Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek olvassam el a...

Szerintetek olvassam el a Bibliát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sosem jártam rendszeresen templomba és papok által tartott órákra, de mindig is hittem Istenben. Nemrég kezdtem el komolyan fontolgatni, hogy legalább beleolvasok a Bibliába. Szerintetek kezdjek bele?



2012. febr. 15. 14:06
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja és különben meg vagyok keresztelve.
2012. febr. 15. 14:06
 2/19 anonim ***** válasza:
Hát kedves kérdező, ártani nem árthat, én nem vagyok keresztény, de már én is gondolkoztam azon, hogy el kéne olvasni.
2012. febr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Kezdjél!
2012. febr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
47%
Ha érdekel, mindenképpen. Mindenképpen a hasznodra válik. És hozzátenném, hogy a Biblia nem egy olyan könyv, amit szó szerint értelmezel...Ha figyelmesen akarod olvasni, próbáld meg az üzenetet látni a sorok között, esetleg a saját életedre vonatkoztatni. :))
2012. febr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ateistaként kezdtem olvasni úgy, ahogy bármely más könyvet, az elején. Pedig mondták, hogy az Újszövetséggel kezdjem, nem hittem nekik.

Igazuk van. Az olvasást kezdd az Újszövetség olvasásával, figyelj a benne levő "üzenetre", mondanivalóra. Ha esetleg közben visszalapozol az ott található útmutató alapján az Ószövetség egyes részeihez, akkor már az is érthetőbbé válik.

Attól, hogy többször is elolvastam, ill. bele-bele olvastam a Bibliába, még nem lettem "templomi hívő", de sokat segített megértenem a világot, másokat, és valamivel könnyebben tudok eligazodni a világban, ill. saját életemben.

2012. febr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
70%

Igen olvasd.!! :)


Nem tudom, hallottál-e már arról az ateista újságíróról, akit megkértek, hogy olvassa el, és cáfolja meg a bibliát... El is kezdte, de már nem tudta megcsinálni, mert időközben megtért... :)

Remélem, a te életedben is ilyesmi hatással lesz.!!! :))


Az Úr Jézus áldjon meg.! Szép napot.! :)

2012. febr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
61%

Én is úgy jártam, mint az 5# válaszoló. Az elején kezdtem, mert én is csak egy "regénynek" gondoltam. De én is alul maradtam, a Biblia Hatalma engem is maga alá gyűrt. Nem véletlenül aggódnak érted annyira az ateisták. De természetesen olvasd el. És sajnos nem tér meg mindenki, aki olvasta. De van rá esély.



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nincs időm kivárni.

2012. febr. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
41%

Ha úgyis hiszel, akár el is olvashatod. Aztán vagy megerősít, vagy megingat.

Én sem hittem, amikor a kezembe vettem, aztán meg még kevésbé, szóval az ilyen cukormázas, Bibliaolvasós, megtérős történetekre semmi garancia nincs. Van aki fogékony rá, az hinni fog, mások nem, azokat máglyá... izé, azok nem. :P

2012. febr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Természetesen. A Szentírás 66 könyvből áll, javasolom, hogy ne az alején kezdd el, hanem az Újszövetséggel, azon belül is Lukács evangéliumával, majd az Apostolok Cselekedeteivel. Ezek könnyen érthető tulajdonképpeni levelek, melyeket egy görög orvos írt meg barátjának. Alaposan utánajárt Jézus életének, és a második levél már saját tapasztalatait és élményeit is megörökíti!


Jó olvasást!


Üdv. Péter

2012. febr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Én azt tanácsolom Neked hogy kezdj hozzá. Nagyon sok érdekes dolgot tanulhatsz Istentől, óriási élményeket szerezhetsz. Ha elfogadsz egy tanácsot, elsőként Lukács Evangéliumát ajánlom, amely az egyik azok között az Írások közt amelyek Jézus Krisztus életét dolgozza fel, illetve az Apostolok Cselekedeteit, amely az Ősegyház történetét ismerteti.


Isten áldjon téged!

2012. febr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!