Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény kérdés?

Keresztény kérdés?

Figyelt kérdés
Olvastam a Bibliában hogy ha egy keresztény összeházasodik egy nem hívővel akkor megváltja a nem hívőt és elvileg ő is a mennybe jut..de mi van azzal hogy csak az juthat mennybe aki tök mindegy mennyi jót cselkedik viszont el kell fogadni hogy Jézus a kereszten meghalt érte és át kell adnia az életét Istennek. akkor hogy is van ez?
2012. febr. 27. 20:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ezt a felemás igát miért kell a házasságra érteni? Kétes emberi kapcsolatokról szól, aminek idejében ellen kell állni. A hitetlen fél megszenteli a hívőt és kész. Nem ilyen riogatással kéne elérni a neoprotestánsoknak, hogy csak a gyülekezetből választhatnak párt.
2012. febr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
64%
Szinten a Bibliabol van, csak nem tudom pontosan, honnan: "Ne jarjatok felemas igazaban". Es ez vonatkozik ugy parkapcsolatra, mint hazassagra.
2012. márc. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ha valaki egy kapcsolatot, házasságot igának fog fel, akkor annál az embernél "elmentek otthonról". Az van benne, hogy ne járjatok a hitetlenekkel felemás igában. Tehát, egy hívő ne menjen bele felemás, kétes kapcsolatokba, kétes tettekbe hitetlennel, ami veszélyezteti a hitét, ez lehet párkapcsolat, házasság, barátság stb is de nem kizárólagosan az. DE aki református és hitgyülis, vagy katolikus és golgotás már nem számít hitetlennek. Ami meg egy nem hívő és hívő szereteten alapuló, de nem kétes hozadékkal terhelt kapcsolatát illeti, arra mondja az apostol, hogy megszentelik egymást.
2012. márc. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A hivatkozott igerész valóban nem jelöl meg konkrét területként a házasságot; de józan ésszel belátható, hogy az élet egyik legfontosabb területére még inkább vonatkozik, mint a többire. Idézem:


"Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában; mert mi szövetsége van igazságnak és hamisságnak? Vagy mi közössége a világosságnak a sötétséggel? És mi egyezsége Krisztusnak Béliállal? Vagy mi köze hívőnek hitetlenhez? (2. Korintus 6:14-15)


Az "iga" szótól meg nem kell kétségbe esni, egyrészt azért, mert itt nem fizikailag értendő :P, nem mintha a szellemi értelemben vett iga kényelmesebb lenne, ha a nem megfelelő személy áll a másik felén; de Jézus is ezt a kifejezést használta:


"Jöjjetek énhozzám mindnyájan, akik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket. Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelíd és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek. Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű." (Máté 11:28-30)


Mert mi is az iga?


"A yoke is a wooden beam, normally used between a pair of oxen or other animals to enable them to pull together on a load when working in pairs, as oxen usually do; some yokes are fitted to individual animals."


[link]


Tehát magának az eszköznek a célja alapon az, hogy az "igába fogott" két személy EGYÜTT mozogjon, egyfelé húzzon; legyen az iga akár Jézussal, akár emberekkel.


Innentől kezdve pedig nem tanácsos a felemás iga semmilyen kapcsolatban, házasságban különösen nem, hiszen az egy szövetség a két fél között, amit nem lehet csak úgy felrúgni akár évente, ha nem működik. Más eset, ha egy már meglévő házasságban az egyik fél hívővé válik, ekkor a Biblia szerint valóban a hitetlen fél döntésén múlik a házasság jövője (megmarad vagy elválnak). De egy ilyen kapcsolatba szándékosan belemenni szerintem felér egy öngyilkossági kísérlettel...


Üdv. :)

2012. márc. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
26%

Sehol nem írja az írás, hogy a meglévő házaspárnál a hívő fél megszentelő "hatása" a hitetlenre, csak a hívővé válás előtti házasságkötésre vonatkozik.

Ezt az igerészt forgatják ki a neoprotestánsok, amikor egy tagjuk egy másik gyülekezetből, vagy esetleg nem hívővel jár, tervezik a házasságot és tönkre teszik a kapcsolatot. Sajnos a hitgyüliben az is megtörténik, hogy lelkész bemutat egymásnak fiatalokat és elvárja, hogy egymásra mozduljanak. Na ez az undorítóság. De ilyenkor eszembe jut az, hogy a lelkészek jobban lesznek elővéve azon a napon, és aki megront egyet is a hívők közül, az igencsak kicsi lesz a menyben.

2012. márc. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Előttem sokan a Bibliát és bizonyos zsinati döntéseket elemeztek. Elmondom, mi történt velem, nem tegnap, de jóval a rendszerváltás után. Hívő katolikus férfiként beleszerettem egy református lelkész nőbe. (Nagy és kölcsönös szerelem volt.) De úgy gondoltam, rendbe teszem a dolgot az egyházammal és éppen Pünkösd előtt elsurrantam gyónni a váci Székesegyházba, egy ismeretlen, idősebb szerzetes-paphoz. És megkérdeztem tőle, hogy mit szólna az Egyház a frigyhez! Azt mondta nem kaphatok áldást csak akkor, ha a nő áttér a katolikus hitre! Nem zavarta, hogy az illető lelkész, sőt, ez mintha olaj lett volna a tűzre! Ebben az a csodás, hogy mindketten Jézusban hittünk (én "keresztény" voltam, ő "keresztyén" volt). Ez annyira kiverte nálam a biztosítékot, hogy azóta nem léptem át templom küszöbét, és az elméletek sem győznek meg. "A puding próbája az, ha megeszik", igaz ezt Marx mondta. :D
2012. márc. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!