Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért baj, ha valaki muszlim?...

Miért baj, ha valaki muszlim? Illetve milyen az a vallás?

Figyelt kérdés
2009. jún. 10. 20:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Ugyanaz, mint az iszlám, csak többféle néven ismert (mohamedán, moszlim/ muszlim).

Az iszlám gondolatvilága szent könyvében, a Koránban került kifejezésre, melyet személyesen Allah írt, és Mohamed közvetítésével juttatta el az emberekhez. Az iszlám lényege egyszerű előírásokban foglalható össze. A Korán alapján a hívő moszlimnak 5 parancsot kell betartania:

1. Hit Allahban

2. Szegényeknek alamizsnaosztás

3. Böjt (ramadán)

4. Minden ember életében min. 1x zarándokoljon el Mekkába

5. Napi 5xi ima Mekka felé

A fő szabályok mellett kevésbé jelentős követelmények is megfogalmazódtak a Koránban: pl. a sertéshús és a szeszes italok fogyasztásának tilalma, és a többnejűség korlátozása (csak 4 feleséget enged).

Az iszlámban nem jött létre erős egyházi hierarchia (nincs külön papság), a hívő „tartja a kapcsolatot” Allahhal→ nincs egyháza.

Szent helyük: a mekkai Kába- kő.


Miért lenne baj, ha valaki iszlám vallású? Ugyanolyan vallás, mint a buddhizmus, vagy a kereszténység.

2009. jún. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Az iszlám vallás olyan, mintha valamelyik másik vallásnak egy különösen bigott és intoleráns változatát ezer évvel ezelőtt kimerevítették volna és változásra képtelenné tették volna.


Ennek következtében a muszlim országokban alig létezik olyasmi, amit mi itt Európában tudományos és kulturális életnek nevezünk.


Az 57 muszlim országban összesen 1,5 milliárdan élnek. Ezekben az országokban 500 egyetem működik, míg az USA-ban (400 millió lakos) 5000, Indiában (1,2 mrd lakos) 8000 egyetem van. A muszlim országokban átlagosan a lakosság 60%-a analfabéta. Nagy-Britanniában egy millió főre vetítve évente 2000 új könyvcím jelenik meg, Egyiptomban 17. A muszlim országok lakosságának átlagosan kb. 2%-a végez egyetemet, a nyugatiakban ez az arány 40% körüli. Az arab országok a GDP-jük kb. 0,2%-át fordítják kutatásra-fejlesztésre, a nyugati országokban ez az arány 3-5%. A világ 1,5 milliárd muszlimja közül eddig 3 Nobel-díjas került ki (ennél a 10 millió magyar is többre volt képes).


Közismert, hogy az iszlám kihatással van a politikai és jogrendszerre. Ezért az erősen vallásos muszlim országok egyikében sincs demokrácia vagy jogállam. Csak azok az országok kivételek (Törökország, Malajzia stb.) ahol történelmi okokból az iszlám gyengébb vagy a befolyása vissza van szorítva. Ami a jogokat illeti, közismert, hogy a nők egyenjogúságával kapcsolatban mennyi problémát vet fel az iszlám.


Az iszlámmal az is probléma, hogy a hitetlenekkel szembeni erőszakra buzdító szent szövegekkel rendelkezik. Ezt egyesek néha szó szerint veszik, és terroristák lesznek (amihez azonban hozzá kell tenni, hogy attól, hogy néhány ezren csinálják a fesztivált Afganisztánban, nem szabad 1,5 mrd muszlimot potenciális terroristának tartani).


Az iszlám világnak előbb-utóbb át kell esnie valamiféle felvilágosodáson, hogy képes legyen lépést tartani a modernizációval, mert különben a jövőben is csak a frusztrációk és az instabilitás fog nőni ezekben az országokban (leszámítva a néhány szerencsés kis olajországot, ám ez a hirtelen jött gazdagság sem tart örökké).

2009. jún. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Nem baj ,ha valaki muzulmán! Egyébként nem 5 parancs,hanem öt alappillér ,de jól leírta az első válaszoló a pilléreket.Nem összetévesztendő a muzulmán vallású ember a terroristával./igaz a korán szövegét,mint bármely más szent írás,isteni kinyilatkoztatás szövegét többféleképpen is lehet értelmezni/Én sokszor jártam már különböző muszlim vallású arab országokban és tapasztalatból mondhatom sokkal toleránsabb emberek mint az európai keresztények.Mindig jól éreztetem magam,kedvesek,segítőkészek, és ami jellemző az adott szó náluk fontos amit megbeszélsz velük arra mérget vehetsz,hogy úgy is lesz,ez nálunk nem jellemző tulajdonság.


iszlám azt jelenti:"az isten iránti odaadás,belenyugvás isten akaratába"

Az iszlám a muszlimok szemében azért a legjobb vallás,mert a legegyszerűbb .Benne igazzá válik a mondás :"Az egyszerűség az igazság pecsétje"Mohamed tanítása kitűnik könnyen érthető voltával.Ezt a Korán hátulról számítva harmadik(112)sztúrája fogamalzza meg,mely így hangzik :Isten az egyetlen és örök isten.Nem nemz és nem nemzették és egyetlen lény sem hasonló őhozzá.Őt a mindent megbocsájtót(Rahman) imádni és engedni,hogy irányítson,ez az ember egyetlen kötelessége."

Álljon itt az első szúra mely ezt kimondja:

"Dicsőség Allahnak a világok Urának!

Az ítélet Királyának,a könyörületes szívű rahmánnak

Téged imádunk,és hozzád rimánkodunk:

Vezess minket a helyes útra,

Hogy olyanokká váljunk,akiknek javát akarod,

Akiket haragod elkerül,és akik mentesek a tévelygéstől"


A teljesség igénye nélkül.

2009. jún. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%

A második hozzászólóval ellentétben égy úgy gondolom, hogy a muszlim vallás nem intoleránsabb és bigottabb semmivel a keresztény vallásoknál. A saria törvénykezés a középkori inkviziciós törvényekhez hasonlítható.

Mindkéz vallás egyformán társadalomromboló és káros.

Az érezhető különbség ami miatt sokan azt gondolnák, hogy az iszlám intoleránsabb a mi szelid és szeretetteljes kereszténységünkhöz képest az a társadalmuk fejlettlensége, és az a tény, hogy ott az egyház nincs leválasztva a hatalomról.

Nem lehet egyház-reformációról beszélni, mint ahogy nálunk se történt semmilyen reformáció.

Még az Szent inkvizició se lett felszámolva, csupán átkeresztelve Szent Konkordátummá.

A két társadalom közötti különbséget nem az egyházak közötti bigottsági különbség adja, hanem a világi törvények közötti különbség.

A legfontosabb ebben az Isten és egyházgyalázás BTK-ból való kiemelése jelentette. A demokrácia hatalmas vivmánya, az ember lelkiismeret szabadsága és a szabad véleménnyílvánítás. Ma nálunk mégegyszer már nem fordulhatna elő az, hogy József Attilát egy verse miatt börtönbe vethessék, mert annak tartalma nem tetszett a papságnak.

Az iszlám államokban viszont igen. Azért, mert ott még középkori állapotok vannak, a demokrácia, emberi szabadságjogok legtöbbjét a vallási fanatizmus kegyetlen törvényeivel típorják el.

2009. jún. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó hozzászóló: a téma itt az iszlám.
2009. jún. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
6%

Nagyon jól tudom !

De mi a probléma ? Fáj az összehasonlítás ?

2009. jún. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%

"Nagyon jól tudom !

De mi a probléma ? Fáj az összehasonlítás ?"


Nem mindegy, hogy az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik.

2009. jún. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
25%
Az én párom muszlim, ami szerintem egyáltalán nem "baj". Sokan elítélik őket, mert a médiába csak a negatív oldaluk kerül be (mint minden mással kapcsolatban is lásd: Hírek - szem. vélemény). Egyébként 7 felesége lehet, de ez már úgymond nem divat náluk. A fiatalabbak már sokszor a vallási szokásokat sem tartják be. Ha nem is otthon, de fogyasztják az alkoholt és a sertéshúst. Sokan tartanak a viselkedésüktől, de ezt maximum belenevelni tudják az emberbe, mindenhol élnek rossz emberek, nem feltétlenül terrorista valaki a vallásából adódóan. A nőket nem mind nézik le, sőt, a páromról sokan példát vehetnének. Inkább úgy fogalmazzák: "Úgy tartalak, mint egy hercegnőt, cserébe tarts úgy, mint egy királyt." Ezt ugyanígy elvárhatja egy más vallású, más országból származó ember is.
2010. ápr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%
Az en parom is muszlim :) es nala ferfiasabb ferfit meg nem ismertem. Es ugy tart, mint egy hercegnot, igen... es en ugy szeretem, mint meg soha senkit!
2010. szept. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

szasztok,én is muszlim vagyok de még nincs férjem.

és szerintem egyáltalán nem intolleránsés bagott vallás

2011. febr. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!