Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Énok könyve miért nem került...

Énok könyve miért nem került be a Bibliába?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 1. 14:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Hááát, én nem tudom igazából...


Viszont találtam még más érdekességeket is, idézem:


"Pál jószántából felszállt egy olyan hajóra, mely Kasztórnak és Polluxnak volt szentelve, és keresztény emberek viselték a Bibliában a Fortunatus vagy Mercurius nevet.

A mithrászi kultuszból vette azt a hasonlatot, mikor az óember levetkőzéséről és az új ember felöltözéséről beszélt.

Egy olyan verssort idézett helyeslőleg ("őbenne élünk, mozgunk és vagyunk"), amely eredetileg Zeuszhoz szólt.

Beszélt győzelmi koszorúról, ami a pogány vallási elemekkel átszőtt olimpiai játékok kelléke volt, vagy a győztes pálmájáról, ami szintén pogány felhangokkal jelképezte az örökkévalóságot.


A korai keresztények Jézust szótérnak (üdvözítőnek) mondták, holott ezt a római császárok és korábbi pogány fejedelmek díszítő titulusként használták. Ugyanígy a Küriosz, amit Jézusra alkalmaztak az első, legtömörebb keresztény hitvallási formulákban, a császár méltóságneve volt.


Üdv. :)

2012. ápr. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!