Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi történik azzal, aki elkárho...

Mi történik azzal, aki elkárhozik?

Figyelt kérdés

2012. márc. 3. 20:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
56%
Én úgy tudom egy időben az volt, ha valaki nem volt megkeresztelve arra is azt mondták elkárhozik. Akkor ha igaz lenne, nem lenne igazság a földön, mert pl élő magzat és meghal, pár napot élt gyermek és meghal, mielőtt nincs megkeresztelve az mért kárhozna el??? Ő nem tehet róla, hogy nincs megkeresztelve. Elnézést, hogy hitetlenné váltam (hogy elvesztettem a hitem), de az én kislányom is elkárhozik, azért mert meghalt bennem és nem volt megkeresztelve??? Ne erre kiváncsi vagyok milyen válaszok fognak érkezni.
2012. márc. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

Semmi!

Ez csak egyes hívők elméjében létezik,valójában nem történik semmi.

2012. márc. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:

Aki elkárhozik, az a pokolba kerül.


De ezt el lehet kerülni, hogyha valaki Jézushoz jön, és megbánja a bűneit, majd elhagyja őket.


Mert Ő azért szenvedett, azért halt meg, és azért adta a vérét, hogy akik hisznek Benne, és kijönnek a sötétségből a világosságra, ne kárhozzanak el, hanem éljenek. (János evangéliuma 3, 14-21)

2012. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

# 11:


Nem kell aggódnod, van igazság. :)

Bár itt, a Földön ezt sokszor nem így látjuk, érezzük, tapasztaljuk, de akkor is van. Isten pedig mindenek felett igazságos mindenkivel.


Nem igaz, hogy aki nincs megkeresztelve, az elkárhozik, ez egy tévtanítás volt mindig is, és most is az.

Sőt, a Bibliában igazából nincs is szó csecsemőkori "keresztelésről", hanem megfelelő érettséggel meghozott, tudatos döntés utáni "bemerítkezésről".


Tehát még egyszer: Ne legyél nyugtalan a gyermeked miatt. :)

2012. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 14-es válaszoló. Köszönöm. A kislányom remélem jó helyen van. Most várjuk a másikat, remélem ő itt marad velünk.

Sajnos azonban Istenben továbbra sem tudok hinni, mert szerintem a szülőnek kell hamarabb távozni és nem a gyermekének. Ez nem igazságos. Jobb nem hinni benne, mint gonosznak érezni. Ha meg a hitemet tette ezzel próbára, márha létezik, akkor elbuktam. De már nem is akarok hinni benne, néha imádkoznák hozzá, de inkább nem. Az emberek hinni akarnak...mert különben ... mindegy.

(23 hetes kismama)

2012. márc. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
48%

A te hited nem kellene hogy megrendüljön mert a te kisbabád a mennyben van.A bizalom nagyon fontos Jézus iránt.


Nekem is meghalt az első gyermekem és nagyon fájdalmas volt az elvesztése.(Születése után közvetlenül).De nem engedek az ördögnek hogy azt hitesse el velem hogy mindennek vége.A második gyermekem most 13 éves .

Imában kértem atyámat adjon nekem egy gyermeket ,mert nagyon szeretnék .Megkaptam .Imádom és ő is engem ,igazi jó barátságban vagyunk.

Kívánom neked hogy ne veszd el a hitedet és egészséges baba boldogítsa családi életedet .


Béke veled!

2012. márc. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 mustafa33 ***** válasza:
58%
Még annyi, Jóbot is kárpótolta, új gyermekei születtek. De azok vajon ugyan azok voltak? Nem! mert nincs a kereszténység és zsidóság szerint reinkarnáció. Ezek mások voltak. Ki kárpótolta a meghalt Jób gyermekeket az elvett életükért? Ja, a menyországba kerültek? Hogyan, ha oda majd csak az utolsó ítélet után lesz esély?
2012. márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Kedves 15-ös!


Gratulálok a babához, és teljes szívemből kívánom neked, hogy minden rendben legyen veletek, és egy egészséges, gyönyörű gyermeked születhessen! :)


Mint írtam, sok dolog nem látszik igazságosnak ezen a földön; hidd el, én is nagyon sokszor kiakadok ezek miatt. Főleg ha engem is érint a dolog...


Szerintem nem csak ez a két lehetőség van (nem hinni / gonosznak érezni); nagyon nehéz megérteni és elfogadni, hogy mindezek ellenére Isten jó, és nem akar rosszat nekünk. Hidd el, saját tapasztalat, és én is nagyon nehezen tanultam meg, sőt, időnként még mindig tanulom. Többször volt már, hogy üvölteni lett volna kedvem Istennel, és volt, hogy tényleg üvöltöztem is... Ő nem bánja, ha őszinte vagy Vele, sőt; nem kívánja, hogy pozitív érzelmeket hazudj, amikor tele van a lelked fájdalommal.

De én azt tapasztaltam, hogy ezeket a sebeket csak Ő tudja igazán begyógyítani; Ő tud igazán megnyugtatni és békességet adni, bármi is történt. Ez van, hogy egy pillanat alatt lezajlik, máskor hosszú időbe telhet, de lehetséges.


Én azt javaslom neked, hogy ha imádkoznál hozzá, akkor próbáld meg, a szíved kívánságát ne állítsd le az eszeddel. :)

Isten sokszor meghallgatja ezeket az imákat, figyelmedbe ajánlom Tihanyi Péter: Csodák és gyógyulások c. könyvét, ha meg tudod szerezni valahonnan. Tíz igaz történet olvasható a könyvben, rögtön az első egy olyan tanárnőé, akinek három vetélés után a negyedik terhességénél az orvosok abortuszt javasoltak, mivel a magzatnál rendellenességet láttak (vízfejűséget). A szülők nem egyeztek bele, hiába kapacitálták őket erre hosszú időn át, viszont sokat imádkoztak. Aztán amikor eljött az idő, egy teljesen egészséges kislányuk született. :)


Itt, a GYK-n is olvastam már nagyon jó bizonyságokat hasonló helyzetekről. Az előző válaszolónak is nagyon örülök, hogy leírta a történetét. :)


Isten áldjon meg titeket! :)

2012. márc. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

14-es válaszoló vagyok.

Köszönöm amit írtatok, megpróbálok újra hinni, csak elég nehéz. Egyszer talán újra tudok imádkozni is.

2012. márc. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Jó volna ha volna egy kis rálátás a biliai kijelentésekre,hogy mikor kinek írták és miért,stb.

Ha végig olvassuk a János evangéliuma harmadik részét,elég világosan olvasható,hogy aki hisz ,Jézus Krisztusban üdvözűl,vagyis megmenekül,aki nem hisz az marad itélet alatt!!Vagyis már eleve a kárhozatban vagyunk(halálban)a bűn miatt,és innen ment meg a Jézus Krisztusban való hit.

Gabóca.

2012. márc. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!