Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mert iteli el a vallas az...

Mert iteli el a vallas az ongyilkossagot?

Figyelt kérdés

2012. márc. 3. 00:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
23%

Az életet senki sem KÉRTE, hanem rá lett erőszakolva. Az élet nem ajándék. Ez kb. olyan, mintha az adózásra azt mondanánk, hogy ajándék.

Aki pedig ellenzi az eutanáziát, annak kívánom, hogy legyen végstádiumú rákos, egy olyan orvos mellett, aki fukarkodik a morfiummal, és nem segít neki, eutanázia ellenes erkölcsi megfontolásból, és élvezze végig, azt a több napon-heten át tartó tömény fájdalmat. A végére azt fogja kívánni, hogy meg se született volna.

2012. márc. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 lsandor ***** válasza:
100%
Nos ez távolról sem igaz, mivel az élet egy csodálatos ajándék, persze Isten nem ilyennek szánta, de nemsokára újból olyan lesz az életünk, mint amilyennek kellett volna lennie. Akkor pedig még inkább értékelni fogjuk
2012. márc. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Kedves előző, és mégis mi olyan csodálatos benne?! Azt persze megértem, hogy egy alapvetően önző ember élvezi az életet, mert átgázol mindenen és mindenkin.
2012. márc. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Az öngyilkosság tiltásának csak egy oka van, ha nem lenne bűn, akkor minden normális ember már rég kivégezte volna magát. Ez a világ élhetetlen. Ha pedig Isten létezik, és ő teremtette, akkor nála gonoszabb lény nem létezik."


Kíváncsiságból kérdezem. Te normális vagy? Elvileg nem vagy az mert ha az lennél akkor már nem írogatnál itt.

(kivégezted volna magadat) Látod benne a logikát?

Ebből kiindulva akkor 7 milliárd NEM normális ember él a Földön.

Isten teremtette a világot de nem így. Az ember tette ilyenné. Igaz ehhez "segítséget" is kapott. Aki már az Éden-kertben is "segítséget" nyújtott. Sátán.

A Teremtő azért engedi hogy ilyen legyen a világ hogy az emberek lássák és érezzék azt ,hogy milyen az ha elfordulnak Istentől.


11. válaszoló.


Az életet senki sem kérte. Ha nem él akkor hogyan kérhetne ha meg él akkor meg nem kérheti azt hogy tegye élővé.

Adózni annak kell akinek van jövedelme. (optimális esetben) Egy gyermek hogyan adózna?


Eutanázia


Az eutanázia nem öngyilkosság.

1. Az orvos miért ne utasíthatná vissza azt hogy nem vesz részt ,egy kvázi gyilkosságban. A fájdalom csillapító az más kérdés.

2. Ki és milyen jogon dönti el azt hogy valaki éljen vagy ne?

3. Csak azért mert rokonok van e joga dönteni abban hogy a hozzátartozója meghaljon?

4. "A végére azt fogja kívánni, hogy meg se született volna."

Jób ugyan ezt kívánta pedig ő nem csak beteg volt.

Először elvesztette a teljes vagyonát ,utána meghalt az egész családja. Aztán nagyon súlyosan megbetegedett a barátai azt mondták neki hogy átkozza meg Istent és haljon meg. De ő inkább a születését átkozta meg. Ő is azt kívánta hogy bárcsak meg sem született volna.

2012. márc. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 lsandor ***** válasza:
Nos nem arról van szó, hogy én átgázolok bárkin is, aki ismer az tudja ezt. De már most is vannak dolgok, aminek lehet örülni. Valamint ahogy írtam már nemsokára annak az életnek fogunk örvendeni, mint amilyet isten eredetileg is akart. Ezt az életet nevezi a Biblia valódi életnek
2012. márc. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ha a beteg nem kapja meg a kegyelemdöfést az emelt morfium dózissal, akkor marad az iszonyatos fájdalom, amit sem sem képes enyhíteni, a gépek és az ápoló személyzet viszont életben tartják és meghosszabbítják a szenvedését.

Ez az az ok amiért legjobban megvetem a vallásotokat, mert a ti ostobaságotok miatt számos ember hal iszonytató halált."


Te egy nagyon buta ember vagy nagyon tájékozatlan. Illetve az érzelmeid annyira elvakítanak hogy nem tudsz tényszerűen gondolkodni.

Az államot nem a keresztények irányítják a törvényeket sem ők hozzák meg. Már bocs de az eutanázia kérdésébe nincs beleszólása a vallásnak.

Unióban élünk (elvileg) beadhatsz egy kérelmet az emberi jogok bizottságának. Az emberi jogokkal ők foglalkoznak.

Azt meg ne akard már velem elhitetni hogy a vallási dogmák bármilyen hatással is vannak a törvényhozásra. Mivel az abortusz engedélyezett a Biblia viszont elítéli ezt a cselekedetet azért mert gyilkosság.

Te aszt kívánod nekem hogy legyek rákos. Nos én meg azt kívánom neked hogy találd meg a lelki békédet s élj boldogan de legjobban azt kívánom neked hogy lásd meg az igazságot azt hogy a világban hogy mennek a dolgok. S ne keverd össze azzal ami valóban a kereszténység azzal amire azt mondják hogy ez a kereszténység. A kettő nem ugyan az.


"De maradj csak a magas lovon és példálozz az Isteni parancsaiddal,..."

Ebből kitűnik hogy nincs pontos információd ezzel kapcsolatban. Ugyan is nem tudod azt a részt idézni ahol én példálózzam.


A rákra visszatérve az egyik nagyszülőm is abban halt meg s én is láttam azt amin keresztül ment. Rajtam is erőt vett a tehetetlenség érzése. Nem tudtam neki segíteni.

2012. márc. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Isteni paranccsal példálóztam. *

2012. márc. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

„Te egy nagyon buta ember vagy nagyon tájékozatlan. Az államot nem a keresztények irányítják a törvényeket sem ők hozzák meg. Már bocs de az eutanázia kérdésébe nincs beleszólása a vallásnak.”


Te vagy rohadtul tájékozatlan. Jelenleg Fidesz-KDNP koalíció van, tehát effektíve keresztény kormányzás van, de nem akarok az aktuálpolitikára rátérni. Az eutanázia tiltása pedig bizony a kereszténység hibája, mivel sajnos a vallásotok még szánalmas értékrendszere még mindig túlságosan bele van gyökerezve ebbe az országba, továbbá nem lehetne átvinni egy az eutanáziát legalizáló törvényt a keresztények tiltakozó vinnyogása miatt.


„Azt meg ne akard már velem elhitetni hogy a vallási dogmák bármilyen hatással is vannak a törvényhozásra. Mivel az abortusz engedélyezett a Biblia viszont elítéli ezt a cselekedetet azért mert gyilkosság.”


Kedves kérdező, nyílt titok, hogy a 100 jogi államilag támogatott helyből, miért kapott 50-et a Pázmány és miért nem a nálánál sokkal jobb SZTE vagy PTE. Tehát az állam vallási alapon dönt. Továbbá az abortusz nem engedélyezett, senki nem vetetheti el a gyerekét csak úgy. Az abortuszokhoz egy csomó törvényi kiskaput kell manapság is kihasználni.


„Te aszt kívánod nekem hogy legyek rákos.”


Mivel úgy látom a szenvedő emberek felé nem mutatsz empátiát és csak nézed a szenvedésüket. Ebből kifolyólag feltételezhetem, hogy vagy érzéketlen vagy, vagy pedig ostoba.


„Nos én meg azt kívánom neked hogy találd meg a lelki békédet s élj boldogan de legjobban azt kívánom neked hogy lásd meg az igazságot azt hogy a világban hogy mennek a dolgok. S ne keverd össze azzal ami valóban a kereszténység azzal amire azt mondják hogy ez a kereszténység. A kettő nem ugyan az.”


A kereszténység az elmúlt több mint ezer évben rendesen megmutatta az igazi arcát, gyilkolás, álszentség, a tolerancia és az elfogadás teljes hiánya, bosszú, hazugság, a hatalom és a pénz hajhászása, a tudás visszatartása, a tudomány akadályozása ezek a szavak remekül leírják a vallást. Nem a szavak tesznek valakit jó emberré, hanem a cselekedetei, a keresztények cselekedeteiből pedig köszönöm nem kérek. Látott már elég vallásháborút, inkvizíciót, pedofíliát, lopást és csalást ez a föld. Kereszténység egyenlő szép álszent szavak, förtelmes cselekedetek és fanatizmus. Továbbá az önálló logikus gondolkodás teljes hiánya.


„A rákra visszatérve az egyik nagyszülőm is abban halt meg s én is láttam azt amin keresztül ment. Rajtam is erőt vett a tehetetlenség érzése. Nem tudtam neki segíteni.”


Én viszont orvos leszek és tudok majd segíteni, de az ostoba vallásotok megköti a kezem. Megjegyzem meg van arról a véleményem, aki végignézi a szeretett családtagjának a kínhalálát, és továbbra is ellenzi az eutanáziát. Szerintem neked nincs szíved, és élvezettel nézted végig a haláltusáját. Különben nem elleneznéd az eutanáziát.

2012. márc. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Kedves Orvostanhallgató válaszoló!

Az eutanázia nem az öngyilkosság témájába tartozik, az egy külön téma.

Számomra kérdéses, hogy te istenhívő vagy-e egyáltalán. Ha nem, akkor nehéz dolgod lesz az orvosi pályán, mert sok szenvedést fogsz látni praxisod során.

Ha segíteni akarsz a rákosokon, akkor azt ne eutanáziával tedd, hanem tanuld meg a természetes gógymódokat is, nagyon sok jót lehet ezekről hallani, és akadályozd meg, hogy a rákos ember végstádiumba jusson.

Azt látom, hogy a kereszténységet nagyon utálod: hidd el, más vallások sem pártolják az eutanáziát.

Én baháí vagyok, és Bahá'Ulláh Próféta azt mondta, hogy a tudomány azért van, hogy enyhítsen az emberiség nyomorúságán, szenvedésein. Bahá'Ulláh Próféta azt mondta a tudósoknak, hogy a tudományt állítsák Isten szolgálatába,és az emberiség javára használják. Bahá'Ulláh Próféta külön adott tanácsokat az orvosoknak, levelekben, szóban biztatta őket.

Ajánlom, hogy ismerd meg ezt a vallást, és olvasd el Bahá'Ulláh Próféta azon kijelentéseit is, amelyeket az orvosokhoz intézett.

Ajánlok pár honlapot: www.bahai.org www.bahai.hu erfan.cz/hu

Üdv: Napirai

2012. márc. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Te vagy rohadtul tájékozatlan. Jelenleg Fidesz-KDNP koalíció van, tehát effektíve keresztény kormányzás van,..."


Nem ugyan azt értjük kereszténység alatt. Nem az a keresztény aki annak vallja magát. Politikusok irányítják az országot s nem keresztények. De lenne egy kérdésem mi a bizonyíték arra hogy ez a koalíció keresztény? S nagyon is jól látod a napi politikában rohadtul tájékozatlan vagyok.

De ha már úgy is orvosnak tanulsz tanulj meg egy idegen nyelvet is s menny olyan országba ahol ez engedélyezve van. Pl.:Svájc


"Rendszeresen végeznek Magyarországon és máshol is aktív és passzív eutanáziát, de az életút méltó befejezésére sehol a világon nincs megfelelő törvény - így fogalmazott az InfoRádió kérdésére Bitó László orvoskutató-író, akinek Boldogabb élet - Jó halál című kötetét négy nyelvre fordították le. Bitó László úgy véli: Magyarországon alkotmányellenes a kezelés visszautasításához való jog."


Aha a magyar alkotmány a Biblián alapul s a keresztény értékeket képviseli. Mit jelent az a szó hogy keresztény?


"Az abortuszokhoz egy csomó törvényi kiskaput kell manapság is kihasználni."


A Bibliában nincs törvényi kiskapu amit kilehetne használni. Tehát nálunk engedélyezett az abortusz csak nem olyan nyíltan de elintézhető. Te mint leendő orvos biztosan majd ilyen tapasztalatot is szerzel majd. Vagy sajátot vagy munkahelyit tőled függetlenül.


"Mivel úgy látom a szenvedő emberek felé nem mutatsz empátiát és csak nézed a szenvedésüket. Ebből kifolyólag feltételezhetem, hogy vagy érzéketlen vagy, vagy pedig ostoba."


Leírtam az érzésemet.


"A kereszténység az elmúlt több mint ezer évben rendesen megmutatta az igazi arcát, gyilkolás, álszentség, a tolerancia és az elfogadás teljes hiánya, bosszú, hazugság, a hatalom és a pénz hajhászása, a tudás visszatartása, a tudomány akadályozása ezek a szavak remekül leírják a vallást. Nem a szavak tesznek valakit jó emberré, hanem a cselekedetei, a keresztények cselekedeteiből pedig köszönöm nem kérek. Látott már elég vallásháborút, inkvizíciót, pedofíliát, lopást és csalást ez a föld. Kereszténység egyenlő szép álszent szavak, förtelmes cselekedetek és fanatizmus. Továbbá az önálló logikus gondolkodás teljes hiánya."


Itt ebben az írásodban nem a kereszténységről írsz hanem az egyházról. Vagy használhatom a többesszámot is egyházak. Ebben a témában pedig te vagy roppant tájékozatlan. Ismét: - Mit jelent a szó? Keresztény


"Én viszont orvos leszek és tudok majd segíteni, de az ostoba vallásotok megköti a kezem. Megjegyzem meg van arról a véleményem, aki végignézi a szeretett családtagjának a kínhalálát, és továbbra is ellenzi az eutanáziát. Szerintem neked nincs szíved, és élvezettel nézted végig a haláltusáját. Különben nem elleneznéd az eutanáziát."


Dehogy tudsz! Majd amikor az első beteg ott hal meg a kezeid között akkor rádöbbensz hogy nem vagy képes mindenkit megmenteni. Annak ellenére hogy tudásod legjavát s a legjobb XXI. századi orvosi technológiát vetetted be. Két gyermekes család anyuka a munkatársam volt. Egy motoros elütötte vagy 30 métert repült. A kétszer élesztették újjá a kórházban kapott kontraszt anyagot MR. Aztán belső vérzés lépett fel s ott halt meg a műtőben pillanatok alatt.

2012. márc. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!