Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A buddhistáknak van karácsonyuk?

A buddhistáknak van karácsonyuk?

Figyelt kérdés
Ők várják az "angyalt", feldíszítik a házat, vagy csak egy átlagos nap?!
2011. dec. 18. 19:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Náluk nincs karácsony tudtommal. A buddhizmus a pillanatról szól. Csak az létezik, ami akkor és ott előted van. Nincs múlt, nincs jövő. Nincs én, nincs várakozás.
2011. dec. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

A buDDhistáknak nincs, és aki tartja a vallását, nem ünnepel semmi karácsonyszerűt.


Mivel karácsony=Jézus születésének ünneplése, a buddhisták nem hisznek Jézusban és a kereszténységben, ezért nem is ünneplik.

2011. dec. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Elirtam! Bocsi!!!
2011. dec. 18. 19:32
 4/14 anonim ***** válasza:
A Karácsony keresztény ünnep, a buddhista hagyományban nem szerepel. Persze egy nyugati világban élő buddhista ünnepelhet karácsonyt, ahogy sok ateista is megünnepli.
2011. dec. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

már nem azért de mennyi hozzá nem értő van itt. én sem vagyok úgy elmélyülve a témában, csak úttörő gyakorlója vagyok, de annyit legalább illene tudni, hogy a buddhisták elismerik a kereszténységet, és Jézust is. Buddha és Jézus más korban éltek, és az összes vallás "elindítója" más korból származik, ezért van annyi vallás. a legfrissebb úgymond az a kereszténység, és ezzel semmi baj nincs, a többi régebbi vallás.


nem ünneplik a karácsonyt tudtommal, de én is hindu/buddhista nézeteket vallok, gyakorlom bár még úttörő vagyok, mégis ugyanúgy hiszek Jézusban is és ünneplem a karácsonyt. a meditálás és a Biblia olvasása nem zárja ki egymást, egyik vallás sem zárja ki a másikat, mindegyik egy istent szolgál és kész.

2011. dec. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Peruccsia ***** válasza:
100%
A Karácsony a szeretet ünnepe (igaz keresztény gyökerű), amikor a család összejön. Ezt miért ne ünnepelné egy buddhista?
2011. dec. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 feketepeter ***** válasza:
100%

A karácsony NEM keresztény gyökerű, hanem eredetileg pogány ünnep volt, ami a téli napfordulóhoz kötődött.


A buddhizmusban semmi nem tiltja, hogy megünnepelje a buddhista a karácsonyt (vagy akár a Valentin-napot, vagy bármi mást), bár valószínűleg nem Jézus miatt ünnepli, hanem a szeretet és az összetartozás miatt.

2011. dec. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
77%
Ráadásul mindegy hogy az keresztény ünnep vagy sem mert a buddhisták elfogadóak a többi vallásra nézve
2012. márc. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 feketepeter ***** válasza:
100%

Egy buddhista bármilyen ünnepet megünnepelhet, amit csak akar. :-)


Mielőtt buddhista lettem, már akkor is ünnepeltem a karácsonyt, de mert a családom nem vallásos, ezért nem Jézus születését ünnepeltük, hanem azt hogy együtt van a család, szeretet, ilyesmi. Ugyanezt buddhistaként is meg lehet ünnepelni, és semmilyen hátrányom nem származik belőle. Más kultúrkörben viszont lehet, hogy másféle ünnepeket ünnepelnék meg.

2012. aug. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%

A karácsony csak az adventisták szerint pogány ünnep.

A szeretet ünnepe, amikor a Megváltó születését és a remény születését ünnepli az ember. Mindenki tudja, hogy Jézus nem akkor született, hanem ősszel, de ezt az adventisták valahogy nem akarják megérteni. Nekik nem fontos a Megváltó születése, csak a halála.


Az, hogy napforduló UTÁNra lett téve az ünnep, az egy dolog. Teljesen mindegy mikor ünneplem Jézus születését, de igenis fontos megemlékezni róla, mert öröm és boldogság hozója.

Valóban az ünnep napjának kiválasztásában nagy szerepe volt Rómának és egy megállapodásnak, de ez csak a nap.Ha azt ünnepled, amit és ahogy kell, akkor nem számít.

2012. dec. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!