Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehetnék apáca?

Hogy lehetnék apáca?

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 16:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%

Az első mondatom egy vicc megfordítása akart lenni, bár írásban nem jön ki igazán jól. Nem írom le az egészet, a lényege az, hogy az idős néni elmegy az orvoshoz; megkérdezik, milyen a hallása, ő pedig azt válaszolja: római katolikus. :)


A szívünkre hallgatni nem mindig tanácsos, legalábbis a Biblia szerint. „Csalárdabb a szív mindennél, javíthatatlan; ki tudná kiismerni? Én, az ÚR vagyok a szívek vizsgálója.” (Jeremiás 17,9-10)


Azt észrevettem, hogy kíváncsi vagy. ;)

Azt is, hogy nagyon szeretsz "társalogni", mert amennyit te az utóbbi napokban írtál különböző kérdésekhez... :P

Már többször ingerenciám támadt, hogy valamelyikhez beírom, hogy a GYK nem csetoldal, ill. azt sem értem, hogy miért több részletben írod a válaszaidat, miért nem egyben; mert egy kicsit zsémbes is vagyok néha, meg szabálymániás... [De alapjáraton nagyon kedves lány vagyok. :P ]


És nem akarlak bántani, úgyhogy ne szívd mellre. :)

Mostanában én is részt vettem néhány kérdés totális szétoffolásában, úgyhogy nem szólhatok egy szót sem. :)

2012. márc. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
53%

Nekem tetszett, amit írtál, bár nem ismertem a viccet:)

Jó kis poén:)


Ha nem felel meg a szív, akkor a lelkedre és Istenre hallgass. Így már gondolom jobb;) Bár szerintem most is ezt teszed...

Nos kedves Berta, ha felingereltelek, akkor most itt a lehetőség, hogy a fejemhez vágj mindent, kegyetlenül:P

Nekem nem célom másokat provokálni és trollként agyon offolni mindent vagy széttaposni másnak a világképét. Egyszerűen csak megosztom a gondolataimat. És mivel kicsit szévagyok szórva, kavarognak bennem a dolgok, így van hogy több részletben tudom csak elmondani, amit akarok. De ennnek előnye is van. Ha csak a kérdésre válaszolnék, akkor nem is igazán a kérdésre válaszolnék. Szeretem megértetni magam és nem bírom, akmikor valaki úgy érvel, hogy ítélkezik más felett főleg úgy, hogy az állítását nem indokolja, vagy irreális.

A szerelem, sex topicban meg sok hülyeség rámragadt és a stílusomon van még mit javítani.

Ha valakit megbántok, attól elnézét kérek. Ha valaki nem ért egyet velem, az nyugodtan kijavíthat, csak legyen annak értelme, amit ír.

Te is olyan vagy számomra egyébként, mint az oldalon lévő Péter nevű egyén.

Tisztellek, de vannak dolgok, amikben nem értek egyet veled, főleg a Bibliával kapcsolatban.

De tudomásul veszem, hogy te ebben hiszel. És csodállak is a hitedért, tudásodért. Akkor szoktam gerjedni, amikor valaki a bibliát arra használja, hogy a másikat alázza.


Összetörted a szívem :P De megfogadom a tanácsot és nem csak arra hallgatok xD

Látom én, hogy aranyos lány vagy:)

Én is nagyon jószívű, kedves, segítőkész vagyok alapjában.

Csak néha amikor rám jön a nyers információ közlés, tűnhetek hidegnek, durvának, kegyetlennek és bunkónak.

A sok össze-visszaság miatt meg még betegnek is tűnhetek.

Mondom, nem célom senkit bántnai, csak hangosan gondolkodom.


Puszillak:)

2012. márc. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell, hogy ábrándítsalak, ha nem vagy hívő, nincs helyed szerzetesrendben, és nem is fognak felvenni sehova. Nagyon komolyan megvizsgálják a szándékot, az embert - lelki, szellemi és testi épség szintjén is.


Talán valami csalódás húzódik az indokaid mögött... Mindenesetre imádság nélkül egyáltalán nem mehet a dolog. Ha ezen szeretnél változtatni, és hívő életet élni, ahhoz nem kell apácának menned. Sőt, amíg ezen nem változtatsz, addig nem is vennének fel, amint már írtam. Gyakorló, mély imaéletű embereket vesznek fel erre a nem könnyű életre.


Térj meg, imádkozz sokat, ismerkedj a Bibliával, az Egyházzal, az emberekkel, a szeretettel... Egyszóval az Istennel. Ha így eltöltöttél pár évet, és még mindig apáca akarsz lenni, érdemes komolyabban utánajárnod Magadban és rendeknél.


Különben hány éves vagy? Elsőáldozó voltál? Megbérmáltak?

Beavató szentségek nélkül sem lehet senki szerzetes...


Gondolkodj, nézz Magadba mélyen, és ne keress álmegoldásokat!

Isten áldjon!

Üdv: egy szerzetesjelölt

2012. márc. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
55%

@ 12 (Y):


Szia!


Bocsi, hogy ilyen későn... De a többi kérdésnél már régen válaszoltam neked, te meg eltűntél.


Nem akarlak bántani én sem (még mindig), ne aggódj, nem foglak leoltani. Bár azóta is láttam, miket műveltél egy-egy kérdésnél. :P


De ne engedd, hogy bárki is összetörje a szíved, mert az - az előzőleg írtak dacára - értékes "holmi" ám. A Biblia ezt is írja: "Minden féltett dolognál jobban őrizd meg szívedet, mert abból indul ki minden élet." (Példabeszédek 4:23)"


A szerelem, szex topikot én hanyagolnám a helyedben; néhányszor benéztem oda bizonyos okok miatt, hát hajmeresztő volt, és ez még nagyon enyhe kifejezés. :(((


"Te is olyan vagy számomra egyébként ..."

Héhéhé, te figyelsz engem? :D

Azt hittem, "újonc" vagy errefelé, nekem legalábbis csak nemrég tűntél fel.

Mindenesetre köszönöm az elismerést, de hitem csak annyi van, amennyit kaptam, tudásom dettó.


Amiket most írtál személyes tulajdonságokat, hát van közöttünk némi hasonlóság...


GBU

2012. márc. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
57%

Én nem haragszom. De akkor te se:)

Az igazság az, hogy amióta ide írkálok rengeteg időm elmegy. Gondolkodásra, értelmezésre, elemzésre, ami egyébként is megterhel most. Sőt azóta köhögési ingerem van és most melegem is. De gondolom ennek az az oka, hogy egyiknap kabát nélkül mentem el és nem volt túl jó idő. Csak bele lehet magyárzni mindent, ha akarunk... :P

Válaszoltam eddig 2 kommentedre. Ez lesz a harmadik ma:)


A szerelem sex topicot mostanában én is hanyagalom. Az igazság az, hogy ott sokkal szubjektív dolgokról van szó. És szerintem volt már pár kommentem ami miatt tuti rossznak tartanak. Pl túl nyesnek tűnt vagy baromságot írtam, mert a kérdés is az volt. Meg az emberek nem szeretnek a kérdésre válaszolni. Volt már, hogy benéztem a politikába is egyszer, de hagytam a fenébe, mert annyira nem érdekel. A saját politikám fontosabb.

Ritkán szoktam a szórakozásba, számítsátechnikába is írni. Mostanában meg a kultúrát nézegetem.

Esetleg család meg ilyenek...

Természetesen több jó téma van...


Az oldalon már fent vagyok kb 2 éve, ha jól emlékszem, de a vallást eddig csak néha megnéztem és kész. Most jött rám ez az "fanatizmus".:P

Tehát újnak is lehetek tekinthető:)


:)

2012. márc. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Edurnezuri válasza:

végigolvasva kismillió ilyen nevetséges kérdést (oh álmatlanság)

1., mért van az h a blog amerikai megfelelőjét nem unatkozó emberek töltik meg

2., hmm, ha unatkozol nézz egy filmet

3., vallás nélkül sehogy. Ismered a kifejezést: Jézus menyasszonya? Bár idétlen és fura, na de Jézus nélkül az esküd Jézusra izé, fura lenne


4., ugye tudod ha el akarsz vonulni több lehetőséged is van, vallás nélkül: India (nézd meg az Ízek, Imák, Szerelmek című filmet. vannak erre külön kijelölt helye közelebb is. Nem értem erre mért nem gondolna a fiatalok)


vagy lekapcsolhatod a laptopot,és elmélkedéssel töltheted azt az időt amit itt értelmetlenül. Persze ez a hely néha marha hasznos.

2014. jan. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!