Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szcientológia? Mi az?

Szcientológia? Mi az?

Figyelt kérdés

Bocsánat mindenkitől aki ezt a blogot olvassa, de egyszerűen nem tudtam hová tenni a kérdésemet.

hosszú ideje jó kapcsolatban voltam a barátnőmmel, minden szép és jó volt. Kb 2 hónapja valahogyan bekeveredett egy úgy nevezett szcientológiai társaságba, nem tudom hogyan, de meg sem tudtam akadályozni. Azóta a kapcsolatunk megromlott, mert minden percét ott tölti és anyagilag is oda fektet minden tőkéjét. Nem tudom mit tehetek, mert azóta egyáltalán nem hallgat rám, és sak az létezik a számára. teljes a tanácstalanságom, mivel tudták így megfogni és elszakítani tőlem. Tud valaki erre felfogható magyarázatot adni? Szívesen fogadnék email beli eszmecserét is, arról hogy tudnám meggyőzni a nem elfogadható magatartásáról! köszi minden segítőkész társamnak!!


2012. jan. 6. 02:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de a barátnőd nagy veszélyben van. Jó esély van rá, hogy rövid időn belül anyagilag teljesen tönkremegy, és lelkileg, társadalmilag is megnyomorodik egy életre.


A szcientológia egyház lényege, hogy első körben mindent kiszednek belőled, kivallatnak a legintimebb titkaidról, majd ezen keresztül a markukban tartanak és arra kényszerítenek, hogy minél több pénzt fizess nekik, vagy esetleg ingyen dolgozz, áldozd mindenedet az egyháznak. A szcientológiát ellenző barátokkal, rokonokkal teljesen meg kell szakítani minden kapcsolatot.


Az a baj, hogy amíg a barátnőd be nem látja, mibe keveredett, addig nem fogsz tudni hatni rá, inkább az ellenséged lesz.


Az egyházi pályafutás végcélja, hogy amikor valaki elég magas szintre jutott, és kb több 10 milliót már befizetett, akkor elárulják neki a végső titkot, ami nem más, mint hogy sok millió évvel ezelőtt egy Xenu nevű űrlény csapdába ejtette az emberek lelkét, és egy 3D moziban napokon át filmeket nézetett velük, amivel átmosta az agyukat. Ezek a lelkek költöztek végül mibelénk, és most meg kell szabadulnunk a Xenu által a fejünkbe ültetett rossz dolgoktól, és ebben segít a szcientológia.


Talán ha ezt elmondod neki, észhez tér.


Mindenképp nézd meg ezeket a videókat:


http://www.youtube.com/watch?v=tWNuOPEVk0U

http://www.youtube.com/watch?v=4to0fz4ZV-E

http://www.youtube.com/watch?v=tZ6Uot-kecQ

2012. jan. 6. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A Hubbard tal alapított egyházat az ötvenes évek közepén Kaliforniában jegyezték be hivatalosan, Ron is amerikainak született egy tengerész fiaként. Bejárta Kelet-Ázsiát, Indiában az ottani szerzetesektől tanult, Polinéziában a bennszülöttek vallását tanulmányzozta. Washingtonban tanult mérnöki egyetemen, harmincévesen scifi regényeket írt. A II. világháborúban tengerésztisztként szolgált, megsebesült, és elég komoly sérüléseket szerzett, lebénult és megvakult. Az általa felfedezett dianetikával meggyógyította magát. Az ötvenes évek elején kiadta főművét a dianetikát, ami bestseller volt az USA-ban. Az ötvenes évek végén áttelepült Angliába, de innen a 60-as évek végén kiutasították, utána egy flottán élt. A 80-as évek végén halt meg 75 évesen, ami a képességeihez képest nem egy nagy kor. De ne legyünk igazságtalanok, azért komoly szervezetet hagyott maga után...


Ha magát az elméletét vizsgáljuk, akkor azt kell mondanom, hogy az egész világ vallásaiból szemezgetett: a hinduizmus védáiból, Buddha tanaiból, a kínai lámakolostorok tanításaiból, a kereszténység egyes elemeiből, Kant, Nietzsche, Schopenhauer filozófiájából, de még a görögök és arabok matematikai ismereteit és a nyugati és keleti civilizációktechnológiáinak elemeit is felhasználta. Az embereket aktivitásuk tekintetében nyolcféle dinamika határozza meg: ön, szex, csoport, emberiség, állat, egyetemes, spirituális és végtelenség. Ezt szimbolizálja az a szcientológia kereszt, aminek 8 gerendavége van. Egy kicsit a science fiction-re hajaz amikor az embert szellem-test-értelem hármasaként definiálja olymódon, hogy a szellemek teremtik és változtatják meg a fizikai univerzumot.


Fontos fogalom náluk az engram, ami azt jelenti, hogy a tudatalattidba bevésődnek az érzéseid. Ezek okozzák a betegségeket, ezektől kell megtiszulni, hogy clear legyél ez a fő célja a scientológiának leegyszerűsítve. Ha valaki clear lesz, itt nem állhat meg, hanem OT fokozatkat kell szereznie, természetesen horror pénzekért...


Nemrégen játszottak az M1-en egy filmet: "Míg végül semmi sem marad" - ez egy német játékfilm, ami egészen jól bemutatja a lényeget. Sajnos a videotából törtölték - gondolom nem véletlenül - de talán itt meg tudod nézni: *****


Üdv. Péter



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. jan. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 zozi1111 ***** válasza:
A szcientológia legalább akkora kábítás, mint a hit gyülekezete. Csak a pénzre hajtanak. Tudatmódosítástól kezdve, sok-sok rosszat tesznek. A barátnőddel sajnos addig nem tudsz mit kezdeni amíg önmagától fel nem ismeri a dolgokat. Bármennyire is szereted, te ne lépj be.
2012. jan. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez szerintem egy jobb link a Míg végül semmid sem marad c. filmhez:

[link]

2012. jan. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Emberiség- és nemzetellenes szekta. Váltig állítják, hogy a pszichiátria mennyire tönkreteszi az embert, holott ők maguk sokkal durvább módszereket használnak az emberi elme megtörésére, az elmetani ismeretekkel valójában visszaélnek!

Nem véletlen egyébként az sem, hogy félnek a hatóságoktól.....

2012. jan. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy regényíró agyszüleménye az emberiség számára.

Ha a barátnődnek hiányos a pszichés önvédelmi rendszere (rés van a pajzson),akkor vége.Ügyesek,hamar megtalálják,hol lehet megfogni.A régi énjét és a régi kapcsolatot nyugodtan el is felejtheted .Hetek alatt átfordítják,rá se fogsz ismerni.Örülj,ha nem ránt magával.Ha van közös bankszámlátok,azonnal mentsd ki a pénzt,mert hamarosan nem lesz mit.

Ha már azt érzed elszakították tőled,nagyon is közel állsz az igazsághoz.

MÉG EGYSZER:

FIGYELJ ODA A PÉNZÜGYEKRE!!!

2012. jan. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2012. jan. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kamu a kérdés.Te is tagja vagy?
2012. jan. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért nehéz válaszolni erre a kérdésre és tanácsot adni, mivel minden jóérzésű ember téged is félt, de az igazság az kívánná, hogy segíts a lánynak.
2012. jan. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Valami ilyesmit éreztem én is a dologban, közben a neten keresgéltem én is.Állítólag van valami auditálásuk ahol szinte transzos állapotban kiszednek bvelőle mindent. Sajnos ami engem aggaszt, az,hogy az első kérdések vagy ráhatások egyike a szexuális szokásaira vágyaira, eddigi szexéletére,esetleg a még előttem sem felfedett titkos vágyaira vonatkoznak.Mikor mindezeket kitapasztalják vissza is élnek vele.Való lehet ez is? Mert már hallottam hasonló esetekről.

A párkapcsolatot illetően már Ő is nyilatkozott, hogy a szervezeten belül már hozzá is kötöttek valakit és vele együtt mint párt akarják tanulmányútra küldeni Angliába.

Szerinte még egy fillért sem szedtek be tőle (bár én ezt nem így tapasztalom) de aláírt egy 2 és féléves munkaszerződést (amiért egy fillért sem kap) cserébe azért hogy a tanfolyamok fejében dolgozik nekik. Most van úgy, hogy hajnalban jön haza a munkahelyéről de már reggel 8 órakor telefonon hívják, hogy miért nincs már a misszióban. Ha tényleg nem lehet meggyőzni bele fog rokkanni. Vagy a munkahelyén van, vagy a szervezetbe sürgetik,és szinte egész nap ott tartják

Ez teljes rémálom!!!!!!!!!!

2012. jan. 9. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!