Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lett a páska bárányából...

Hogyan lett a páska bárányából húsvéti disznó sonka?

Figyelt kérdés
2012. márc. 14. 22:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Szia!


Drága a bárányhús! ;-)


Komolyra fordítva a szót a húsvétvasárnaphoz tartozik az ételszentelés hagyománya. A délelőtti misére általában letakart kosárral mentek a hívők, melyben bárányhús, kalács, tojás, sonka és bor volt. A húsvéti bárány Jézus áldozatát, a bor Krisztus vérét jelképezte, a tojás pedig az újjászületés jelképe volt. Húsvétig böjti időszak volt, ezért került a sonka is az előbbiek mellé. A magyar néphagyomány szerint a családtagoknak együtt kellett elfogyasztaniuk ezeket, hogy ha valamikor eltévednének az életben, mindig eszükbe jusson, hogy kivel fogyasztották el a húsvéti ételeket, és mindig hazataláljanak.


Üdv. Péter

2012. márc. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm Péter a válaszod, de sajnos nem derült ki belőle számomra, hogy a magukat kereszténynek vallók miért esznek disznó húst a bárány helyett, és hogyan és miért váltotta fel, vagy ki a bárányt a disznó hús.


Ezt írtad: " Húsvétig böjti időszak volt, ezért került a sonka is az előbbiek mellé. " Ezt hogyan kell érteni? A böjti időszakhoz hogyan jön a sonka?

2012. márc. 15. 11:48
 3/11 anonim ***** válasza:
24%

Sziasztok!


A magyarázat nagyon egyszerű, hisz benne van az ünnep nevében: "húsvét".


Üdv. Péter

2012. márc. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Biztos én vagyok nagyon sötét ha nem értem!


Böjt időszakában nem hogy disznóhúst de húst sem esznek, nem de?


Eredetileg páska bárányt ettek ekkor, és nem disznót! Miért esznek disznót bárány helyett?

2012. márc. 15. 12:12
 5/11 A kérdező kommentje:
Még annyit kedves 5-ös! Úgy látszik nem olvastál elég figyelmesen sem! Én is azt írtam, hogy böjtkor nem esznek húst, hanem húsvétkor esznek sonkát. Mielőtt okoskodsz előbb tanúlj meg figyelmesen olvasni, és ha a kérdésre nem tudod a választ, akkor nem kell feltétlenül hallatnod a hangod. Köszönöm!
2012. márc. 15. 13:03
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy töröltétek...
2012. márc. 15. 13:05
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi volt abban olyan rettentő szörnyű?
2012. márc. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nem a bárányt váltotta le sonka, a keresztények nem tartották a páskát. A húsvét (hús vétele) a böjti időszak végét is jelenti, tehát végre szabadott húst enni. Részletesebben lásd Péter válaszát.
2012. márc. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 munyamunya ***** válasza:
Így van. Tehát az égegy adta világon semmi köze az Isten szerinti ünnephez, csak emberi megszokás, hagyomány.
2012. márc. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de sajnos nem lettem okosabb.:(

Péter nem a kérdésre válaszolt, csak elmondta, hogy volt a kosárban sonka is.


A bibliában nincs szó húsvét előtti böjtről!

S mivel Krisztus is bárányt evett, sőt az apostolok is, és gondolom később is azt ettek az apostolok a páska ünnepén, így gondolom, hogy a keresztényeknek ez kellene, hogy legyen a természetes. De valamiért disznó lett a bárányból.:)

2012. márc. 15. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!