Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Vonzás Törvénye ellenes a...

A Vonzás Törvénye ellenes a kereszténységgel?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 21:06
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
56%

Márpedig ha Jézus Krisztus valamilyen okból kifolyólag nem válaszol egy adott imára, és nem akarja hogy az adott kérés teljesüljön, akkor nincs az a törvény, amivel be tudnád vonzani. Hozzáteszem egyébként, hogy a Biblia tanítása szerint Istentől csak jó származik, így ha az illető valami olyasmit "vonzz be" ami ellentétes Isten akaratával annak ajánlom az alábbi Igét:


"a sárkány adá az ő erejét annak, és az ő királyiszékét, és nagy hatalmat." (Jel 13,2)


A másik pedig az, hogy ez egész vonzás törvény egy ezoterikus fogalom, ami a New Age-hoz kapocsolódik. A Biblia pedig tiltja az ezotérikus dolgok minden fajtáját (5Móz 18,9-11) Ésaiás próféta pedig határozottan felszólít minket a törvény megtartására (Ésa 8,20)


Egyébként meg mint elhangzott már a Bibliának van az imádságról egy nagyon alapos tanítása, ha érdekel, akkor a fent ajánlott könyveket olvasd el.

2012. febr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem:

Vonzas törvenye=termeszeti törveny.

Keresztenyseg=egy vallas.

Semmi közük egymashoz. Az elektromossag ellentetes a keresztenyseggel? Es az, hogy a Föld gömbölyü es nem lapos?


Amugy benned van az Isten (Szentlelek), csak vedd fel a kapcsolatot vele! A vallas szerint imaval. Agykontrollal (=meditacioval, de imadkozni is lehet).

2012. febr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Vedd fel a kapcsolatot Istennel, vagyis a benned lako Szentlelekkel, es kerdezd meg! Jönni fog a valasz, meg fogod erezni, tudni fogod! Csak bizz, ahogy Jezus is mondta!


elözö

2012. febr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


16:52

Szerintem a rákos dolog amiről beszéltem, az hogy valaki rákos lesz inkább tudományos eredetű, pl a cigerettázástól lehet valaki rákos, vagy annak biológiai oka van. (pl Röntgen sokat röntgenezte magát és rákos lett, más nem lesz csak úgy rákos azért mert sokat gondol a rákra)

Értelek,és bizonyos szempontból helytállónak látom amit írsz.A vonzás törvénye sem működik mindig 100%-ig,ezért is fogalmaztam ilyenképpen,hogy "sokkal eredményesebb".És én is túlzásnak tartom azt,amikor valaki mindenbe azt magyarázza bele,hogy "azért történt meg,mert bevonzottad,sokat gondoltál rá" mert ugye mi van az olyan esetekkel,amikor valakinek meghal egy közeli hozzátartozója,és még azon a héten kirabolják a bűnözők,és elveszik az összes megspórolt pénzét,aztán meg elhagyja a házastársa? közben az illető meg optimistán tervezgette a jövőjét,nem is gondolt semmi ilyen balszerencsére....

Csak érdekességképpen konkrétan a betegségekről,ha már említetted a rákot,azt kell,hogy mondjam, a legtöbb betegséget vissza lehet vezetni valamilyen lelki eredetű problémára.

Nézzük a dohányzást-vagy akár a rendszeres alkoholizálást,egészségtelen táplálkozást-Szinte mind visszavezethető egyfajta lelki egyensúly felborulásra az illetőben,hiszen azért dohányzik valaki,mert megnyugtatja(mennyiféle drog van egy szál cigarettában!),pótcselekvést ad neki,magabiztosabbnak érzi magát tőle,mert belül van benne egy hiány,valami lelki űr,amit igyekszik betölteni-ugyanez a helyzet az alkohollal(az alkoholisták,rendszeresen ivók nem éppen a lelkileg-pszihésen kiegyensúlyozott emberek közül kerülnek ki)és a túlevéssel;aki túl sokat eszik,az főleg az intenzívebb,finomabb ételeket eszi(édes sütemények,zsíros,sós,ételek)ez is egyfajta menekülés az ideiglenesen vigaszt adó élvezetekbe,valamiféle hiányt tölt be az illető életében.

A betegségek létrejötte pedig egy következő lépés ezekben a magatartási formákban:a dohányos gégerákot kap,az alkoholista májzsugort,szívelégtelenséget,a nagy zabáló érelmeszesedést,szívinfarktust,zsírmájat.

Tehát ilyen értelemben összefüggésbe hozható a vonzás törvényével a betegség:(nem konkrétan csak gondolati módszerrel,ahogy azt írják a könyvben)

Megoldatlan lelki probléma=hiány=pótcselekvés(amit gondolat előz meg,majd aztán cselekedet követ)=betegség.

Persze itt is meg kell említeni azokat az eseteket,amikor pl. valaki soha életében nem szívott el egy szál cigit,de a belváros levegőjétől mégis tüdőrákot kap,vagy radio aktív sugárzás közelében él,és agytumora lesz.

16:52

2012. febr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Elözö, biztos vagy ebben?

Van egy rokonom, aki kis faluban el, nem radioaktiv vagy hasonlo környezetben, a termeszetben dolgozik, sosem dohanyzott es a környezeteben sem jellemzö (csaladjaban egyaltalan), es a testvere halala utan kb 10 honappal fedeztek fel nala a a rosszindulatunak nevezett tüdörakot.

(Ja, es nem jar kocsmaba, ahol ugye vagni lehet a füstöt...stb.)

2012. febr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

10:35

Nézd,az életben semmire nincs 100% garancia,sem ún."pozitív" sem "negatív" irányba,.nem minden egyes dohányos kap tüdőrákot,nem így értettem(csak aki dohányzik az ne panaszkodjon,ha rákos lesz,mert saját maga játszott az egészségével/életével-és a dohányosok közül bizony jóval nagyobb számmal kerülnek ki gége,tüdő stb..rákosok)és az sem biztos,hogy rákot kap az,akinek a családjában,rokonságában több ember megkapta.ha megfordítjuk a dolgot,akkor ugyanaz elmondható,hogy miért van az,hogy vidéken a Pista bácsi napi fél doboz bagót elszív,minden reggel felessel indít,és mégsem kap rákot,tálán egyéb komolyabb baja sincs? Az ismerősödnél esetleg fenn állhat valamilyen stressztényező,ami a testvére halálával függ össze(vagy egyébbel).Az tudományos tény,hogy a stressz,huzamosabb ideig tartó lelki fájdalom képes megbetegíteni a testet.De az első mondatot itt is figyelembe kell venni.

2012. febr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Tesók, utánaolvastam. Ellenes, nagyon ellenes, az új gondolat mozgalom egyik tétele, és szerintem nem igaz, egyébként ez a new thought ez egyike a new age cuccoknak, a szektáknak mint pl a szci. egyház
2012. febr. 20. 13:50
 28/33 anonim válasza:

Kedves Kérdező és Eddigi Válaszolók?


Hol olvastatok utána és kitől hallottátok, amiket ide leírtatok? Csak nem egy paptól vagy hitoktatótól? Nem érdekel, ha nem hisztek nekem, mert Jézusnak sem hittek azok, akik a hagyományokat követték, de elmondom, hátha valaki ugyanúgy keresi az igazságot, mint én 10 éves korom óta, és a válaszomnak köszönhetően elkezd jó irányban gondolkodni: gyakorlatilag az egész Biblia a Vonzás Törvényét magyarázza!!! És ezt a keresztények félremagyarázzák! A lényeg az, hogy a leírt történeteket nem szabad szó szerint értelmezni, mert a történetek allegóriák. Erről Bővebben Joseph Murphy: Benső béke című, és más könyveiben olvashattok. Nincs olyan, hogy Jézus azt nem akarja neked, amiért imádkozol, ő maga mondta, hogy "kérjetek és kapni fogtok" és ha "kenyeret kérsz, nem követ kapsz". Ennél világosabban nem lehet kifejezni azt, hogy mindent megkaphatsz, csak kérned, hinned és bíznod kell, és vigyáznod kell arra, hogy a gondolataid ne legyenek ellentétesek azzal a hittel, hogy meg fogod kapni. "Legyen a te hited szerint." Mindig pontosan azt kapod, természettudományos pontossággal azt, ami a gondolataid összessége, és éppen ezért ez sokszor úgy tűnik, hogy egy nagy semmi, mert semmi sem változik, ha te nem változol meg egészen. Mert lehet, hogy azt gondolod, Isten nem hallgatja meg az imádat, de valójában minden gondolatodra figyel, és nem akkor kérsz, amikor azt mondod: "most imádkozom", hanem minden egyes gondolatod egy kérés. Ezért írja a Biblia azt is, hogy szüntelenül imádkozzatok, vagyis úgy ügyelj a gondolataidra, hogy ne legyenek negatívak, gyűlölködők stb., mintha állandóan imádkoznál, mert valóban azt teszed, csak nem tudsz róla. Nincs olyan, hogy Isten azt gondolja, hogy neked valami rossz, mert akkor majd nem fogsz többet templomba járni meg imádkozni, ha teljesül a kérésed. Isten nem egy ősz öregapó, aki azt akarja, hogy szenvedj. "Legyen hitetek Istenben... ha valaki azt mondja ennek a hegynek, hogy kelj fel és ugorjál a tengerbe, és szívében nem kételkedik...stb." És amikor imádkozva megállotok, bocsássátok meg, ha valaki ellen panaszotok van. Miért? Mert azt is Te vonzottad magadhoz, így hát magadnak kell megbocsátanod, hogy a negatív gondolataiddal azt idézted elő, hogy a másik ember úgy bánt veled. Jézus maga mondta, hogy mindazokat a csodákat, amiket ő tett, mi is utána tudjuk csinálni, sőt még nagyobb dolgokat is! De ritka, hogy valakinek ilyen erős legyen a hite. Miben? Abban, hogy a Vonzás Törvénye azonnal működik, Isten azonnal meghallgat:"És mielőtt kiáltanának, én felelek, ők még beszélnek, és én már meghallgattam." Ahhoz szóltam, aki érti. És elnézést, hogy az igehelyeket nem jelöltem és csak fejből idéztem, Google-ban rájuk lehet keresni.

2015. jan. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a vonzás törvényét, miszerint "a gondolatoknak teremtő ereje van: amire gondolunk, és hisszük, hogy ez lehetséges, az valósággá válik. A gondolatok lehetnek tudatosak vagy tudattalanok", akkor az a véleményem, hogy teremtő erőt tulajdonít az EMBERI gondolatoknak, holott véleményem szerint igazi teremtő ereje Istennek van. (most az emberi kreativitást nem nevezném isteninek, mivel korlátozott).

Az ISTEN gondolatai viszont tényleg megvalósulnak.

Akik imádkoznak, azok ráhangolódnak Isten gondolataira, és megindul egy párbeszéd (néha küzdelmes) Isten és ember között. Amikor megszületik valamiféle összhang, és az ember részéről az, hogy "legyen meg a Te akaratod, mint a menyben úgy a földön is" akkor tapasztalhatjuk, hogy Isten válaszol az imára.


Röviden, szerintem az ember gondolatai önmagukban nem bírnak teremtő erővel, hanem csak Isten gondolatai tudnak (újjá) teremteni, A Vonzás törvénye "kihagyja" az Isten a számításaiból, vagy ami rosszabb, magát a halandó embert véli istennek...

2016. ápr. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta egyszer egy doktornő, hogy a rák kialakulását többször megfigyelte nagyon nagy trauma után, vagy élni nem akaró embereknél...(mellesleg a kockázatot a mozgáshiány, a dohányzás, a helytelen táplálkozás, alváshiány, stressz, genetikai tényezők, túlzott alkohol fogyasztás növelhetik).


Gondolom az immunrendszer legyengülésével lehet kapcsolatban. Nem tartom célszerűnek ilyennel ijesztgetni az embereket, ha félsz, beteg leszel!

2016. ápr. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!