Ha Luther Márton reformációja által jött létre a Református Egyház, akkor miért az Evangélikus Egyházat fűzik a nevéhez?
A reformáció Luther Márton nevéhez fűződik, teljes joggal. De vele nem ért végett, később több szálon is futottak az események, és a reformáció következménye ként több felekezet is létre jött, református evangélikus baptista, ezek a legismertebb és legnagyobb felekezetek, de messze nem teljes a felsorolás.
A Jézusba vetett hit reményt ad.
mert akiről te beszélsz, az Kálvin János...
a reformáció idején létrejött többek között az evangélikus egyház, a református, az unitárius...
A 1880. évi debreceni zsinat a Helvét hitvallásnak feltétlenül kötelezőerejét - mintegy hallgatagul - meg akarván szüntetni, ezt hivatalos névnek fogadta el akkoriban: Evangelium Szerint Reformált Egyház, melyet rövidebben, az akkori pecséteken a következő formában volt olvasható: Evang. Reform. Egyház.
Manapság még egy-egy lelkészi hivatalban a régen készült pecsétek között meg is található ez a szöveg. A ma készített pecséteken ez a formula már nem fordul elő.
62/F
Idő előtt elment a válasz. HELYESEN A KÖVETKEZŐ:
A reformációt Luther Márton indította el 1517-ben. Az ő tanításai nyomán alakult egyház Magyarországon az Evangélikus Egyház. A Farel kérésére Genfben maradó Kálvin János tanításait magáévá tevő magyarországi deákok és papok által létrehozott egyház a Református Egyház.
Azonban, hogy a Helvét hitvallásnak feltétlenül kötelezőerejét gyengítse, az 1880. évi debreceni zsinat - mintegy hallgatólagosan - ezt hivatalos névnek fogadta el akkoriban: Evangelium Szerint Reformált Egyház, amely név rövidebben, az akkori pecséteken a következő formában volt olvasható:
„ Evang. Reform. Egyház. „
Manapság még egy-egy lelkészi hivatalban a régen készült pecsétek között meg is található ez a szöveg. A ma készített pecséteken ez a formula már nem fordul elő.
Tehát, Magyarországon, az Evangélikus Egyház Luther tanításait, lelkészi ruházatában a "luther kabát"-ot viseli. Hitvallása Luther Márton Kátéja.
A Református Egyház a kálvini tanításokat követi, és két kötelező hitvallása: a Heidelbergi Káté és a II. Helvét Hitvallás.
62/F
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!