Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az imádságnak van ereje és...

Zozi1111 kérdése:

Az imádságnak van ereje és meghallgatásra talál?

Figyelt kérdés
Amikor imádkozunk az Istenhez és kérünk tőle, akkor úgy gondoljuk meghallgatásra talál. Szerintem igen. Ti hogyan látjátok, hogyan élitek meg.
2012. jan. 14. 08:30
1 2 3
 1/28 yuda ***** válasza:
62%

Szerintem tévedsz. Isten nem hallgat meg minden imát. Egyáltalán nem mindegy ki imádkozik mit és hogyan. Milyen minőségben éli meg az Istennel való kapcsolatát.

Gondold végig, ez nem logikus.

ha így lenne ahogy mondod, és tegyük fel két ember két ellentétes dologért imádkozna, (és akkor ez még csak két ember) akkor Isten kapkodná a fejét melyiknek kedvezzen :D

Nem, nem így van. Komoly feltételei, ha úgy tetszik: szabályai vannak az imameghallgatásnak.

2012. jan. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
45%
Nincs.
2012. jan. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
32%
igen és ezt már tudományosan is bebizonyították!!!
2012. jan. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
10%

"Az imádságnak van ereje és meghallgatásra talál?"


A keresztény vallás szerint az imának semmiféle "hatása" nincs. A többi vallást nem ismerem közelebbről.

2012. jan. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
65%

Napirai11 válasza:

Szia Kérdező!

Az imának van ereje,és meghallgattatik de ennek feltételei vannak: 1. Teljes szívből kérd, amit kérsz Istentől,

2. Ne kérj rossz dolgot, ha pl. azért imádkozol, hogy haljon meg a Nagy Józsi, mert te a Nagy Józsit utálod, akkor azt nem fogja Isten teljesíteni, mert gonosz szándékkal kértél rossz dolgot

3. Az imád akkor teljesül, ha saját magadért imádkozol, ha olyasmit kérsz, amit Isten úgy lát, hogy az a legjobb neked, mert lehet, hogy te azt gondolod, hogy x dolog milyen jó lenne neked, de Isten tudja, hogy nem, ezért nem teljesíti a kérést, és ezt el kell fogadni, mivel Isten nálunk sokkal jobban tudja, hogy mi jó nekünk,és mi nem.

Ha valaki férjet/feleséget kér Istentől, lehet, hogy azért nem kapja meg azonnal, mert az adott személy valamiért még nem érett a házasságra,és számos ehhez hasonló példát fel lehetne még sorolni.

Ha mondjuk az afrikai éhezőkért imádkozol, vagy egy kiskutyáért, akit kidobott a gazdája, és te láttad az utcán a szerencsétlen kutyát, de te nem vitted haza, mert tudod, hogy nálad nem lenne jó helye, akkor imádkozni tudsz érte, hogy találja meg egy rendes ember, és ez nagyon dicséretes Isten szemében.

Ha valaki a világbékéért imádkozik, az is nagyon dicséretes tett Isten szemében, ez tapasztalatból tudom, mert én ilyenkor mindig földöntúli hatalmas örömet érzek.

Üdv: Napirai

2012. jan. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%
2012. jan. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
58%

Vidiripi


"A keresztény vallás szerint az imának semmiféle "hatása" nincs. A többi vallást nem ismerem közelebbről."


Akkor te a keresztény vallást sem ismered.

Jézus imádkozott az ő mennyei Atyához. S az embereket is tanította imádkozni. Vajon miért?

2012. jan. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
76%

"Jézus imádkozott az ő mennyei Atyához. S az embereket is tanította imádkozni. Vajon miért?"


Nem azért, mintha ezzel Istent bármire rá lehetne venni. Ha érdekel a téma, utánanézhetsz dogmatikai, teológiai könyvekben, oldalak százain át megy a szőrszálhasogatás az ima jelentőségéről. Amit senki sem állít: hogy az imával bármiféle hatást lehet kiváltani, célt lehet elérni. Isten nem ajándékautomata, ezt kellene megérteni.

2012. jan. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
56%

11:22


"ha olyasmit kérsz, amit Isten úgy lát, hogy az a legjobb neked"


Egy kis logikából ebből már levezethető, hogy az imának nincs semmiféle hatása. Az, hogy "amit Isten úgy lát, hogy a legjobb neked" = gondviselés. A gondviselés pedig azt jelenti, hogy az történik, ami történik (ahogy esik, úgy puffan), csak mindezt vallásosan értelmezzük.


Ha csak akkor "hat" az ima, amikor a véletlen ("gondviselés") szerint amúgy is az történne, az azt jelenti, hogy az ima nem változtat az események menetén.

2012. jan. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
46%

Kértem Istent!

Megkértem Istent, hogy vegye el a büszkeségemet,

de Õ azt mondta: nem.

Azt mondta, hogy a büszkeséget nem Õ veszi el,

hanem nekem kell feladnom azt.


Kértem Istent, hogy adjon nekem türelmet,

de Õazt mondta: nem.

Azt mondta, hogy a türelem a megpróbáltatás

mellékterméke, nem kapni, megszerezni kell.


Kértem Istent, hogy adjon nekem boldogságot,

de Õazt mondta: nem.

Azt mondta, csak áldását adhatja - a boldogság rajtam múlik.


Kértem Istent, hogy kíméljen meg a fájdalomtól,

de Õ azt mondta: nem.

A szenvedés eltávolít a világ dolgaitól és közelebb visz Hozzá.


Kértem Istent, hogy adjon lelki fejlõdést,

de Õazt mondta: nem.

Azt mondta, hogy a fejlõdés az én dolgom,

de hajlandó megmetszeni, hogy gyümölcsöt hozzak.


Kértem Istent, hogy segítsen másokat szeretni,

úgy, ahogyan Õ szeret engem.

Erre azt felelte: látom már kezded érteni.


Kértem erõt...

És Isten adott nehézségeket, amelyek erõssé tesznek.


Kértem bölcsességet...

És Isten adott problémákat, hogy megoldjam azokat.


Kértem bátorságot,

És Isten adott veszélyeket, hogy legyõzzem azokat.


Kértem adjon szeretetet...

És Isten adott gondterhelt embereket, hogy segítsek rajtuk.


Kértem kegyelmet...

És Isten adott lehetõségeket.


Semmit sem kaptam, amit akartam és mégis megkaptam mindent,

amire szükségem volt.

2012. jan. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!