Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos, én nem. Ezek szerint...

Vallásos, én nem. Ezek szerint semmi esélyem nála?

Figyelt kérdés

Van egy fiú,aki pünkösdi-karizmatikus vallású.Gyülibe is jár,erősen vallásos a családja is,nagyon Istenfélővé nevelték.Náluk nem igazán nézik jó szemmel,ha valakinek "világi" barátnője van.

A srác ezt tudja,és erősen tartja is magát hozzá,legalábbis mostanában. Nem régen még elég ingadozó volt a viselkedése. Nem lehet nála semmi esélyem? Én keresztény vagyok,hiszek Istenben,de aktívan nem gyakorlom a vallásom,nem járok gyülibe,templomba stb...

Mit lehetne tenni?



2012. ápr. 9. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Mit akarsz egy olyan csávótól, akinek a családja határozza meg hogy milyen barátnője legyen?
2012. ápr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Nálam lenne esélyed, de nem minden ember más.

Aki csak a vallásod nézi, az elég furcsa ember....

Amíg eltudjátok egymást viselni abszolút semmi gondnak nem kellene lenni. Főleg a hit a szeretből fakadna és nem....

2012. ápr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Fura ha két ember szereti egymást pont, a szeretet válassza el őket. Már úgy értem hogy Isten.
2012. ápr. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Menj el vele a gyülibe. :)


Komolyan mondom, mivel a leírtakból nagyon az jön le, hogy úgy gondolod, ő változzon meg a te kedvedért, ő alkalmazkodjon hozzád. Ez nem fair. Úgyhogy ha tényleg tenni akarsz valamit az esélyeid növelése érdekében, akkor ne őt akard megváltoztatni, hanem változz meg te. Aztán meg majd kiderül, mi lesz a vége... :D

2012. ápr. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az utolsó kommentelőnek: nem akarom megváltoztatni :)

De gyülibe meg engem nem engednek,anya valamiért nem támogatja ezt,nagyon nem tetszik neki a dolog.:S

2012. ápr. 9. 16:30
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor igazából mindkét oldalon beleszólnak a szülők...

Egyébként az utolsó kommentelő nem mond butaságot, próbáld meg azért.

2012. ápr. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Több kérdés merült fel bennem a kérdésed olvasásakor:

1. Hány éves vagy?

Ha elmúltál 18 akkor anyukád már nem szólhat bele, hogy kivel hova mész, és mit csinálsz.

2. Nem értem a kérdést, mit szeretnél elérni: azt, hogy a fiú beléd szeressen?

Mert ez nem olyan dolog, amiért tenni lehet bármit is, mert vagy szerelmes lesz beléd valaki, vagy nem, ezt nem lehet kívülről irányítani.

Abba a gyülekezetbe csak akkor menj el, ahova ez a srác jár, ha tényleg érdekel, mi történik ott.

Ha elmész oda, és azt látod, hogy ami ott van, azzal nem tudsz azonosulni, akkor ezt nem kéne erőltetni.

Ha a srác emiatt nem akarna veled kapcsolatot, akkor arra azt tudom csak mondani, hogy nem véletlenül van az a mondás, hogy ne fuss olyan szekér után, ami nem vesz fel.

Remélem, tudtam segíteni.

Üdv: Napirai

2012. ápr. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves Napirai! :)

Köszi a választ,és a kérdés csak annyi,hogy teljesen kizárja az esélyeket ez a dolog?:) Tudom,hogy a szerelem nem irányítható.Nem is azt akarom elérni,hogy belém szeressen,azt tudom,hogy kedvel :).A többi majd alakul.

18 csak hamarosan leszek,de a szülők úgy vannak vele,hogy amíg ott lakom,addig igen is beleszólnak...A srác már elmúlt,aztán látod mégis... :)

2012. ápr. 10. 12:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Pedig nagyon úgy tűnt, hogy meg akarod változtatni, mert nem látsz más lehetőséget. És az azóta írottak alapján tényleg nagyon necces a dolog...

Próbáld meg nyugodt körülmények között megbeszélni anyuddal ezt a témát, hogy kiderüljön, mi kifogása van egyáltalán, jogos és reális-e a tiltás. A magam részéről azt tudom mondani, hogy nem az, mivel a gyermekek jogaira vonatkozó mindenkor hatályos magyar jogszabályok alapján a szülők kötelesek a gyermek véleményét is figyelembe venni az őt érintő különböző ügyekben, döntések során. Sajnálatos, hogy ezt sok szülő nem veszi figyelembe, tehát szó szerint törvényt sért, s ezzel a gyermek jogait is. De hangsúlyozom, a legjobb a békés rendezés, ha van rá mód. Nem tudom, melyik közösségről van szó, de ha valóban egy normális pünkösdi gyülekezet, akkor akár a neten is lehet infókat szerezni (a gyülik többségének van saját honlapja); vagy meg lehet kérdezni oda járó ismerősöket a személyes tapasztalatokról. Esetleg elmenni együtt saját tapasztalatot szerezni.


És most meg fogsz lepődni: a szerelem irányítható, azaz egy olyan érzelem, amin hívőként igenis lehet uralkodni. Minél korábbi stádiumban van, annál könnyebben; de ha nem sikerül csírájában elkapni, akkor sem reménytelen a dolog, ha Istenre bízza az ember. Ez keményen hangzik, de sok felesleges lelki szenvedéstől megkíméli magát az a hívő, aki egyrészt nem hagyja, hogy az érzelmei irányítsák; ha pedig kialakul bármilyen érzelme, képes Istenhez fordulni, letenni az Ő kezébe mindent, és várni a választ. [Zöld vagy piros lámpa, hogy úgy mondjam; de a legjobb, hogy ha piros, akkor segítség is van hozzá... :) ]


A srác is valószínűleg ezért lett "keményebb" az utóbbi időben, mert ahogyan egyre szorosabb lesz a kapcsolatunk Istennel, úgy lesz egyre könnyebb belátni azt, hogy amit Ő mond, az nem véletlen, és nekünk jó, ha betartjuk a szabályokat. Tudod, mint az út szélén a szalagkorlát: minket véd, de ha átszakítjuk, mögötte árok vagy szakadék van...


Ja, és még egy javaslat: imádkozz, olvasd a Bibliát, kérd Isten vezetését és segítségét az egész életedre, de most különösen erre a helyzetre (gyülibe járás és szerelem).


Sok sikert! :)

2012. ápr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Arra a kérdésedre, hogy a vallásos srácnál van-e esélyed, sem én, sem más kommentelő nem fog tudni neked válaszolni, mivel nem ismerjük a srácot.

Ez a dolog a sráctól függ.

Ha a kapcsolatból nem lesz semmi, vagyis látod a srácon, hogy nem akar tőled semmit, akkor azt nem lehet erőltetni, majd lesz másik pasi.

Üdv: Napirai

2012. ápr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!