Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők mit szóltok, hogy volt...

Hívők mit szóltok, hogy volt Lucifer nevezetű püspök?

Figyelt kérdés
[link]

2012. jan. 19. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Lucifer azt jelenti: fényhozó. Normális latin név, csak a későbbi századokban társult hozzá negatív felhang. Ettől még normális név.
2012. jan. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Inkább hozzá nem értő emberek erőszakkal társítottak hozzá amúgy képtelenséget!Madách megpróbálta helyretenni avval hogy nála a felvilágosodást a tudást képviseli.
2012. jan. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én azt tudom, hogy latin eredetű név és fényhozót jelent. De elsősorban a hívők véleményére vagyok kíváncsi. Amúgy kösz.
2012. jan. 19. 15:28
 4/5 anonim ***** válasza:
A sátán neve egyes vélekedések szerint Szamaél volt, és a lázadás után lett sátánná azaz hazuggá. Az Ószövetség idején a neveknek konkrétabban ismert jelentésük volt, egy-egy tulajdonságot írtak le. Lucifer fény hozót jelent, hiszen a sátán a legfőbb angyal volt a lázadás előtt szép volt, világosságban ragyogott, méltán hívhatták akkor Fényhozónak. Az, hogy egy pápa is felvette ezt a nevet az nem jelent semmit, olyan nevet vesz fel, mindenki amilyet akar. Isten nem az egyes emberek nevét fogja nézni, ennyi erővel a Jezábel, Káin név is lehetne tabu, sőt a Judás név is. De az Újszövetség is több Júdás nevű egyénről tesz említést. Sőt az áruló Judáson kívül, abban az időben a birodalom másik felén is élhetett Judás nevű egyén. Szerintem a kereszténységtől idegen, hogy a nevekhez jó vagy pozitív tulajdonságokat társítsunk. Amúgy Jézus neve sem egyedi, hiszen Ő Józsuéról kapta a nevét. Pál eredetileg Saulnak hívták, az Ószövetségben is volt Saul. Ami előfordul, hogy valami jeles esemény hatására Isten megváltoztathatja az egyének nevét, de abba nem hiszem, hogy beleszól, hogy ki milyen nevet kap a szüleitől, vagy vesz fel. Egy keresztény arabot is hívhatnak Mohamednek.
2012. jan. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2012. jan. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!