Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tudnék tenni?

Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Katolikusnak születtem, végigcsináltam mindent, amit egy katolikusnak kell, de igazából nem éreztem magaménak. Huszonévesen körülnéztem, hogy melyik vallás az, amely a leginkább közel áll hozzám amit gyakorolni szeretnék. Ez pedig a presbiteriánus. Egy gond van a környéken nincs presbiteriánus gyülekezet. Hogy tudnám így úgy élni az életem, mint egy igazi presbiteriánus?
2012. márc. 25. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos semmit nem tudok róluk. De valamiért neked megtetszett. Feltételem ismered őket, azért. Ha igen, akkor cselekedj ismereteid szerint, ha nem, akkor nézz jobban utánuk.
2012. márc. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy valamilyen vallású légy, két dolog kell: Te Magad élj annak elvei, szabályai szerint; valamint oszd meg hitedet a közösséggel, és ők is segítenek Téged az Istenhez jutás útján = kell hozzá gyülekezet.

Nos, Magyarországra valóban nem jellemző a presbiteriánus vallás. Próbálkozhatsz azzal, hogy ennek ellenére az ő elveik szerint élsz egészen, és figyelj Magadra, mit vált ez ki Belőled, mennyire leszel magányos, mennyire érzed Magad csodabogárnak, mennyire nyomaszt a közösség hiánya. Ha hosszabb ideig (legalább 1-2 év) nagyrészt boldog és valóban meggyőződéssel élő hívő tudsz így lenni, akkor nyugodtan... Ha viszont közösségre vágysz eleve - most mondjam, hogy költözz olyan helyre? Az is lutri, mert minden gyülekezet más, lehet, hogy az adott cseppet sem tetszene.


Próbálkozhatnál azzal, hogy megkeresed azt, ami legközelebb áll Hozzád minden hibájával együtt a környékeden, ellátogatnál, és a tapasztaltabb hívőkkel elbeszélgetnél, megkérdezhetnéd a Számodra nehéz/nem elfogadható pontokat. Lehet, hogy kiderülne, hogy élőben nem is olyan, ahogy leírva, lehet, hogy így is otthonra lelnél.


Különben nincs olyan, hogy valaki valahova egészen beilljen. Mindenhol vannak pontok, emberek, kisebb-nagyobb szokások, amelyek nehezek az egyes személynek. Aki nem így érzi, az még rózsaszín szemüveget hord, és nagyot koppanhat egy idő után. El kell fogadni az emberi gyarlóságokat, és azt, hogy nem a közösségnek/egyháznak/gyülekezetnek kell csak nekem megfelelőnek lennie, hanem magamnak is alkalmazkodnom kell, kompromisszumokra jutnom, és főleg SZERETNEM.

Ahogy az élet minden egyes területén, ha boldog akarok lenni.


Remélem, legalább picit segítettem.


Isten áldjon!

2012. márc. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Az Internet fantasztikus, a Google csodákra képes, ha megfelelően használják.

Beírtad-e már a Google-ba a presbitriánus, vagy presbiteriánusok kulcsszavakat? Ha nem, akkor próbálkozz meg vele, mert lehet, hogy fantasztikus öröm ér majd, amikor esetleg kiadja a Google a magyarországi közösség honlapját. Írod, hogy nincs a környékeden ilyen gyülekezet..

Az nehezen tudom elképzelni, hogy Bp-n ne lenne ilyen közösség, hiszen Budapest világváros, és van mindenféle vallású ember, mindenféle vallási közösség.

Ha a lakóhelyedtől Budapest egy órányira van vonattal/busszal, akkor az szerintem nem nagy távolság, de ha az ország másik végében laksz, az már elég gáz.

Mindenképpen próbálj magyarországi közösséget találni, beszélj velük, és talán segítenek azt a problémát is megoldani, hogy messze laksz tőlük.

Üdv: Napirai

2012. márc. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!