Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan, amit az Isten nem...

Van olyan, amit az Isten nem bocsájt meg?

Figyelt kérdés
2012. márc. 26. 20:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Márk 3. 28,29 "Bizony mondom néktek, hogy minden bűn megbocsáttatik az emberek fiainak, még a káromlások is mind, a melyekkel káromlanak:

De a ki a Szent Lélek ellen szól káromlást, nem nyer bocsánatot soha, hanem örök kárhozatra méltó;"

2012. márc. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
3%

Azt nem bocsátja meg, hogy j-vel írod a megbocsátanit.

Egyébkén a keresztények szerint azt, ha arra gondolsz, hogy Isten úgyis emgbocsátja

2012. márc. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
3%
Az Isten azt a bűnt nem bocsátja meg, amit Te sem tudsz megbocsájtani Magadnak.
2012. márc. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
Szóval akkor én kinyírom az egész családomat és mivel megbánom ártatlan vagyok? Ez jó!
2012. márc. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 mantis religiosa ***** válasza:
69%
Nem, nem vagy ártatlan. De ha őszintén megbánod, Isten megbocsájtja.
2012. márc. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
39%
Minden bűn megbocsájtható ,ha teljes szívedből megbántad azt.De ne kövesd el többé.
2012. márc. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
61%

Megbánni valamit nem olyan, hogy na most ezt teszem, aztán azt mondom, hogy jaj megbántam és ennyi. Ha megbánsz valamit, azt teljes szívedből bánod és legszívesebben visszaforgatnéd az időt vagy kinyírnád magad a lelkiismeretfurdalástól.

Legalábbis tuti elgondolkodsz azon, hogy nem kellett volna tenni és törekszel a jövőben rá önakaratodból, hogy ne tegyél ilyet. Esetleg próbálod a bűnöd jóvá tenni.

2012. márc. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Már valaki írta előttem (egyedül ő válaszolt a kérdésre), a Szentlélek káromlását nem bocsátja meg. Ez azt jelenti, hogy például elhiszed, hogy Jézus csodákat tett, de azt mondod, hogy a gonosz segítségével, nem a Szentlélek által.

És ha megölöd a családodat, Isten haragja iszonyatos (mert Ő maga az Igazság), de ez a harag nem rád szakad, hanem Jézusra szakadt a kereszten. Akkor "érvényes a csere", ha hiszel a Fiúban, teljes szíveddel, lelkeddel és elméddel, és megbánod a bűnt teljes lényedből, és el is fordulsz a bűntől.

2012. márc. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyit, hogy a bűnödet nem tudod "jóvá tenni". Az, ha igyekszel jót tenni, szép és keresztényi dolog, de nem váltja ki a bűnödet. Csak Jézus áldozata váltja ki, semmi más.
2012. márc. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ha vistont hiszel Jézusban, bűnt csak akkor fogsz elkövetni, ha gyenge vagy és azt is megbánod.
2012. márc. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!