Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek olvassam el a...

Szerintetek olvassam el a Bibliát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sosem jártam rendszeresen templomba és papok által tartott órákra, de mindig is hittem Istenben. Nemrég kezdtem el komolyan fontolgatni, hogy legalább beleolvasok a Bibliába. Szerintetek kezdjek bele?



2012. febr. 15. 14:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Vidiripi


gyakorivalasz2!!!!!!!!!!! Nem azokat sem fogják máglyán megégetni.

2012. febr. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Valóban nem a Biblia elolvasásától függ a máglya, de akkor honnan tudod meg Isten üzenetét?


Szerintem mindenképpen olvasd el. Előítéletek nélkül ülj elé, és próbáld meg érdeklődéssel tanulmányozni. Általában első olvasatra mást üzen, mint másodikra, aztán harmadikra. És az legszebb, hogy ezek az üzenetek nem mondanak ellent egymásnak, csak egyre mélyebbek lesznek. Majd meglátod.


Azt én is csak javasolni tudom, hogy az Újszövetséggel kezdd, de a Jelenések könyvét szerintem hagyd a végére. Az eléggé átvitt értelmű, és az érti igazán, aki már ráhangolódott a Bibliára.

2012. febr. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Vidiripi


A smile a végén annyit akart jelenteni, hogy az egy kis poén. :)

2012. febr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Hali!


Szerintem is az Újszövetséggel érdemes kezdeni, mert az Ószövben elég sok olyan dolog van, amit nagyon nehéz mai fejjel megérteni, ha nincs hozzá egy kis alapunk. Az Újszövetség már könnyebben érthető a mai ember számára. Ha azt elolvasod, annak fényében már talán könnyebben lesz értelmezhető, érthető az Ószövetség is.


Amúgy né most ennek segítségével olvasom a Bibliát:

[link]


Ezzel 1 év alatt el lehet olvasni a teljes Szentírást, és vele együtt a Katekizmust is, ami a katolikus egyház tanításának velejét tartalmazza.

2012. febr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Természetesen kezd el, sokat tanulsz belőle.

Valamikor én is késztetést éreztem az olvasásra, újabb és újabb ismeretre tettem szert. Ma is ez motíválja az életem.

Sok sikert.

2012. febr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Mint sokan mondták előttem: Igen, kezdd el. Nagyon jó tanácsokat ad a mindennapokban is, valamint mindig tud újat mondani.

Szerintem a Károli fordítást használd, de vegyél mellé egy újfordításút is, mert vannak a Károliban azért eléggé érthetetlen szövegek is(persze csak a régies nyelvhasználat miatt).

Mint a többiek, én is az Újszövetséget ajánlom, a 4 Evangéliumot , és az apostoli leveleket.


Minden jót! :)

2012. febr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mindenképp megéri elolvasni ezt a könyvgyüjteményt,amit bár hosszú idön át írtak mégis egyfajta belsö összhang jellemzi.érdemes mindennap olvasni és nem túl sokat egyszerre h.elemezni is tudd,így fog igazán a javadra válni.
2012. febr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Elolvasni a Bibliát a kultúra része, így ajánlatos. Hívő ember részére pedig "kötelező". Ha megengedsz, egy az előzőektől eltérő javaslatot, akkor azt tanácsolom: kezd az elején! Isten nem véletlenül rendeztette ebbe a sorrendbe. Általában nem szokás elkezdeni tetőt ácsolni, mikor még az alap sincs meg. Később sokkal nehezebb lesz a hiányzó dolgokat alárakni. Nekem az a tapasztalatom, hogy a környezetemben lévő keresztények, akik az újszövetséggel kezdtek, általában ott meg is akadtak. Istenképük egy jóságos nagyszakállú apuciként jelenik meg, aki mindig mindent és mindenkor megbocsát. Az ebből levont következtetések félrevihetik az embert. Ezért javaslom az elején kezdeni az olvasást.

2012. febr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
34%

Szia!


Én is az Újszövetséget ajánlom elolvasni, azon belül is kiemelkedő jelentőségű a 4 evangélium. Pál levelei ehhez képest kevésbé hangsúlyosak (nekem), hiszen a Messiás nem ő volt, hanem Jézus. Jézusnak is vannak kemény mondásai - tehát az evangéliumok se habkönnyű olvasmány-, nem kell ezektől megijedni, vagy eltántorodni miatta. A lényeg, hogy szeresd embertársaidat, mert az erre való törekvés jelenti a valódi istentiszteletet a Mennyei Atya számára. Az Ószövetség elég komor hangulatú, nem szükséges belemerülni nagyon szerintem, csak szakembereknek, akik ismerik a történeti hátterét. Ízelítőül azért ajánlom pl. Jónás könyvét, derűt keltőek az állhatatlankodásai (…). A Zsoltárok könyve is szép (az Ószöv.-ben van szintén) költői imák az Istenhez, mely ha nehézségeid vannak, vagy depressziós vagy meg tud vigasztalni, reményt tud adni.

Egy szép kiadású Újszövetség/ Zsoltárok könyve, nekem ilyen van:

[link]


(Plusz vettem antikváriumban egy klasszikus Károli Bibliát, ha az Ószövetségből akarok olvasni, kutakodni).


Ajánlom még Rózsa Huba: Mi a Biblia? c. könyvét. Nem hosszú, de nagyon ügyesen leírja a lényeges infókat a Bibliáról:

[link]

2012. márc. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!