Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az imádságnak van ereje és...

Zozi1111 kérdése:

Az imádságnak van ereje és meghallgatásra talál?

Figyelt kérdés
Amikor imádkozunk az Istenhez és kérünk tőle, akkor úgy gondoljuk meghallgatásra talál. Szerintem igen. Ti hogyan látjátok, hogyan élitek meg.
2012. jan. 14. 08:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
68%
Így van,ahogy az utolsó írja,azt adja meg az Isten,ami ahoz vezet,hogy megold azt,amiért imádkoztál:)
2012. jan. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó leírása az imának P. van Breemen gondolata:


"Az ima nem keresés - a keresés bizonyos türelmetlenséget fejez ki, cselekvést, miszerint ÉN akarok valamit elérni. Az ima VÁRAKOZÁS. A várakozás a másik személyre helyezi a hangsúlyt, akinek jönnie kell. Én csak várni tudok. A várakozás kifejezi tehetetlenségemet, elégtelenségemet; és ez az én magatartásom Isten előtt. Istent nem lehet arra kényszeríteni, hogy jöjjön. Az egyetlen dolog, amit tehetek, hogy várok. Itt vagyok és várok. Imádkozni annyit jelent, mint elveszíteni a hatalmat önmagunk felett."


Tehát átadni magam Isten kezébe, aki tudja, hogy mi jó nekem.


Ha tehát imádkozom, általában nem úgy teszem, hogy ez és ez (elvárom, hogy) teljesüljön. Hanem magáért az egész helyzetért imádkozom, hogy Isten ebből azt hozza ki, ami szerinte a lehető legjobb nekem is, másoknak is, neki is.

2012. jan. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Bizalom: "Ha valamit az ő akarata szerint kérünk, meghallgat minket." (1Jn 5:13) Azon felül leginkább hit kell az ima meghallgatásához (Jak 5:17-18)

Idén kezdődött el egy prédikációsorozat az imáról a Gazdagréti Református Gyülekezetben. Ezt tudnám ajánlani, tehát a 2012.01.01-i hangfájltól kezdve:

[link]

2012. jan. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

"Ha valamit az ő akarata szerint kérünk, meghallgat minket."


Ezt mondom én is.


Ha azt kéred, ami amúgy is történni fog, akkor az ima "meghallgattatik", mert tényleg az fog történni, ami amúgy is :))))


Ha nem azt kéred, akkor meg úgy jártál.


Nincs semmilyen bibliai hely vagy dogmatikai határozat, ami alapján amellett lehet érvelni, hogy az imának bármiféle "hatása" van.

2012. jan. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznos volt számomra.


Csak egy kérésem van hozzátok!


Mindenki imádkozzon a magyarság megmaradásáért, nagy magyarországért.


Köszönöm!

2012. jan. 16. 04:40
 16/28 anonim ***** válasza:
11%

"És lészen, hogy mindaz, aki az Úrnak nevét segítségül hívja, megtartatik." Csel 2:21 Tehát Istenhez imádkozz, úgy hogy segítségül kéred az ő nevét. Szólítsd a tulajdonnevén!


Kedves Kérdező!

De el kell szomorítalak! Jézus nem volt része a világnak, így hát Isten sem. Isten előtt emberek vannak és nem tesz különbséget a magyar, német, olasz és ilyen jellegű népek között. "Ha e világból volnátok, a világ szeretné azt, ami az övé; de mivelhogy nem vagytok e világból, hanem én választottalak ki magamnak titeket e világból, azért gyűlöl titeket a világ." Ján 15:19


Ez a világ már megítéltetett! Nem imádkozhatsz a magyarságért. "Ítélet tekintetében pedig, hogy e világnak fejedelme megítéltetett." Ján 16:11

Jézus sem a világért könyörgött "Én ezekért könyörgök: nem a világért könyörgök, hanem azokért, akiket nékem adtál, mert a tiéid." Ján 17:9


"Nincs zsidó, sem görög; nincs szolga, sem szabad; nincs férfi, sem nő; mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban." Gal 3:28


Olyan dolgokat kérhetsz imában, melyek összhangban vannak Isten akaratával. Márpedig a magyarság nem az, mert nála nincs magyar! Nála emberek vannak. Isten királyságáért imádkozz, amit a Máté 24:14 ír és Armageddon mielőbbi eljöveteléhez, hisz az utolsó napokban élünk (Máté 24 rész). És akkor megszűnik létezni a gonoszság a földön. Közben kutasd a Bibliában, hogy élheted túl Armageddont.


"Az igazak öröklik a földet, és mindvégig rajta lakoznak." Zsolt 37:29

2012. jan. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

"Olyan dolgokat kérhetsz imában, melyek összhangban vannak Isten akaratával. Márpedig a magyarság nem az, mert nála nincs magyar!"


Ha most megjelenne Szent István király akkor valószínűleg nem értene egyet Veled. Isten egyenlőnek tekint minden nemzetet de nem kívánja azt hogy mondjuk minden magyar felejtse el az anyanyelvét és kezdjen angolul beszélni hogy jobban beilleszkedjünk a világba és megszűnjünk magyarnak lenni.

Mondjuk nagy magyarország jó lenne ha nem az lenne a lényege hogy a környező népeket elnyomjuk.

2012. jan. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem az Írásban rengeteg tanítás, buzdítás van arra nézve, hogy Istent lehet megkörnyékezni, kérni, zörgetni, nyaggatni (ahogy egy gyerek az apját) és ez nem hiábavaló, azaz van meghallgatás. (sőt az könyörgésben való kitartás is ajánlott) Természetesen én is úgy vélem, hogy Isten akarata szerint való kérés valósul meg (ha a végeredményt nézzük, akkor ez nem csak az imára igaz),de ettől még úgy vélem, Isten megközelíthető, megkörnyékezhető, megkérlelhető, és ezt a Mestertől, Jézus Krisztustól is eltanulhatjuk, aki ő testének napjaiban könyörgésekkel és esedezésekkel, erős kiáltás és könyhullatás közben járult ahhoz, a ki képes megszabadítani őt a halálból, és meghallgattatott az ő istenfélelméért.
2012. jan. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

„Bármit kérünk is akarata szerint, ő meghallgat minket” 1 János 5:14

Tehát fontos, hogy akarata szerint legyen.


Szerintem a magyarságért azért nem éri, meg ugye Isten királyságát várjuk, hogy a földön örök életet nyerjük és elpusztuljanak a gonoszok. No már most ugye ott egy nyelvet fognak beszélni és Isten nem beszél különféle népekről. Nem célszerű megkülönböztetni magunkat, hogy magyarok vagyunk. Elsősorban Isten gyermekei vagyunk. Tehát elsősorban nem a magyarok a testvéreink, hanem akik a hitben is testvéreink. Tehát ha egy német hitbeli testvérünk fontosabb, mint egy magyar nem hitbeli. Emlékezz JÉzusra aki azt mondta "azok a testvéreim akik az igét hallgatják..." (Lukács 8:21).

Ezért tilos fegyvert fogni társainkra és háborúzni. Még ha börtönbe is csuknak akkor sem megy egy igaz kiskatonának tanulni fegyverkezést. „Ebből a tényből ismerhetők fel az Isten gyermekei és az Ördög gyermekei: mindaz, aki nem gyakorol igazságosságot, nem az Istentől származik, és az sem, aki nem szereti a testvérét . . . szeressük egymást; nem úgy, mint Káin, aki a gonosztól származott, és meggyilkolta a testvérét” (1János 3:10–12; 4:20, 21).


Tehát nem azok a testvéreink akik magyarok, hanem azok akik a hitben testvéreink. Értük vérünk is ontanánk... legalább is a tanúk.

2012. jan. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos az államok nem Isten alakítása, hanem emberé. Emberek találták ki a megkülönböztetést... sajnos, és egyben a háborút és fegyverfogást is.


Hogy lehet pl. a háború megáldása mellett imádkozni, mikor Isten azt mondja "ne ölj" és azt mondja, hogy "ne fogj fegyvert". Valamint azt is mondja "ne ítélj, hogy meg ne ítéltess".


A fenti Bibliaverssel rámutattak, hogy "akarata szerint" kell imádkozni. Igy mondja a Biblia.

2012. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!