Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tiltja a biblia az...

Miért tiltja a biblia az orális szexet?

Figyelt kérdés
Hol van leírva benne?Ha lehet hitgyülisek válaszát várom
2012. márc. 4. 22:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
En ugyan nem vagyok hitgyulis de a bibliat olvastam.Ilyenre nem emlekszem.
2012. márc. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
Konkrétan nincs benne, de bujálkodásnak számít, ami ugyancsak szexuális bűn. Az orális szex lényegében egy természet ellenes szexuális aktus.
2012. márc. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%
nem allom meg hogy ne szoljak hozza :p az allatok is csinaljak, sott meg maguknak is.akkor hogy lenne termeszetellenes?
2012. márc. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
gondolom, ha tényleg tiltja, (vagy ha akármelyik vallás ezt magyarázza bele), azért, mert abból ugye, nem lesz utód. legalábbis, anno a katolikusoknál azt tanították, hogy szexelni kizárólag csak gyereknemzés céljából lehet.
2012. márc. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
32%

Az orális szexet sehol sem tiltja a Biblia, ismerek neoprotestánsokat, akik szintén elfogadják, ha házasságban férfi és nő között történik. Ennyi erővel a különböző pozitúrákat is tilthatná. Mivel nem tudunk vissza menni az időben és megkérdezni az akkori embereket, hogy ,milyen technikával szexeltek, és a Biblia se tiltja explicite fölösleges ezen aggódni.

Egy hitgyülis se tuja igével alátámasztani, az explicit tiltást.

Ugyan úgy ahogy a szerepjátékokat, szexuális segédeszközöket se tiltja a Biblia, házasságban mindenki kedve szerint élhet vele, szerintem.

2012. márc. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
17%

A szex + a nevetés egészséges!


Talán keresztesháborúk, meg hajbókolások

helyett azt kellene csinálnia mindenkinek.


Nem volna ilyen stressztől beszűkültseggű a világ.

2012. márc. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
75%
Nem a biblia tiltja, gyakorlatilag a vallási dogmák, az egyház általános álláspontja tartja bűnös cselekedetnek mind házasságban, mind azon kívül. Megjegyzem, hogy most a római katolikusokról írok. Ezek a nézőpontok a szexet lényegében a szaporodás, és nem az élvezet, örömszerzés eszközének tekintik, az ilyen jellegű felhasználás "bűn". Ha nemes egyszerűséggel akarom a kérdésedet megválaszolni, egy pasi farka nem arra teremtetett hogy más szájába dugdossuk(bármennyire is jó) Persze szívesen találkoznék azzal a nem egyházi tisztségviselővel, aki ezt megtartja...
2012. márc. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Egy másik hasonló kérédésnél valaki azt írta, hogy a énekek énekében orális szexre vannak utalások. Mivel nem olvastam nem tudom, de a végén még lehet, hogy pozitív értelemben van rá utalás.
2012. márc. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%

Nem tiltja.


"Konkrétan nincs benne, de bujálkodásnak számít, ami ugyancsak szexuális bűn. Az orális szex lényegében egy természet ellenes szexuális aktus."

A bujálkodás a valódi vágy nélküli szexuális tevékenységet jelenti.és akkor a csókolódzás is természet ellenes,ez is bűn,mert nem arra adta a teremtő a nyelvünket,hogy egymás szájába dugdossuk.

2012. márc. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem mivel a katolikus papok cölibátusban élnek, azaz nem szexelhetnek, egyértelmű, hogy bűnös dolognak fognak mondani minden szexuális dolgot.
2012. márc. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!