Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Látta valaki ezeket a videókat...

Látta valaki ezeket a videókat? Megijedtem. Cáfoljon valaki tartalmukra észérvekkel, kérem.

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wpxF2..


http://www.youtube.com/watch?v=pwgvW6D3_no&feature=related


Erről a két videóról lenne szó. Általába nem szoktam ilyen után érdeklődni, de eleve olyan ember mutatta nekem, hogy őt is kirázta a hideg meg stb. akiről tudom, hogy nagyon reálisan szokott gondolkozni, és át látja az efféle hülyeségeket, ezért megnéztem én is, mitől olyan durva. És tényleg az. Elképesztő. Vannak véletlenek, de ez túl sok egybe, és érdekelne, hogy Nektek/ Önöknek milyen vélemény alakul ki a videó láttán? Előre is köszönöm.


2012. jan. 13. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:

...érdekes.


Ezzel úgy vagyok, hogy egyfajta modern "verselemzés". Mi annyi mindent bele tudunk látni, amiben van is logika, miközben a költő szó szerint arra gondolt, amit papírra vetett.


Vannak benne érdekes dolgok, sok igazságot is leírnak (pl. az Illuminátusokról, sátánizmusról, a piramis-elvről), de ettől még mi (te-ő-én-mi), nem fogjuk tudni, mi az IGAZSÁG, és mi összeesküvés elmélet meg kombináció.

2012. jan. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy az egészet láttam, de már a vége felé annyira untam és téptem a hajam tőle, hogy inkább kinyomtam. (Tehát láttam már majdnem az egész filmet.)

Van valami, amit tudnod kell. Hogy sok dolog van a világban, és párhuzamba állíthatjuk őket, így sötét képet adva egy adott dologról. De ez nem jelent semmit. A videó készítőjének sok szabadideje volt. Nem kell mindent elhinni. Én is reális gondolkodású vagyok, és abszolút támadható a filmben lefektetett bizonyítékok X hányada. (Bocsi, nem tudok pontos számot mondani, mivel már pár hónapja, hogy láttam, és nem igazán emlékszem már mindenre.

2012. jan. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én végignéztem az összes részt, csak az első fejezet extráját nem, amibe az interjú van.

Én annyit tudok hozzáfűzni ehhez, hogy az első fejezet, amibe a bibliai idézetek, meg sátán van, az kicsit meredek és erőltetett.

A második fejezet, mely az új világrendről szól, már sokkal logikusabb, reálisabb. Sok dolog elhangzik a videóban róla, de még több nem, ezért ha érdekel kicsit nézz utána, hogy miről is van szó pontosan.

2012. jan. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ilyen háttérzenékkel még egy altatódal is hátborzongatóvá tehető:)Mindig is gyanús volt nekem ez a Balázs...
2012. jan. 14. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

belemagyarázás.Van az a rész,amikor a piros cilinderes muki jobb oldalon áll,és magyaráz,a bal oldalon a lányok összesen 5 db voda logós táblát tartanak a kezükben.a videóban eleve csak négyet mutatnak,és amikor az egyik lány befordítja a táblát,csak 3 tábla marad,ami kiadja a három hatos alakú logót.az eredeti reklámban mind az 5 táblát megfordítják,nem csak az egyiket....tehát szándékos manipuláció is van benne.

egyébként szerintem az a vicc ebben,hogy egy átlag ember aki megnézi a reklámot,semmi ilyesmit nem fedez fel benne,tudat alatt sem hat rá.csak miután megnézte a sátánistázós videót.

De tegyük fel,csak elvben,hogy tényleg sátánista üzenet van benne:Akkor is mégis mi történne? talán akik megnézik a reklámot,vagy vodafonosok lesznek,azok sátánista szertartásokra fognak eljárni? vagy mégis mi lesz a káros hatása? rájönnek,hogy Balázs az antikrisztus és megigézve imádni fogják? tehát miért raknának bele ilyen üzenetet,mi lenne a céljuk ezzel? ha valami okkultizmus van a hátterében,akkor pont,hogy még célzást sem fognak rá tenni,hogy minél inkább inkognitóban legyenek.szóval ez egy vicc.

Azt írja a videóban,hogy a víz kék,de ez a vízcsepp piros,és ez értelmetlen.ez is belemagyarázás.a piros egyszerűen egy sokkal figyelemfelkeltőbb,intenzívebb szín,és egy reklámnak ez a lényege,hogy minél inkább felhívja a figyelmet,minden eszközzel.

egyébként az aláfestő zene szövege eléggé sötét üzenetű:"You are my angel" "She is on the dark side"

Akkor most én is mondhatnám,hogy a videó készítője a sátánista,mert ezzel a zenével manipulál tudat alatt másokat....

aztán magyarázza,hogy a "Jár" "Jár nekem" szavakat ismételgetik,és ennek sátánista üzenete van,hogy miért azt nem tudom...

Ez egy reklám! aminek a fogyasztó manipulálása a célja,tehát a "Jár nekem" egy vásárlásra ösztönző mondat....micsoda sátánita felfogás!....

egyébként erről a belemagyarázós szemléletről:

http://www.youtube.com/watch?v=cDHIiziFFCU&feature=related

Akkor ennyi erővel ez is lehet reális.

2012. jan. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Utolsó

Hogy ezekre miért nem gondoltam... teljesen bután érzem most magam.

2012. jan. 14. 09:47
 7/10 anonim válasza:

09:27-es!

Túlságosan nyers vagy. A videó amit kitettél, nyilván valóan paródia, ezért nem kellett volna felhozni. Amúgy meg természetesen ne kell mindent komolyan venni, de mint tudjuk a reklámokért nagyon sok pénzt fizetnek, s nincs benne felesleges képkocka.Ha egy 30-40 másodperces reklámban van 10-15 jelkép, szimbólum, azt már ne tartom véletlennek...

Üdv.

2012. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

14:41

Tudom,hogy paródia,de irónikus módon tükrözi azt is,hogy mi mindent bele lehet magyarázni ilyen dolgokba.direkt ezért linkeltem be,hogy világos legyen.Nevezhetsz nyersnek,de én nem tehetek róla,hogy nem találtam el az ízlésedet,és te máshogy gondolod ezt az egészet.

09:27

2012. jan. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt a Voda rakta ki (vagy a reklámot készítő cég) marketingfogásként, hogy mindenki erről beszéljen.


Alapvetően nagy tévedésekkel van tele, tehát maximum mint szórakoztató művet érdemes olvasni.

2012. jan. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy kis fantáziával minden logóba be lehet mindent magyarázni. pl. Apple logó = eredendő bűn.
2012. jan. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!