Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten nem teljesít egy...

Ha Isten nem teljesít egy kérést, annak mi lehet az oka? Vagy csak idő kérdése?

Figyelt kérdés
:(
2012. márc. 12. 22:47
1 2 3
 11/25 lsandor ***** válasza:

Néhány fontos gondolat az imával kapcsolatban:

Először is Isten nem hallgat meg minden imát. Figyeljük meg, mit mondott a lázadó izraelitáknak Ézsaiás próféta napjaiban: „Ha sokat imádkoztok is, én meg nem hallgatom; vérontással van tele a kezetek” (Ézsaiás 1:15). Ezek szerint tehetünk olyasmit, ami miatt Isten nem hallgatja meg az imáinkat. Ezért ahhoz, hogy Isten meghallgassa az imáinkat, meg kell felelnünk néhány alapkövetelménynek.

Elsődleges követelmény, hogy legyen hitünk (Márk 11:24). Pál apostol azt írta, hogy „hit nélkül . . . lehetetlen Isten kedvére lenni, mert aki elébe járul, annak hinnie kell, hogy ő van, és hogy megjutalmazója lesz azoknak, akik komoly igyekezettel keresik őt” (Héberek 11:6). Az igazi hit nem csupán annyit jelent, hogy tudunk Isten létezéséről, valamint tisztában vagyunk vele, hogy ő meghallgatja az imákat, és válaszol rájuk. A tetteink tesznek tanúságot a hitünkről. Azzal, ahogyan a mindennapjainkat éljük, félreérthetetlenül kell bizonyítanunk, hogy van hitünk (Jakab 2:26).

Jehova azt is megkívánja, hogy amikor eléje járulunk imában, legyünk alázatosak és őszinték. Van is rá okunk, hogy alázatosan szóljunk Jehovához, nem igaz? Amikor az embereknek lehetőségük van egy királlyal vagy egy miniszterelnökkel beszélni, általában tisztelettudóan szólalnak meg, elismerve az uralkodó magas rangját. Akkor mennyivel fontosabb a tiszteletteljes magatartás, ha Jehova elé járulunk! (Zsoltárok 138:6). Elvégre ő „a mindenható Isten” (1Mózes 17:1). Abból, ahogyan Istenhez imádkozunk, érződnie kell, hogy alázatosan elismerjük, milyen helyzetben vagyunk előtte. Az effajta alázat ezenkívül arra indít, hogy szívből, őszintén imádkozzunk, ne pedig megszokásból ismételgessük ugyanazokat a szavakat (Máté 6:7, 8).

Ahhoz, hogy Isten meghallgasson minket, az is elengedhetetlen, hogy imáinkkal összhangban cselekedjünk. Jehova elvárja, hogy minden tőlünk telhetőt megtegyünk annak megvalósításáért, amiért imádkozunk. Ha például azért imádkozunk, hogy ’adja meg nekünk ma a mai napra való kenyerünket’, szorgalmasan kell dolgoznunk, bármilyen munkát találunk is, amelyet képesek vagyunk elvégezni (Máté 6:11; 2Tesszalonika 3:10). Ha imában segítséget kérünk egy testi gyengeség leküzdéséhez, tudatosan kerülnünk kell az olyan körülményeket és helyzeteket, amelyek kísértésbe vihetnek minket (Kolosszé 3:5). Ezeken az alapkövetelményeken kívül az imával kapcsolatban több kérdésre is választ kell kapnunk.

VÁLASZ NÉHÁNY KÉRDÉSRE AZ IMÁVAL KAPCSOLATBAN

Kihez imádkozzunk? Jézus arra tanította a követőit, hogy ’égi Atyánkhoz’ imádkozzanak (Máté 6:9). Imáinkat tehát kizárólag Jehova Istenhez intézhetjük. Azt azonban elvárja Jehova, hogy elismerjük egyszülött Fiának, Jézus Krisztusnak a pozícióját. Ahogyan az 5. fejezetben tanultuk, Isten azért küldte a földre Jézust, hogy váltságul szolgáljon, és megváltson minket a bűntől és a haláltól (János 3:16; Róma 5:12). Jézus ki lett nevezve Főpapnak és Bírónak (János 5:22; Héberek 6:20). A Szentírás ennélfogva arra utasít bennünket, hogy Jézus által mondjuk el az imáinkat. Ő ezt mondta magáról: „Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis énáltalam” (János 14:6). Ha szeretnénk, hogy imáink meghallgatásra találjanak, kizárólag Jehovához imádkozhatunk, a Fia által.

Különleges testhelyzetben kell-e imádkoznunk? Nem, erre nincs szükség. Jehova nem követel meg jellegzetes kéz- vagy testtartást. A Biblia azt tanítja, hogy többféle testhelyzet is elfogadható imádkozás közben; például ülhetünk, meghajolhatunk, térdelhetünk és állhatunk (1Krónikák 17:16; Nehémiás 8:6; Dániel 6:10; Márk 11:25). Nem az számít igazán, hogy valamilyen sajátos testhelyzetben imádkozzunk, amit mások is láthatnak, hanem az, hogy jó legyen az indítékunk. Ami azt illeti, a mindennapi tevékenységeink végzése közben vagy vészhelyzetben is mondhatunk magunkban imát ott, ahol éppen vagyunk. Jehova az ilyen imákat is meghallja, holott a körülöttünk levők talán észre sem veszik, hogy imádkozunk (Nehémiás 2:1–6).

Mit kérhetünk az imáinkban? „Bármit kérünk is [Jehova] akarata szerint, ő meghallgat minket” — jelenti ki a Biblia (1János 5:14). Ennek fényében bármiért imádkozhatunk, ami összhangban van Isten akaratával. Az vajon egyezik az akaratával, hogy személyes ügyeket foglaljunk imába? Feltétlenül! Úgy imádkozhatunk Jehovához, mintha csak egy jó barátunkkal beszélnénk. Nyíltan szólhatunk, és ’kiönthetjük szívünket’ Istennek (Zsoltárok 62:8). Jól tesszük, ha kérjük a szent szellemet, mivel az segít nekünk abban, hogy helyesen cselekedjünk (Lukács 11:13). Ezenkívül kérhetünk vezetést, hogy bölcs döntéseket tudjunk hozni, és erőt, hogy képesek legyünk megbirkózni a nehézségekkel (Jakab 1:5). Ha vétkezünk, bocsánatot kell kérnünk Krisztus áldozata alapján (Efézus 1:3, 7). De természetesen nemcsak a saját ügyeinkről kell beszélnünk imáinkban, hanem másokról is, például a családtagjainkról és a hívőtársainkról (Cselekedetek 12:5; Kolosszé 4:12).

A Jehova Istent érintő kérdéseket első helyre kell tennünk imáinkban. Jó okunk van rá, hogy szívből dicsérjük, és köszönetet mondjunk neki minden jóságáért (1Krónikák 29:10–13). Jézus a mintaimában, mely a Máté 6:9–13-ban van feljegyezve, azt tanította, hogy imádkozzunk Isten nevének a megszenteléséért, vagyis azért, hogy szentnek tekintsék a nevét. Ezután azt említette, hogy jöjjön el Isten Királysága, és legyen meg az akarata a földön, ahogyan az égben megvan. Jézus csak azután fordított figyelmet a személyes kérésekre, miután ezekkel a Jehovát érintő, lényeges gondolatokkal foglalkozott. Ha mi is első helyet biztosítunk Istennek az imáinkban, azzal azt fejezzük ki, hogy nem csupán a saját boldogulásunkkal vagyunk elfoglalva.

Milyen hosszan imádkozzunk? A Biblia nem szabja meg, hogy milyen hosszúak legyenek a magunkban és a mások előtt mondott imáink. Az étkezések előtt mondott rövid imák éppúgy elfogadhatók lehetnek, mint a személyesen mondott, hosszú imák, melyekben kiöntjük szívünket Jehovának (1Sámuel 1:12, 15). Jézus azonban elítélte azokat az önelégült embereket, akik feltűnően, hosszan imádkoztak mások szeme láttára (Lukács 20:46, 47). Az ilyen imákban Jehova nem leli kedvét. Az a fontos, hogy szívből imádkozzunk. Ezért az elfogadható imák hossza a szükségletektől és a körülményektől függően változó lehet.

Milyen gyakran imádkozzunk? A Bibliában arra kapunk buzdítást, hogy ’folyton imádkozzunk’, ’legyünk állhatatosak az imában’, és ’szüntelenül imádkozzunk’ (Máté 26:41; Róma 12:12; 1Tesszalonika 5:17). Ez persze nem azt jelenti, hogy a nap minden percében imádkoznunk kell Jehovához. Inkább arra ösztönöz a Biblia, hogy rendszeresen imádkozzunk, mindig köszönjük meg Jehovának az irántunk való jóságát, továbbá folyton kérjünk tőle vezetést, vigaszt és erőt. Ugye milyen vigasztaló az a tudat, hogy Jehova nem korlátozza azt, hogy milyen hosszan vagy hogy milyen gyakran imádkozhatunk hozzá? Ha igazán értékeljük az ima kiváltságát, számos alkalmat fogunk találni rá, hogy imádkozzunk égi Atyánkhoz.

Miért mondjunk „ámen”-t az ima végén? Az „ámen” szó azt jelenti, hogy ’úgy legyen’. Több szentírási példa is bizonyítja, hogy helyénvaló „ámen”-t mondani a személyes és a mások előtt mondott imák végén (1Krónikák 16:36; Zsoltárok 41:13). Ha a saját imánk végén mondunk „ámen”-t, azzal megerősítjük, hogy komolyan gondoltuk, amit elmondtunk. Ha valaki más imája végén mondunk „ámen”-t magunkban vagy hangosan, azzal azt jelezzük, hogy egyetértünk az elhangzott gondolatokkal (1Korintusz 14:16).

2012. márc. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 yuda ***** válasza:

Az az igazság, hogy mi akik vallásosak vagyunk sem tudjuk, hogy némely imáink miért teljesülnek, míg mások miért nem. Úgy gondolom, ha az egyház erre rájönne, akkor előrébb lennénk eggyel. Sok más érdekes kérdést fel lehetne még tenni, de ez is fontos.

Nem gondolom, hogy ennek oka kizárólag, hogy próbára lennénk téve.

Egy azonban biztos, akik ide beírnak, ők sem tudják, még ha tuti biztos recepteket mondanak, akkor sem.

Nagy lemaradásunk van a korai egyházhoz látásaihoz képest. Sokkal közelebb álltak Istenhez, mint mi és nekünk újra ki kell kaparnunk ezeket a "gesztenyéket" (igazságokat), ha többet akarunk megérteni, tapasztalni.

Az is bizonyos, hogy Isten nem változott meg az idők folyamán, tehát a magunk háza táján kell szétnéznünk és változtatni.

2012. márc. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 lsandor ***** válasza:
Illetve még azt szeretném megjegyezni, hogy az egy téved gondolat, hogy Isten próbára tesz bennünket, ebben a témában érdemes elolvasni a Jakab 1: 13-at, ahol ez áll: "Senki ne mondja, amikor próba alatt áll: „Isten tesz próbára.” Rossz dolgokkal ugyanis nem lehet próbára tenni Istent, és ő maga sem tesz ilyesmikkel próbára senkit."
2012. márc. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

13 Hát,akkor elég nagy bizonytalanságban vagyunk:SNem valami biztató.

14 Szoktam imádkozni,általában segít.Csak néha bepánikolok attól,hogy rossz történik és ilyenkor nem látok előre,majd megőrülök,úgy félek.A családomban is sok szörnyűség történt és nem akarom,hogy ez várjon rám is,mert szerintem azért nem érdemes élni,hogy szenvedjünk.

Akkor mi okozza a rosszat?A sátán?Rossz kívánságok?Emberek?Hogy lehet ezeket teljesen kizárni?

2012. márc. 13. 13:44
 15/25 anonim ***** válasza:

A rossz dolgokat az élet szüli nincs olyan,hogy valaki kap egy levelet,hogy menjen hozzád és rúgjon beléd. Nem tudom mi a baj ha egészség ügyi akkor lehet valaki rossz helyen volt rossz helyen, vagy genetika. Ha pénz ügyi akkor lehet sok hitelt vettél fel a semmire. Ha szociális helyzet akkor azt magadnak kell megoldanod.


Nem tudom miért hiszed azt,hogy mi emberek csak bábuk vagyunk isten és az ördög vagy akárminek is hívjuk sakktábláján. Inkább kérj ismerősöktől segítséget, ők ha tudnak gondolom segítenek

2012. márc. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 lsandor ***** válasza:
Nos végül is 3 tényező játszik közre ebben a tekintetben. Először is a Bibliából kiderül, hogy most Sátán uralkodik a világ felett (1János 5: 19). A második maguk az emberek (Jeremiás 10: 23). A harmadik pedig, hogy valaki épp rossz helyen van rossz időben (Prédikátor 9: 11). Illetve kedves kérdező mire érted, hogy elég nagy bizonytalanságban vagyunk?
2012. márc. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

16 Szociális.Van segítségem és emberek,akikre számíthatok,most jól is mennek a dolgaim,de sokszor történt olyan,hogy pont akkor jött a Nagy Pofon,amikor jól éreztem magam és utána már megint mélyen voltam.

Abban hiszek,hogy véletlenek nincsenek.Tehát bábuk vagyunk.Csak akkor legalább ne a sátáné.Őt nem lehet valahogy kikerülni,hogy ne legyen hatással az életemre?

17 Azért mert nem tudjuk,Isten mit miért tesz.

2012. márc. 13. 14:19
 18/25 lsandor ***** válasza:

Nos igazából mégis tudjuk, hogy mit miért tesz. A Bibliából kiderül, hogy Isten miért tesz egyes dolgokat.

Valamint azért örülök, hogy vannak személyek akik támogatnak, illetve melletted vannak, ha baj van.

Valamint a Bibliából kiderül, hogy Isten semmit nem rendel el előre semmit, tehát nincs olyan, hogy sors. Csak gondolj bele abba, hogy ha Isten előre megmondaná kinek mi lesz a sorsa, akkor igazából ő lenne a felelős a velünk történt rossz dolgok miatt, de a Biblia szerint Isten maga a szeretet megtestesítője tehát ez nem illik össze az egyéniségével

2012. márc. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Ha tényleg bábnak hiszed magad akkor tök mindegy mert báb vagy nincs beleszólásod a dologba mint ahogy a sakkbábú se kérhet meg rá,hogy hova lépjél vele. MIért ne lehetne isten a bábjátékos vagy nem terjed ki a minden hatalalom ránk?
2012. márc. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet annak ha Isten nem teljesít egy kérést. Például ha aki kéri az valamit nagyon rosszul csinál (mondjuk súlyos bűnöket nem bánt meg). Vagy lehet hogy a kérés nem lenne jó annak aki kéri (pl. sok pénzt kér de a vagyon miatt elkárhozna). Vagy lehet hogy még nem jött el a megfelelő idő arra hogy teljesítse és csak várni kell egy kicsit. Az is lehet hogy Istennek valami sokkal jobb terve van és nem csak a kért dolgot akarja megadni hanem még sokkal többet is.

A lényeg az hogy bízni kell Benne és rábízni hogy mit hogyan tesz. De ettől még zaklatni lehet :) Hiszen Jézus is többször bíztatta az apostolokat hogy kérjenek kitartóan és akkor meg fogják kapni amit kérnek.


Jézus mielőtt elkezdett volna csodákat tenni először kérte Keresztelő Szent Jánostól a Szentlélek-keresztséget azután pedig 40 napig böjtölt. Ezt kell utána csinálni és akkor Isten teljesíti a mi kéréseinket is.

2012. márc. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!