Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy van pontosan ez az imádság?

Hogy van pontosan ez az imádság?

Figyelt kérdés

Kiskoromban jártam evangélikus hittanra, óra elején a Miatyánkot mondtuk, óra végén pedig egy másik imádságot, de már nem emlékszem a szövegére. Van valakinek ötlete, hogy mi lehetett ez az ima?

Tudom, hogy nagyon sok létezik, de esetleg talán ez olyan, amit leginkább evangélikusok szoktak mondani.


2009. máj. 17. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Én evangélikus hívő vagyok,

vallásomért élek, halok,

ez Jézus igaz vallása,

melynek nincs e földön mása.

2009. máj. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem emlékszel belőle semmilyen szövegrészletre? Vagy hogy miről szólt?

Mi mindig azt imádkoztuk (református vagyok), h "Áldjad én lelkem, az Urat, és egész bensőm, az Ő szent nevét, áldjad én lelkem az Urat, és el ne feledkezzél semmi jótéteményéről"

2009. máj. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Húúú... nagyon töröm a fejem. Volt benne egy ilyen sor, ebben biztos vagyok, hogy "téríts vissza eltévelyedéseimből", de ennél több nem jut eszembe, akármennyit agyalok rajta.
2009. máj. 17. 16:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Istenünk, Atyánk, aki biztatsz, hogy imádkozzunk, s aki megadod, amit kérünk, ha megjobbítjuk életünket, miután kértünk Téged, hallgass meg engem, aki sötétségben reszketek, nyújtsd felém kezedet, emeld fel előttem világosságodat, téríts vissza eltévelyedéseimből, hogy vezetéseddel megtaláljam önmagamat és Téged, Jézus Krisztus által.


Esetleg ez?

2009. máj. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez volt az :) Nagyon köszönöm!
2009. máj. 17. 22:20
 6/7 anonim ***** válasza:
A Hiszekegy nem lehetett?
2009. máj. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ja bocs,már látom h megvan....kapkodtam...
2009. máj. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!