyülekezetbe járnod, hogy összejöjj a fiúval? Valaki azt írta, hogy nem várhatod el, hogy megváltozzon. Ilyen alapon ő sem várhatja el, hogy te megváltozz miatta. Úgy kell elfogadni a másikat, ahogy van!

2012. ápr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!