Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az imádságnak van ereje és...

Zozi1111 kérdése:

Az imádságnak van ereje és meghallgatásra talál?

Figyelt kérdés
Amikor imádkozunk az Istenhez és kérünk tőle, akkor úgy gondoljuk meghallgatásra talál. Szerintem igen. Ti hogyan látjátok, hogyan élitek meg.
2012. jan. 14. 08:30
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
56%

Pl. miért helyes imádkozni? Isten azt mondja, hogy az utolsó időkben üldözni fogják a népét az ö nevéért (hogy prédikálják). A népe kitartásért imádkozhat Istenhez... ha nem teszi valaki, akkor Isten segítsége nélkül nem fog tudni kitartani. Már most is látható, hogy mennyire nem szeretik egyesek, ha másik prédikálni. Szükségük van imára.

Mert megírattatott:

Máté Evangéliuma:24:9 Akkor nyomorúságra adnak majd benneteket, és megölnek titeket; és gyűlöletesek lesztek minden nép előtt az én nevemért.

Márk Evangéliuma:13:13 És lesztek gyűlöletesek mindenki előtt az én nevemért; de aki mindvégig megmarad, az megtartatik.

Lukács Evangéliuma:21:17 És gyűlöletesek lesztek mindenki előtt az én nevemért.

János Evangéliuma:15:21 De mindezt az én nevemért cselekszik veletek, mivelhogy nem ismerik azt, aki küldött engem.

Apostolok Cselekedetei:9:16 Mert én megmutatom néki, mennyit kell néki az én nevemért szenvedni.

Jelenések könyve:2:3 És terhet viseltél, és béketűrő vagy, és az én nevemért fáradoztál és nem fáradtál el.


Ki az aki szereti, ha elmennek hozzá és elmondják neki Isten királyságát és főképp Isten nevét?


No az ilyen ima összhangba van Isten szándékával. Ha valaki nem teszi, nem menekül meg.

2012. jan. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segített.
2012. jan. 18. 06:50
 23/28 anonim ***** válasza:

Jak 5,15

És a hitből fakadó imádság megszabadítja a szenvedőt, az Úr felsegíti őt, sőt ha bűnt követett is el, bocsánatot nyer.


Lk 11,9

"Én is azt mondom nektek: kérjetek, és adatik, keressetek, és találtok, zörgessetek, és megnyittatik nektek.


Jn 16,24

Eddig nem kértetek semmit az én nevemben: kérjetek és megkapjátok, hogy örömötök teljes legyen.



Jel 5,8

és amikor átvette a könyvet, a négy élőlény és a huszonnégy vén leborult a Bárány előtt - mindegyiknél hárfa volt és aranycsésze, tele füstölőszerrel: a szentek imádságai ezek -,


Jel 8,4

És felszállt a füstölőszerek füstje a szentek imádságaival az angyal kezéből az Isten elé.


Megjegyzés: a szentek a keresztényekre vonatkozik, ugyanis a szó eredeti jelentése elkülönített, arra vonatkozik, hogy megtért, átadta az életét Krisztusnak és el van különítve a bűntől.


Nem tudom pontosan, ugyanis az ima egy érdekes és megfoghatatlan dolog, de sokszor tapasztaltam, hogy hatalmas ereje van.

2012. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
sziasztok szerintem a vallásoknal az imádkozásnak semmi de semmi értelme nincsen szerintem egyszer amikor kitalálták az emberek a a vallásokat meg az is**n-t csak azért hogy ráfogják az emberek a saját hibájukat senki sem vigyáz ránk odafentről, egyedül vagyünk meg sajnálom azokat akik ilyenekre pazarolják az időt hogy imádkoznak ha lenne isten akkor miért hadja hogy a mai világba ilyen sokan meghalnak miért ?
2012. febr. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
meg hogy ilyen szörnyüségek ha lenne is**n akkor más lenne a világ
2012. febr. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Vidiripi


szita norbert!


Tényleg érdekel is a válasz vagy csak úgy írtál valamit?

2012. febr. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
csak elmondtam a véleményem bocs ha megbántott nem akartam
2012. márc. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Oké el montad. De ez nem válasz a kérdésemre.

2012. márc. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!