Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A buddhistáknak van karácsonyuk?

A buddhistáknak van karácsonyuk?

Figyelt kérdés
Ők várják az "angyalt", feldíszítik a házat, vagy csak egy átlagos nap?!
2011. dec. 18. 19:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A buddhisták nem ünneplik a karácsonyt, hiszen nekik "nincs szükségük" a megváltásra.


Kedves Peruccsia javaslom nézz utána a karácsony eredetének.


válaszom!


A karácsony nem csak az adventisták szerint pogány ünnep! Rajtuk kívül még van egy pár (egyház)gyülekezet.

Ha neked az számít, hogy ünnepled akkor miért nem mondjuk február 5-én, vagy július 12-én ünnepled? De ha tudod, hogy nem akkor van a születésnapja, akkor hogyan ünnepelheted Krisztust egy hazugsággal? A hazugság ünneplése szerinted egyenlő a Krisztus követéssel?

Másrészt a szeretetet nem kell ünnepelni, azt cselekedni kell, mindenkor, mindenki felé. A szeretetet nem várni, hanem adni kell...

2012. dec. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves 11es, látom Adventista vagy, így neked aztán hiába is magyarázná bárki a karácsony értelmét.

Amit EWG nem írt le, az nektek nem is létezik. Amit leírt, még ha nincs is benne a Bibliában, az máris Szentírás.


Ezzel a felfogással nem is kéne ünnepelni semmit.

2012. dec. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves 'válaszom'!


Nem vagyok adventista, sőt még Jehova tanúja sem.

Nagyon fiatal lehetsz, vagy még nem nagyon tanulmányoztad a magukat keresztényeknek valló egyházakat.

2012. dec. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Egyébként miből gondoltad, hogy adventista vagyok?

Amúgy Ellen G. White írása pl. Jézus élete című könyve irodalmilag rendben van, de teológiailag nullának veszem. Pusztán érdekesség, nem egyéb.

2012. dec. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!