Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisztek istenben?

Hisztek istenben?

Figyelt kérdés
én bevallom nagyon nem ateista vagyok és szerintem nevetséges... de nem akarok megbántani senkit
2011. nov. 30. 14:30
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
33%

"Nem igazán volt még dogmatikus igazság a tudományban"


Sok van. Eleve pl. dogma az, hogy holnap vagy jövőre is ugyanazok lesznek a természeti törvények, mint ma. Ezt nem lehet bizonyítani, ebben egyszerűen hiszünk, mert ha nem hinnénk benne, bolondok lennénk / elmenne a kedvünk az egésztől.


A megmaradási törvényekben szintén csak hiszünk. Amíg egy kis laborban kísérletezünk, minden mérés alátámasztja. Viszont sohasem fogja senki alátámasztani nagy objektumokra nézve (pl.: Föld).


"nem volt szükség az isten hipotézisére."


A vallások nem természettudományos hipotézisgyűjtemények, hanem vallások.

2011. dec. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Akkor nem vagy tisztában a dogma fogalmával.
2011. dec. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
25%
En hiszek hisz tobbszor tapasztaltam hogy igenis letezik es cselekszik is a javunkra.Lehet hogy neked nevetsegesnek tunik de tenyleg komolyan gondolom es irtam le neked.
2011. dec. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
...Isten: ha annyira létezne akkor nem hagyná hogy szenvedjenek az emberek! És azok az emberek akik "istentől" várják a csodát nem érnek el semmit, isten nem segít csak az őrületbe kergeti az olyan embereket akik hisznek benne! én csak magamban hiszek és ha nagy gond van nem istentől várom el a csodát mint ahogy sokan hanem saját magam oldom meg. nem értem melyik pihentagyu pap találta ki a bibliát is...
2011. dec. 2. 20:45
 25/30 anonim ***** válasza:
Nem hiszek
2011. dec. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Hmmm en is igy el voltam keseredve egy igazsagtalan eset miatt es ezer idegen segitet ki a bajbol nem is smerven jforman engem.Te valoszinu ezt joszerencsenek hivod en Isteni Gondviselesnek azota tudom miert kellet szenvednem (a baj az volt hogy a nagy csaladunkban hittem es semmire sem tartotam az ismerost folg ezer idegent es vegulis ezer idegen segitett rajtam, tehat ezert szenvedtem megtanulvan hogy esetenben az ezer idegen tobbet er a nagycsaladnal) es eg tortent egy ket kimagasloan pozitiv elmenyem utana de ez elegge hoszu lenyeg ha szivbol kered Istent meghalgat es valaszol is az imara a kerdes ogy felismerjuk e valaszat?
2011. dec. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
37%

nagyon sokan jönnek azzal, hogy ha Isten létezik akkor miért nézi el a sok szenvedést.

sokan gondolják azt is, hogy ennek megválaszolása még a teológusoknak is nagy fejtörést okoz, pedig egyáltalán nincs így. hamár a bibliát Isten kinyilatkoztatásaként vesszük, lényegében választ kapunk a kérdésre. az ószövetségi Isten nemegyszer pusztította ki az emberiséget gondoljunk Noéra és az özönvízre(ami érdekes mert nemcsak a nagy monoteista világvallásokban jelenik meg hanem a politeista vallások rendre visszatérő eleme)az ószövetségi Istentől félni kellett, egyenesen rettegni. Ezzel szemben Jézus egy sokkal szelídebb irányvonalat követett ő nem a félelem által uralkodott, hanem a szeretet vezérelte.tanítása szerint az emberi szenvedéseknek nemértek véget pusztán azzal, hogy érettünk feláldozta magát, az mindaddig jelen van mígy elnem jön a végítélet, ellehet olvasni a bibliát ott szépen levannak vezetve a dolgok. ezt hívják ma kereszténységnek

sokan hiszik azt is, hogy a tudományban hívők Istent elutasítják pedig ez korántsincs így, gondoljunk csak a francia felvilágosodás korszakára, azonbelül is az ún. deista felfogásra melynek lényege hogy a világot ugyan Isten teremtette, a természeti törvényeknek azonban "szabad kezet adott" és ezekre az embernek kell rájönnie.gondolták ezt a történelem egyik legvallástalanabb időszakában.

azis igaz, hogy a dogma szót nemhírlik a tudományokra mindinkább a filozófiai, elvont tudományokra alkalmazni, de sajnos azt tapasztalom, hogy nem a hívő emberek akarják ráerőszakolni a dogmájukat az emberekre hanem a tudomány teszi ezt ráadásul úgy, hogy az éppen aktuális tudományos felfedezést teskinti dogmatikus! igazságnak mindaddig amíg valami újabbat ki nem találnak, mondták itt helyesen.

pusztán a tudományban hinni nem lehet, az emberi természetnek ellentmond, a tudományt alkalmazni kell, életkörülményeink javítására szolgál, nem rendelkezik semmilyen olyan erővel amit a vallás tud adni, ez két külön dolog, de mégsem teljesen elkülöníthető, egyik sem létezik a másik nélkül, gondoljunk csak bele talán megértjük.

a relativitás-elmélet körüli találgatásokról pedig:

tételezzük fel, hogy mégsem mérési hiba, ehhez ugye még minimum egy másik független laboratóriumnak is alá kéne támasztania a mérést, ami valamilyen okból kifolyólag nagyon nehézkesen halad.ha a mérés igaznak bizonyul akkor sem tudhatjuk le annyival, hogy jó akkor a fénysebesség 6 m/s sel gyorsabb naés? a fizika nem ilyen egyszerű, már nagyon kis változás is olyan folyamatokat indít be ami lavinaként rántja magával a többit. például itt a relativitáselmélet ami megannyi más elmélettel kapcsolatban áll, lényegében az egész elemi fizika. ha ez az érték csupán minimálisan is de elmozdul, az egész eddigi ismereteink megdőlnek és új alapokra kell helyezni a fizikát, ezért lenne olyan fontos minél előbb igazolni a mérés hitelességét.

másrészt népszerű elmélet még az ún. ősrobbanást megelőző teória. ugye józan ésszel belegondolva az ún. ősrobbanás egy nagyon parányi anyag robbanása, tágulása majd a világegyetem kialakulása strb. joggal tehetjük fel a kérdést mi volt ez az anyag? hogyan keletkezett? és miből?

eszerint az elmélet szerint minden egy fekete lyukkal kezdődött ahol ugye nincs idő és így Istenre sincs szükség hogy beindítsa, plusz Istennek nem is lett volna ideje rá hiszen a fekete lyukban nincs idő, ez howking népszerű elmélete.

hát, érdekes, ahhoz hogy ezt kitalálja valaki megintcsak hinni kell valamiben és itt összekapcsolódik megint a két szál, de kitudja.mindenesetre az ember még elég fejletlen ahhoz, hogy ilyen dolgokat megértsen talán nemis fog soha, kitudja. mindenesetre míg hiszünk Istenben lélekben erősek maradunk, ez biztos, a többi pedig....majd igazolja a történelem

2011. dec. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
67%
Hiszek és nagyon szeretem Őt! És Ő is nagyon szeret mindannyiunkat!
2011. dec. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Istenhez egyedul Jezus Krisztus altal juthatsz, band meg buneidet tiszta szivbol es add at Jezusnak eleted, meglatod eleted teljesen megvaltozik.
2011. dec. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Antimod ***** válasza:

Egyébként a tudomány is lehet meghaladott.

A 18-19. században emberek ezrei tettek bejelentést arról, hogy kődarabok zuhantak le a környékükön. A tudósok badarságnak minősítettek minden ilyen jelzést, hiszen kövek nincsenek az égben, ergó nem is eshetnek le.

Ma már neve is van ennek: meteorzápor, a kövek pedig meteoritdarabok.


Mondták egyébként mindaz ellenére, hogy már a bolygók pályáját is számolták.

2011. dec. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!