Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény emberek házasság...

Keresztény emberek házasság után csak akkor élhetnek nemi életet, ha gyereket akarnak?

Figyelt kérdés
2012. febr. 26. 01:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire vallásosak. Ilyet csak a tényleg fanatikusoktól tudok elképzelni.

Én is vallásos vagyok na de ez egy kicsit túlzás.

Mellesleg én is hallottam ilyenről de hát ez a házaspár döntése. Ha ez egy párnak megfelel akkor nekem mindegy.

2012. febr. 26. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha mutatsz nekem egy igét, melyben Isten felszólít, hogy ne érintse a férfi az asszonyt sem az asszony a férfit, csak gyermeknemzés céljából, akkor ígérem, behatóbban tanulmányozni fogom a kérdést, és ha Istennek ez a szándéka, élni fogok vele. Várom az igét.
2012. febr. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Ezek a Torvenyek egy mas korszakban lettek bevezetve, tehat akkor szukseg volt valamilyen utmutatasra, hogy az embereket kordaban tartsak, hiszen hasonlo eletmodot folytattak, mint a nomadok. Meg a Szentirasokban sem igy van ez leirva, de a szexualis eletet a hazassagkoteshez kapcsoljak, tehat aki ez nelkul gyakorolja az mar bunos cselekedetet kovetett el, de ez egy mas korszakban irodott. Ma mar az ember tudatosabb, fejlettebb, tehat ertheto, hogy a szexualis elet akkor lesz Istennek tetszo, ha azt a szeretet inditja el, s nincsennek feltetelekhez kotve, tehat mar dirrekt egy nemzesre valo szexualis egyuttlet sem fogja elerni a celjat, mivel igy mar erdek inditotta el, nem a meghit szeretet pl.
2012. febr. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Dehogy, sőt, a Biblia buzdítja rá a házasfeleket, hogy minél gyakrabban éljenek szexuális életet, ugyanis a szex Isten ajándéka,Istennek több célja is van vele, mint a gyermeknemzés.


1Kor 7,3

A férj teljesítse kötelességét felesége iránt, hasonlóan a feleség is a férje iránt.


1Kor 7,4

A feleség nem ura a maga testének, hanem a férje; s ugyanúgy a férj sem ura a maga testének, hanem a felesége.

1Kor 7,5

Ne fosszátok meg egymást magatoktól, legfeljebb közös megegyezéssel egy időre, hogy szabaddá legyetek az imádkozásra, de azután legyetek ismét együtt, nehogy megkísértsen a Sátán titeket azáltal, hogy képtelenek vagytok magatokon uralkodni.

2012. febr. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, habár mintha a nazarénusokról olvastam volna valahol ilyesmit, de ők nagyon szélsőségesek - meg egyébként sem emlékszem jól.


Szóval mégegyszer: NEM. Az, hogy pl. a katolikus egyház tiltja a fogamzásgátlást, nem jelenti azt, hogy így gondolná, meg különben is, van még sok más keresztény felekezet is. A katolikusok is azt mondják, hogy a házasélet célja az egymás iránti szeretet kifejezése ÉS a gyereknemzés. Nem termékeny időszakban is élhetnek nemi életet, csupán szeretetből. Az öncélú élvezetet viszont megvetik, tehát ne traktálja a házastársat a másik, ha nem akarja éppen, és főleg ne erőszakoskodjon... De mondjuk ez jobb esetben bármilyen normális kapcsolatban így működik.


De mindez csak egy példa volt a sok keresztény felekezet közül.

2012. febr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyáltalán nem , ilyesmi nincs a Bibliában. A házasságon belül a szexuális kapcsolat egy ajándék Istentől, csak nem szabad visszaélni vele. Házasságon belül helyes hozzáállás, ha a felek örömet szereznek egymásnak ilyen téren is.
2012. febr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A szex Isten ajandeka a hazasparnak:)
2012. márc. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Amapola válasza:
Ez attól függ,hogy ki ,mennyire veszi komolyan a vallási tanításokat.Én nem vagyok vallásos,de olvastam olyat a témával kapcsolatban,hogy csak akkor megengedett a szerelmi együttlét,ha annak gyermeknemzés a célja,illetve van olyan tanítás,amely tiltja a fogamzásgátlás minden formáját.
2012. máj. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!