Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik a legsúlyosabb bűn?

Melyik a legsúlyosabb bűn?

Figyelt kérdés

Ha van olyan..mert nekem azt mondták Istennek minden bűn egyforma. Ugyan olyan nagy bűn minden.

Ez tényleg igaz?



2012. ápr. 4. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Így van ha ellopsz egy sütit a testvéredtől akár már tömeg gyilkos is lehetsz nem számít semmit.
2012. ápr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

"Azt mondom azért néktek: Minden bűn és káromlás megbocsáttatik az embereknek; de a Lélek káromlása nem bocsáttatik meg az embereknek.

Még a ki az ember Fia ellen szól, annak is megbocsáttatik; de a ki a Szent Lélek ellen szól, annak sem ezen, sem a más világon meg nem bocsáttatik."

2012. ápr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Abban az értelemben, hogy "mindenki bűnös" nem számít, hogy kicsi, vagy nagy bűnt követtél el.

A súlyosságát tekintve viszont vannak fokozatok, ahogy az érte járó büntetést tekintve is.

Hiszen "a felülről jövő bölcsesség... igazságos és méltányos".

Egy tömeggyilkos természetesen teljesen más kategória, mint egy csokilopás, vagy pedig az elégedetlenkedés.

2012. ápr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Az, hogy az "Isten f.-t" az nem a szent szellem káromlása. Ha ismernéd egy kicsit az írást, akkor nem mondanál ilyet. Krisztus tetteire mondták, hogy tisztátalan lélek van benne. Azaz kívülállóként azt mondhatnánk, hogy a fiút káromolják, pedig a tettei révén, mik Isten tettei, magát a szellemet, mivel Krisztusnak ez a mondata akkor hangzott el, mikor azt mondták, hogy tisztátalan lélek van benne.


"Bizony mondom néktek, hogy minden bűn megbocsáttatik az emberek fiainak, még a káromlások is mind, a melyekkel káromlanak:

De a ki a Szent Lélek ellen szól káromlást, nem nyer bocsánatot soha, hanem örök kárhozatra méltó;"


Szerintem egyszerű a képlet: Ha Isten tetteit a sátánnak tituláljuk, akkor Isten tetteit nem ismerjük fel. Méltóak vagyunk-e az életre, ha az életet megtagadjuk és káromoljuk? Bár lehet, hogy tévedek...

2012. ápr. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

XD

Ezekről a tömeggyilkosos dolgokról a katonák jutnak eszembe.

Akkor meg odamegy a pap és megáldja a fegyvereket. Most akkor hogy is van ez? Mert az ölés főbenjáró bűnnek számít úgy tudom. Bár szerintem az is gyilkosnak minősül aki a másik embert úgy ellehetetleníti hogy az öngyilkosságba menekül.

Amúgy elárulok egy megfigyelt dolgot ha vallásos valaki ha nem de az tény hogy ki hogy él úgy ítéltetik. Nézük csak meg a nagy diktátorokat maffiózókat ,jól élnek pár évet aztán valami erőszakos halált halnak. Pl Szaddam.

Hogy melyik a legnagyobb bűn azt szerintem senki nem tudja. Mindennél van nagyobb bűn. És minden bűn azért bűn mert nem volna szabad megtenni. Szerintem azok a súlyosabb bűnök amiket embertársaink kárára követünk el úgy hogy az semmit nem vétett ellenünk.

2012. ápr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tanították, hogy a Szentlélek elleni bűnök a legsúlyosabbak: a túlzott elbizakodottság („Én bármit megtehetek, Isten úgyis megbocsát!”) és a végső elkeseredés („Túl nagy/sok a bűnöm, ezt még Isten sem tudja megbocsátani!”). Ha ezeket kerülöd, s sűrűn gyakorolsz bűnbocsánatot, nagy baj nem lehet! :)
2012. ápr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*bűnbánatot /Előző válaszadó/
2012. ápr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Van olyan bűn, amit nem bán meg az ember?
2012. ápr. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#9 igen, azt amit ő maga nem tart annak.
2012. ápr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a legsúlyosabb bűn, ami nincs Istennel elrendezve...
2012. ápr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!