Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mehetek ugy magyar gimibe...

Mehetek ugy magyar gimibe hogy hidzsábot hordok, és a vallásom muszlim?

Figyelt kérdés

sziasztok.

most fogok gimibe menni és hidzsábot hordok és nem tudom nem e lesz ebbol gondom késsob

tapasztalatokat ha lehetne.

sziasztok és koszonom elora is.


2011. márc. 2. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra gondolsz, akkor az iskola elvileg nem tilthatja meg, hogy a vallásodnak megfelelő öltözéket hordj (bár bizonyos esetekben beleszólhatnak, ha az öltözeted sért másokat, pl kilóg aminek nem kéne). Az más kérdés, hogy a társaid hogy fognak viszonyulni hozzá. Ha olyan személyiség vagy, akkor idővel el fogják fogadni, és te leszel majd a jó fej de fura öltözetű osztálytárs, ha nem, akkor 4 évig cikizni fognak.
2011. márc. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!


nem tilthatják meg,hogy hidzsábot hordj,tehát hordhatod az iskolában is nyugodtan.

a mi sulinkba is járt két arab lány akik hordták és nagyon jóban voltak szinte mindenkivel,aranyosak voltak.

azt nem garantálom,hogy nem lesznek olyanok akik megszólnak érte vagy furcsán megbámulnak,de hidd el ez lesz a kevesebb.

2011. márc. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

egyébéként megkérdezhetem,hogy milyen származású vagy?

(csak mert az én barátom egyiptomi)

szívesen beszélgetnék veled.:)

18L

2011. márc. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudom, mennyire kamu a kérdés, de tegyük fel hogy nem, szóval válaszolok.


A vallásod senkit sem fog érdekelni, csak egyházi iskolákban van hitoktatás, máshol ez nem téma. A hidzsáb már érdekesebb kérdés, Európában is sok vita van erről. Én speciel nem nézném jó szemmel, ha egy diák hidzsábban ülne az órán, mivel sapkában, kapucniban sem lehet, így (legalábbis az én szememben) ez sem lenne kivétel. Nem is beszélve arról, hogy van például testnevelés óra, ahol pedig egyértelmű, hogy nem lehet hordani.


(Zárójelben jegyzem meg, az arab országokba utazó európaiaknak alkalmazkodniuk kell az ottani szokásokhoz - valamilyen szinten öltözködés, illetve nyilvános helyen viselkedést illetően is. Viszont fordított esetben az Európába érkező arabokra ez nem igaz, ők ugyanúgy járnak csadorban, burkában. Képzeljük el, milyen reakciókat váltana ki mondjuk Iránban, ha az utcán miniszoknyában, mély dekoltázsos felsőben, stb. mászkálnának az európai (nem muszlim) nők.)

2011. márc. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
kedves utolsó: a turisták nyilván kibírják, hogy néhány hétig alkalmazkodniuk kell, a kérdező itt él, talán itt is született, és joga van vallása gyakorlásához. Ha egy egyházi iskoláról van szó, vagy olyanról, ahol egyenruha van, ott más a helyzet.
2011. márc. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Egy szóval nem mondtam, hogy nincs joga a vallása gyakorlásához. Akkor képzeld úgy a helyzetet, hogy egy európai költözik arab országba, aki teszem azt keresztény, ő is gyakorolhatja a vallását (bár nagyrészt a négy fal között, mert kevés arab országban van templom, lehetőleg olyan, amit megtámadni sem akarnak), de ettől függetlenül alkalmazkodnia kell az ottani kultúrához, öltözködés terén is.


A kérdezőnek is joga van a vallása gyakorlásához, viszont valamilyen szinten alkalmazkodnia kell az itteni szokásokhoz, kultúrához, iskola esetén házirendhez. Utóbbi például szinte mindenhol megszabja, hogy iskolai ünnepélyeken milyen ruha a kötelező viselet, csak hogy egy példát említsek.

2011. márc. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
66%
Allah áldjon és jutalmazzon!
2011. márc. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

salam alaykum.

sziasztok én magyar vagyok itt is szulettem de a vallásos muszlim lány vagyok.

a hidzsábot viszont szeretem és muszáj is hordanom hisz a koránban is az van hogy egy no csak a kézfejét,lábfejét és arcát mutathatja ki.

szoval én ragaszkodom a hidzsábomhoz.

és az egyik válaszolo azt írta egyiptomi a barátja.

nyugodtan levelezhetunk.

én nem 18 vagyok hanem 15,de remélem ez nem baj.

koszonom a válaszokat.

2011. márc. 10. 08:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!