Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen nyelven kell imádkozni...

Milyen nyelven kell imádkozni a muszlimoknál a napi 5-imát egy magyar muszlim lánynak?

Figyelt kérdés

koszonom.

Arabul vagy magyarul?



2012. jan. 16. 14:04
1 2
 11/14 anonim válasza:
0%

Igaz hogy a magyarok magyarul imádkoznak, DE!!!

1.Már maga az Amen szó sem magyar!!

2. Rengeteg nem magyar kifejezés van a misén is.

3. Az orvosok sem mondják meg magyarul mi mit jelent a leleten, latint használnak. Mi nem értjük,de rollunk van szó.

Szóval szerintem mindegy milyen nyelven teszed, ha ennek kedvéért megtanulsz egy nyelvet az csak jól jöhet :)

Mondjuk én nem vagyok vallásos, más elképzeléseim vannak, mint amit a katolikus hit diktálna számomra.Mert elvileg az lennék.

2012. febr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem teljesen mindegy, hogy milyen nyelven imádkozol.

Az igaz élő Istennek nem számít, hogy te milyen nyelven imádkozol, Ő mindentudó. Az igaz élő Isten nem arra vágyik, hogy te betanult szövegeket mondj el, hanem arra, hogy kitárd neki a szíved.

Az ima a te gondolataidat kell kifejezze, a szívedből jövő szavakat, nem pedig betanult imákat és szövegeket.

Amúgy szerintem nem a szokásokkal és hagyományokkal kell törődni, embereknek akarsz te megfelelni , vagy Istennek?

Ha Allah egy olyan isten, akinek nem mindegy, hogy milyen nyelven imádkozol, és hányszor egy nap, és hogy hány betanult szöveget mondasz el, hát az szörnyű.

Gondolkozz el, Jézus az egyetlen egy út az Atyához.

2012. febr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 sultana válasza:
100%
A férjem muszlim és én is felvettem a vallást tehát tudom hogy arabul kell imádkozni,csak az ima végén a fohász lehet a saját nyelveden.ezt meg kell tanulni.a férjem sem arab,hanem pakisztáni és a korán is arab nyelven van, tudja olvasni de nem mindent ért ő sem.nekem fordításban megvan így értem,de mindenhez idő kell,hiszen mi magyarok nem ebbe születtünk bele.remélem tudtam segíteni.
2012. ápr. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

11/13 02-07 13:52 Nem szabad laikusként tippelni. Jó az okfejtés, de ez itt nem felel meg.

ARABUL kell imádkozni. Ez nem vita tárgya. Tudom és az összes muszlim tudja.

Először értsd meg az arab ima elemeit, tanuld meg és utána mehet kívülről.

2012. ápr. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!