Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mondhatok imám alatt olyat...

Mondhatok imám alatt olyat Istennek, hogy megbocsátok Neki?

Figyelt kérdés
Olyanoktól szeretnék választ kapni, akik keresztények és az állításukat alá tudják támasztani az Ige szerint.
2012. márc. 11. 05:02
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Miért haragszol az Istenre?

2012. márc. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

"Vidiripi


Miért haragszol az Istenre?"


Mert hagyott dolgokat megtörténni az életemben, amik egyértelműen nem jogosak és a vétkeimmel nincsenek egyensúlyban - bár ezzel kapcsolatosan Jób történetét is értem -...viszont míg Jóbnak eleinte jó volt minden addig nekem eleinte sem volt az, és míg Jóbnak visszaadott mindent, addig én a jelenemre sem mondhatom azt, hogy nincs miért haragudnom....ezzel nem azt mondom, hogy haragszom és azt sem, h vétkes..., mint írtam épp azért, mert megértettem Jób történetét.

2012. márc. 11. 11:12
 13/35 A kérdező kommentje:
Megint javítanom kell a megfogalmazásomon...a jelenem miatt nem haragszom...!
2012. márc. 11. 11:17
 14/35 A kérdező kommentje:

De szerintem a kérdésem függvényét nézve tök mindegy, h miért van bennem harag Isten felé.

A lényeg az, hogy az Ige, Isten mit mond arról, h megbocsáthatok-e neki, vagy sem?

Mert, hogy megakarnék..., független attól, h mi miért történt, de nem vétkezve.

2012. márc. 11. 11:21
 15/35 A kérdező kommentje:

Viszont minden ítélkezés nélkül, ha nem megengedett a megbocsátás felé, akkor haraggal a szívembe, hogy forduljak/nézzek 100%-ig Rá?

Hogy szeressem haragostul és hogy kérjem a segítségét pont attól, akire haragszom és még csak a megbocsátás sem engedett? / Ha valóban úgy van! /

2012. márc. 11. 11:23
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok igét, ne haragudj, és a kommenteket sem tudom végigolvasni, csak azt tudom, hogy nagyonis érezhet az ember haragot Isten iránt, és ezt is SZABAD megélni, kimondani, kikiabálni Felé, Isten elbírja. Ha pedig már eljutsz a megbocsátásig (ha meg tudtad élni a haragodat), persze, hogy azt is kimondhatod, hogy megbocsátasz.
2012. márc. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

"Feliza válasza:


Nem tudok igét, ne haragudj, és a kommenteket sem tudom végigolvasni, csak azt tudom, hogy nagyonis érezhet az ember haragot Isten iránt, és ezt is SZABAD megélni, kimondani, kikiabálni Felé, Isten elbírja. Ha pedig már eljutsz a megbocsátásig (ha meg tudtad élni a haragodat), persze, hogy azt is kimondhatod, hogy megbocsátasz."


Köszönöm a válaszod...viszont akkor az előzőek ismeretében szintén javítanék a megfogalmazásomon.

Nem baj, ha nem igei alapokra helyezve ad választ vki, tehát eszembe sincs érte haragudni független attól, hogy fog-e tetszeni a válasza vagy sem, csak hát ugye a fő kérdés számomra etéren leginkább az, hogy Isten mit mond erről.


Bennem is felmerültek azok is amiket írtál, de ugyanakkor az is, amit előzményekben írtak, hogy de ki vagyok én, hogy így tegyek...viszont az is, hogy de Isten mindent megbocsát, és ha a haragot elbírja tőlünk, akkor a megbocsátást pláne, de azért a jóra kell törekedni és, ha ezáltal vétkezek, akkor nem biztos, hogy valóban jóra törekszem irányába.

2012. márc. 11. 11:32
 18/35 A kérdező kommentje:
Bár tovább gondolkoztam a válaszodon és végül is a jóra törekedés is azt mutatja, h két rosszabb között a kisebbik rosszat jobb választani / ha a kisebbik rossz valóban az /...és talán a kegyelme által marad a hit és a bizalom, hogy megbocsátja azt, hogy megbocsátok, amennyiben vétek! :)
2012. márc. 11. 11:44
 19/35 anonim ***** válasza:

Vidiripi


A kérdésedre a választ te magad írod meg.


" A szeretet türelmes, a szeretet jóságos, a szeretet nem féltékeny, nem kérkedik, nem is kevély. Nem tapintatlan, nem keresi a maga javát, nem gerjed haragra, a rosszat nem rója fel. Nem örül a gonoszságnak, örömét az igazság győzelmében leli. Mindent eltűr, mindent elhisz, mindent remél, mindent elvisel. "


Már csak egy kérdés maradt amit fel kell tenned magadnak.

Szereted annyira Istent hogy megbocsáss neki?

Ő képes megbocsájtani neked ,akkor te is képes vagy rá.

2012. márc. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező kommentje: 13

Válaszok: 6


Elvagy azért...


Mivel bántott téged meg? Konkrétumot! Mi az a rossz az életedben, amiért haragszol, vagy haragudnod kellene, és hány éves vagy? Fiú vagy vagy lány? Semmit nem tudunk, de azért beszéltetsz minket...Konkrétumot!

2012. márc. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!