Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pécsen mennyibe kerül az...

Pécsen mennyibe kerül az egyházadó? Esetleg egy kedves papot is ajánlhatnátok!

Figyelt kérdés
A fiamat szeretnénk megkereszteltetni. Csak fél éve élünk Pécsen, nagy nehezen sikerült kinyomoznom, hogy ki a körzeti papunk, ma voltam is nála, de nagyon flegmán és lekezelően viselkedett velem, így nem biztos, hogy nála akarom megkeresztelni a gyerekemet. Zavaromban még azt is elfelejtettem megkérdezni, hogy mennyi az egyházadó. Ha valaki tud KEDVES papot, írjon!
2009. máj. 22. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyházközségi hozzájárulás 2009-ben:


A püspök úr rendelkezése


„Az egyházközségek 2009. évi költségvetését az alábbi rendelkezéseim szerint kell elkészíteni:


A Magyar Katolikus Püspöki Kar 2005. évi határozatának értelmében az egyházközségi hozzájárulás mértéke személyenként havi nettó jövedelem 1%/fő. Az eddigi gyakorlat szerint minimum összeget határoztunk meg. Az egyházközségek kiadásainak emelkedése miatt 2009. évtől át kell térnünk az MKPK által 2005.-ben meghatározott százalékos egyházközségi hozzájárulás megfizetésére. Egyenlőre a Pécsi Egyházmegyében a híveinktől nem a nettó jövedelmük 1%-át, hanem havi nettó jövedelmük 0,5%-át kérjük.


Papot sajnos nem ismerek Pécsen.Pesti vagyok.

2009. máj. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Katolikust nem ismerek, református nem jó? Azt tudnék ajánlani.
2009. máj. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha Pécs melletti is jó, írjál magánban és küldök egy nevet, hivatkozhatsz is rám.
2009. máj. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: nem tudok sajnos privát üzenetet írni neked, nem elérhető nálad az a funkció... Ha esetleg írnál nekem privátot, azt megköszönném.
2009. máj. 23. 16:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!