Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Budapesti zsinagóga rabbija...

Pro Patria kérdése:

A Budapesti zsinagóga rabbija barátságos? Lehet vele hitvitát folytatni, vagy elzárkózó?

Figyelt kérdés
2011. dec. 2. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Melyik rabbira gondolsz pontosan? Mert Bp.-en nem egy rabbi van.

AZ ORZSE rabbija (Schőner) nagyon barátságos mindenkivel. Nincs baja a keresztényekkel, sőt.

2011. dec. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 yuda ***** válasza:

Nem vagyok zsidó, de belegondolok abba, hogy azért egy rabbi nem akárki. Nem hinném, hogy úgy megy, hogy szeva rabbi, miért ezt és ezt mondod, mert nem hiszem, hanem ezt és ezt...:)

Csak úgy az utcáról egy akárki- és ezzel nem sérteni akarlak, de ki vagy te?

A rabbi erősen tanult, képzett, művelt ember, amennyire tudom többségében kiemelkedő a kortársai közül.Nem gondolnám, hogy parttalan vitát folytatna csak úgy, mert nincs értékesebb ideje ennél:D

Biztos van valami elérhetősége, oda írj inkább, arra biztosabb, hogy válaszol,vagy lehet hogy időnként nyílvánosan meghirdetett, előre megtervezett olyan összejövetel, ahol válaszol kérdésekre,..máshogy nemigen tudom elképzelni.

Ennek semmi köze az elzárkózáshoz, hanem úgy vélem, saját önvédelme érdekében sem vállalna csak úgy, hogy akárki a nyakára járjon, csak mert úri kedve van éppen a vitához :D

2011. dec. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, aki a dohányutcai zsinagógában van.
2011. dec. 3. 21:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Úgy érted pl. arról, hogy Jézus Krisztus Isten fia-e?

Apósom egyszer megkérdezte tőle :D

2011. dec. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem, hanem például hogy miért nem fogadta el a zsidó Jézus reformációit.

Tulajdonképpen a köznép el is fogadta, népszerű is volt, épp ezért veszejtették el a farizeusok.

2011. dec. 5. 03:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Sztem ne a zsinagógában, egy rabbival vitázz erről:) De ha mégis, akkor írd majd le, hogyan jutottál ki onnan :D
2011. dec. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Köves Slomó? Hát én nem tudom mit kérdeznék, de egy rabbi nem akárki. Ugye Ő ószövetség alatt van, és úgy is gondolkodik, hozzáteszem van értelme. Engem kenterbe verne.

És ne felejtsük el, hogy Jézus is mindig az ószövetségből idézett.Az igazán bölcs ember csak figyel és halgat. Ezt tanácsolom mindenkinek,én hitgyülises vagyok, de mégis, van 1-2 katolikus akinek a véleménye sokat jelent,felnézek rá.De látni olyat is, hogy hasonló nézetű egymásnak esik.Kár.

2011. dec. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!