Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A melegek juthatnak a mennybe?

A melegek juthatnak a mennybe?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 13:26
1 2
 1/12 yuda ***** válasza:

Igen, bárki juthat a mennybe.

Be kell tölteni az isteni rendet és minden további nélkül.

1. Térjetek meg, bánjátok meg a bűneiteket, fogadjátok be Jézust a szívetekbe.

2. Vízbemerítkezés

3. Szentlélekbe merítkezés.


Jézus azt mondta Nikodémusnak: ( Ján.3.5) Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.


A "bizony, bizony" kifejezés nyomatékosító utalás, azt jelenti, nagyon fontos üzenet.

2012. febr. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszadó arról beszél, ha egy meleg megtér ... azaz már nem meleg többé akkor igen mehet a mennybe.


De gondolom a kérdés arra irányul, hogy aki melegként hal meg, mehet-e a mennybe.

Nos szerintem a gond itt nem is a melegséggel van. Igaz én nem sok meleggel találkoztam, de elgondolásom szerint ritka az olyan homoszexuális, akinek igazi hite van, mindennapi kapcsolatban van Istennel, be van töltekezve a Szent Lélekkel és a többi.

Tehát nem csak egy kritériumnak "nem felel" meg, hanem egész egyszerűen nincs is Isten közelségében.


Mert aki ott van, azt előbb vagy utóvv Isten kimossa a bűneiből. Amennyiben pedig a homoszexualitása bűne annak az embernek, akkor Isten segít neki túljutni rajta.


De mivel a homoszexuálisok nem tartják ezt bűnüknek, hanem természetes dolognak, így eleve egy falat építenek Isten és maguk közé. Így távol tartják magukat a megváltástól.


A genetikai esetekről most nem ejtek szót, mert azokkal nem tudom mi a helyzet. Én a választott homoszexualitásról írtam.

2012. febr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 szabolcs1988 ***** válasza:
Az I.Korintusz 6:9, 10 választ ad a kérdésre!!!
2012. febr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A kérdés inkább az, hogy az Isten feltámasztja-e őket? Szerintem igen, ugyanúgy az ítéletre, mint mindenki mást.
2012. febr. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Én úgy hiszem, hogy a tetteink számítanak és nem az, hogy kibe vagyunk szerelmesek, illetve hogy járunk e templomba..
2012. febr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Persze.a "mennybe jutás" nem szexuális orientáció kérdése.
2012. febr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 antenor ***** válasza:
Igen, de elõször ki kell hülniük.
2012. febr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Persze!

Nem ezen múlik! Ugye az újszövetségben írja, hogy bűn férfiakkal fajtalankodni, de lopni is bűn volt, Dávid mégis lopott. Abban a korban amikor rendszeresek voltak az olyan hedonista szemléletek, mint ami szodomában volt, természetes egy ilyen törvény. De véleményem szerint a szeretet nem lehet bűn, ezért bűn lopni és fajtalankodni is, de ha az élet vagy a szeretet szól közbe, akkor ott már Isten megengedő akaratáról beszélünk. Arról nem is beszélve, hogy bűn volt disznót enni és még sok hasonló, de az ószövetség nagy részét ma már senki sem tartja úgy be (nem véletlen, de ez itt hosszú lenne).

Ezen kívül egy hely van a bibliában ahol még ezt a témát megemlíti, az pedig Pál. Pál ugyanakkor elég nyomatékosan és félreérthetetlenül megtiltja, hogy nő taníthasson és ismerünk ugyebár Isten által felkent női tanítókat. Ezen kívül amikor a házasságról beszél, ő maga mondja ki, hogy nem szellemből beszél, hanem saját gondolatot ír le. Isten igéje és az emberi gondolat, vélemény nem ugyan az. Pál leveleiben sokszor szerepel halandó nézet ige helyett (személyes nézeteim szerint Pál olyan tanító, mint a mai karizmatikus tanítók, Isten felkent emberei, sok jó dolgot mondanak, de nem minden szavuk ige, mert többször beszélnek saját kútfőből, tehát én pál leveleit többek között ezekért nem tartom az ige részének)


Tehát a válaszom, hogy amennyiben az illető nem élvhajhász hedonista életet él, hanem Isten igéjének megfelelő jó életet, akkor a szeretet nem bűn SOHA!

2012. febr. 13. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

az első sorban ószövetséget akartam írni... bocsi félreírtam :)

2012. febr. 13. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mát 19,11

Jézus így válaszolt nekik: „Ezt a tanítást nem min

Mát 19,12

Vannak olyan férfiak, akik már eleve úgy születtek, hogy nem képesek a házaséletre. Vannak olyanok is akiket mások tettek alkalmatlanná a házaséletre. Végül pedig olyanok is vannak, akik saját maguk döntöttek úgy, hogy alkalmatlanok lesznek a házaséletre a mennyek királysága kedvéért. Aki el tudja fogadni ezt a tanítást, fogadja el!”


Itt a házas élet ugyebár azt jelenti, hogy férfi-nő élethosszig tartó monogám kapcsolata. Jézus szerinte vannak akik eleve úgy születtek, hogy képtelenek rá, és vannak akiket mások tettek azzá. Itt lehet beszélni fizikai és lelki okokról is. Mint többek között a melegek is idetartoznak.

Ha ez egy egyszerű ige lenne, ami csak a fizikai részéről beszél, Jézus nem tette volna hozz, hogy nem mindenki tudja befogadni ezt a tanítást. Ahogy látjuk a mai egyházak többsége nem fogadja be.


Ezzel az igével csak szemléltetni akartam, hogy nem akkora bűn melegnek lenni, mint ahogyan azt a többség hirdeti. Amikor Isten elítélte ezt a cselekedetet, akkoriban az emberek állatokkal is háltak. Mindenki mindenkivel szó szerint. Ezt tiltotta be, úgy hogy csak a férj-feleség közötti nemi élet legyen megengedett, nehogy elfajuljanak a zsidók, mint sok környező nemzet. De mint Jézus is megmondja vannak akik önhibájukon kívűl ilyenek, és ezt be kéne tudnunk fogadni...


Igen, juthatsz mennybe melegként is :)

2012. febr. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!