Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tart a Biblia a lustaságró...

Mit tart a Biblia a lustaságról, restségről, a dolgok halogatásáról?

Figyelt kérdés
2009. jún. 12. 17:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Péld 12,24 A szorgalmasak uralkodni fognak, a lusta pedig robotolni fog.

Péld 12,27 A lusta a vadászzsákmányt sem süti meg, pedig drága kincse az embernek a szorgalom.

Péld 13,4 Vágyakozik a lusta lelke, de hiába, a szorgalmas lelke pedig bővelkedik.

Péld 15,19 A lusta útja olyan, mint a tövises sövény, a becsületesek ösvénye pedig egyenes.

Péld 19,15 A restség mély álomba merít, és a lusta ember éhezik.

Péld 24,30 Elmentem a lusta ember földje mellett, és az esztelen ember szőlője mellett,

Péld 26,15 Belenyújtja a rest a kezét a tálba, de arra is lusta, hogy a szájához vigye.

Tit 1,12 Valaki közülük, saját prófétájuk mondta: "A krétaiak mindig hazudozók, gonosz vadállatok, lusta, falánk népség."


Péld 6,6 Eredj a hangyához, te rest, figyeld, hogy mit tesz, és okulj!

Péld 6,9 Meddig fekszel, te rest, mikor hagyod abba az alvást?

Péld 10,26 Amilyen az ecet a fognak és a füst a szemnek, olyan a rest a megbízóinak.

Péld 19,10



A rest és csúfolódó embert utoléri a büntetés

Nem illik az ostobához a fényűzés, sem a szolgához az uralkodás a vezetőkön.

Péld 19,24 Belenyújtja kezét a rest a tálba, de már a szájához nem viszi.

Péld 20,4 Nem szánt ősszel a rest, de ha majd aratni akar, nem lesz mit.

Péld 22,13 Ezt mondja a rest: Oroszlán van odakinn, megöl engem a szabadban.

Péld 26,13 Ezt mondja a rest: Oroszlánkölyök van az úton, oroszlán van a tereken!

Péld 26,14 Forog az ajtó a sarkán, a rest meg az ágyán.

Péld 26,15 Belenyújtja a rest a kezét a tálba, de arra is lusta, hogy a szájához vigye.

Péld 26,16 Bölcsebbnek tartja magát a rest hét olyannál, aki értelmesen felel.

Préd 10,18 Ha rest az ember, megroskad a gerenda, és ha ölbe teszi a kezét, csöpög a háztető.

Mt 25,26 Ura így válaszolt neki: Te, gonosz és rest szolga, tudtad, hogy ott is aratok, ahol nem vetettem, és onnan is gyűjtök, ahova nem szórtam?

Lk 24,25 Akkor ő így szólt hozzájuk: "Ó, ti balgák! Milyen rest a szívetek arra, hogy mindazt elhiggyétek, amit megmondtak a próféták!

2009. jún. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm:) Sajnos úgy érzem, ezek a tulajdonságok gátat szabnak az igaz életnek...mindent folyton halogatok, és lusta vagyok. Apukám ugyanígy, már anya szinte tönkrement bele, hogy soha nincs semmi sincs megcsinálva. Úgy érzem, nem tudok szabadulni, folyamatos a kísértés. De nagyon bánom, mert annyi lehetőséget szalasztottam már el. Szeretném ha ez megváltozna.
2009. jún. 12. 18:16
 3/9 anonim ***** válasza:

A HÉT FŐBŰN egyike.


"Amit megtehetsz reggel, ne halaszd estig",


nálam ez nagyon bevált.


:-)

2009. jún. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
A biblia mindenben téved,mert olyanok írták akiknek fogalmuk sem volt a valóvilágról.
2009. jún. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is dolgozni fogok rajta, mert rossz a folyamatos lelkiismeret-furdalás. Köszi a választ.
2009. jún. 12. 20:48
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

hát, ez a hét főbűn katolikus dogma, és nem teljesen biblikus, de nem akarom megbántani a katolikusokat...

Viszont amit tehetsz ellene: imádkozhatsz.

2009. jún. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudom, személy szerint protestáns vagyok, de az igaz, hogy nagyon káros tulajdonság. Köszönöm a választ.
2009. jún. 13. 09:38
 8/9 A kérdező kommentje:
Itt vagyok újra, nem igazán tudom hogy mit csináljak. Ha valaki le tudta győzni a lustaságát Isten segítségével vagy a maga erejéből és leírná a tapasztalatait azt nagyon megköszönném.
2009. jún. 14. 21:51
 9/9 anonim válasza:

"Ne halaszd holnapra, amit határozatlan ideig elnapolhatsz..."

"Lustaság, fél egészség."


Viccet félretéve... Szerintem bizonyos mértékig elfogadott, hogy valaki lusta. Pl.: a kereket se viccből találták ki stb.

Szreintem a 7főbűn közül nem ez a legártalmasabb. Példának okáért szerintem a kapzsiság, kevélység, bujaság és a harag a legrosszabb. Ezek közül is a legutolsó. Persze a lustaság is bűn, igen, de mégis... a haragról nem esik annyiszor szó, mint a többiről, pedig az összes ott van minegyik emberben. Ez tény... Csak nem egyforma mértékben.


Ez a saját véleményem, nyugodtan bele lehet kötni, hisz minden ember másképp gondolja. Egy 15 éves lány vagyok, tehát lehet h jönnek majd, hogy nem láttam még semmit, mit okoskodok... azért szerintem meghallgatni a másik véleményét fontos, tehát... készülök a lehurrogásra xP

2010. aug. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!