Milyen strategiaval olvassam a Bibliat napi csendessegemben, h elmelkedni is tudjak az olvasottakon es imara is maradjon ido?
én is amióta tízszer félreértettem a bibliát, rájöttem, hogy magunkban olvasni nem muszáj.
(azt értettem félre, hogy bocsássunk meg mindenkinek, megbocsátottam az exnek, mire újra átvert, meg van egy rakás hasonló sztorim)
ráadásul isten bennünk van, simán lehet hozzá szólni, a bibliában is benne van, kérjetek és megadatik néktek , viszont én hiába kérek.
miután egy tudalattival(bennünk lakozó isten -mind1 hogy nevezzük) foglakozó könyv magyarázta el, hogy vágyainkat úgy kell elképzelni, mintha azok már meglennének, előre örülni nekik - és jé, így valóban teljesülnek a dolgok.
szóval ezt nem is találtam a bibliában, hogy úgy kell kérni, hogy közben el kell hinni, hogy az a mienk.
stb stb
és azt sem találtam miért fontos a hála és az ima.
csak hogy imádkozzunk.
meg sorolhatnám.
Kedves kérdező!
Véleményem szerint teljesen mindegy, milyen "stratégiával" olvasod az Írásokat. Kezdheted elölről, hátulról, középről is akár, ahogy neked megfelel. Jómagam arra szoktam törekedni, hogy felváltva olvassak héber és görög iratokat, mert így mindig friss szemmel nézem a szöveget, újra és újra erőfeszítést igényel az aktuális korba, körülményekbe, világba belehelyezkednem, és ez éberen tart.
Egy testvérem úgy szokta csinálni, hogy elolvas egy részt, majd megpróbálja saját szavaival leírni, mit értett meg belőle, milyen igazságokat talált benne. Ez kicsit iskolás módszer, de minden bizonnyal hatékony, így jobban rögzül az, amit olvasunk.
Hogy imára is maradjon idő?
Egyszerű, kezd imával a csendességed, így máris "maradt rá időd".
Ez az ima pedig ilyesmi legyen:
"Uram köszönöm áldásaidat (itt jöhet egy felsorolás, amiért épp hálás vagy), kérlek áld meg ezt a csendességet, vezesd figyelmem és gondolataim, építsd a hitem, újítsd meg a lelkem, tölts be Szent Lelkeddel és Igazságoddal. Ámen."
Ez kb 1 perc. Ezután kinyitod a Bibliát bárhol, és elkezdesz olvasni. Olvasás közben elmélkedj.
Ezt kb tedd 5-10 percig.
Ez alatt hallgass kellemes keresztény zenét, az segít lenyugodni a rohanó életből... Majd az olvasás után énekelj el egy számodra kedves keresztény dicsőítő éneket.
Utána csak ülj csenben, mondd ki Istennek amire gondolsz... aztán folytasd megint olvasással. Csináld így amíg meg nem unod. És így mindenre jutott időd.
Ez kb fél vagy 1 órát vesz el a napodból.
Szerintem nem feltétlenül kell a bibliaolvasó szerint haladnod. Pl. a nemzetségtáblázatból a kevés is nehéz olvasmány, míg másokból többet meg tudunk érteni, és magunkba zárni.
Sokáig én is így olvastam, de csak a lemaradás behozása miatt rohantam át részeken.
Ma már másképp csinálom, elkezdem olvasni, szép lassan, és elmélkedve.(Előtte kérem a Szent Szellemet, hogy nyissa meg számomra az üzenetet)
Nem sietek vele, és mégis haladok, meg is marad amit olvasok.
A sietség és hajszolás általában nem az Úr eszköztárából való.
Az imádkozásra minden hely és idő alkalmas, busz, villamos, séta, várakozás stb. Persze az igazi egy csendes jó zug otthon, ott lehet komolyabban közbenjárni és imádni az Urat.
Lehet, hogy már próbáltad valamilyen ütemterv szerint olvasni a Bibliát. Elolvastad már az elejétől a végéig? Ez az egyik legjobb módja annak, hogy alaposan megismerd a tartalmát. Vannak, akik már sokszor elhatározták, hogy elolvassák a teljes Bibliát. El is kezdték, de aztán mindig felhagytak vele.
Ütemezd be a bibliaolvasást a napi teendőid közé. Válassz egy olyan időpontot, amikor valószínűleg mindennap tudod olvasni a Bibliát. Már előre válassz ki egy másik időpontot is arra az esetre, ha valamilyen oknál fogva az eredetileg tervezett időpontban mégsem tudod olvasni a Bibliát. Így egyetlen nap sem fog eltelni anélkül, hogy nem olvastad Isten Szavát. Ily módon az ókori bereaiak példáját követed, akikről ezt írja a Biblia: „a legnagyobb készséggel fogadták a szót, naponta gondosan vizsgálva az Írásokat, hogy úgy vannak-e ezek a dolgok” (Cselekedetek 17:11).
Tűzz ki egy célt. Például, ha naponta elolvasol 3-5 fejezetet, akkor mindössze egy év alatt elolvashatod a teljes Bibliát.
Ha már elolvastad a teljes Bibliát, miért ne folytatnád az olvasást? Ugyanezt az ütemtervet használva évente elolvashatod a Bibliát, talán minden évben más-más jellegű résznél kezdve az olvasást.
Minden egyes alkalommal, amikor olvasod a Bibliát, olyan dolgokat fogsz találni, melyekre még nem figyeltél fel, és amelyeket alkalmazhatsz az életedben. Miért találhatsz mindig új gondolatokat? Azért, mert „változik e világ színtere”, illetve az életünk és a körülményeink is (1Korintusz 7:31). Határozd hát el, hogy naponta beletekintesz ebbe a tükörbe, vagyis Isten Szavába, a Bibliába. Így mindennap adsz lehetőséget Istennek, hogy szóljon hozzád (Zsoltárok 16:8).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!