Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisztek istenben?

Hisztek istenben?

Figyelt kérdés
én bevallom nagyon nem ateista vagyok és szerintem nevetséges... de nem akarok megbántani senkit
2011. nov. 30. 14:30
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
43%
nem hiszek benne, ha létezik akkor meg egy szadista állat
2011. nov. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
66%

nem érdemes belemélyülni ilyen kérdésekbe mert a két fél szó szerint szét szedi egymást, 2 dolog biztos egy hogy a hatalmas világegyetem anyagaiból lettünk a természet hihetetlen csodája folytán vagy idegenkezűség által ami nyilván (és kár tagadni) egy hihetetlen fejlett létformára utal de lehet istennek is nevezni.

Lehet lepontozni megszoktam, de ezt akkor is leírtam.

2011. nov. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
61%

Isten létezik, ezt hiszem és vallom mint egy örök igazságot.

eddig minden más ún. dogmatikus igazság megdőlt vagy megdőlni látszik, még az agyonistenített relativitáselméletet is másfél hónapja cáfolták a cernben(ami nem egy szedett vedett társaság), a fénysebességnél 6 m/s-sel gyorsabb részecskét fedeztek fel, einstein tévedett vélik egyre többen, pedig 20-30 50 éve még dogmatikus egyetemes igazságként fogták fel. a világ változik, Isten örök.

a világegyetem keletkezéséről sincs tudományos magyarázat csupán találgatások, ide értem az ún. ősrobbanáselméletet is. jelenleg ez a legelfogadottabb nézet tudományos körökben, idő kérdése, hogy változzon Isten örök.

Istenben hinni nem azt jelenti hogy hátat fordítunk a tudománynak épp ellenkezőleg. A világról számos dolgot nem tudunk még, és vannak olyan dolgok amikre nem is tudunk magyarázatot adni, és a mai felfogás szerint amit nemlehet számokkal leírni az nemlétezik.

számomra elég torz elképzelés, hogy az emberi faj, a lélek is pusztán számok és kémiai folyamatok eredménye, puszta véletlen, ezt állítani emberiesség elleni cselekedet.

a léleknek léteznie kell, ahogy valamiféle Teremtőnek is, valami Legfőbb Lénynek, hitem szerint ez Isten.

Érdekes még, hogy a tudományért kevesek áldozták életüket a vallásért annál többen pusztán ezért lennének ők buták?

ami viszont engem is foglalkoztat, hogy az ószövetségi Isten nagyon könnyen haragra gerjed, büntet és nagyon gyorsan változtatja meg az akaratát. Ezzel szemben Jézus egy szelídebb irányvonalat képvisel, ő nem a félelem által uralkodik, hanem a szeretet segítségével, érdekes.

de pusztán kijelenteni bármiféle isten létezésének hiányát ugyanolyan ostobaság, mint a relativitáselmélet örök igazságként való elfogadását!

A hívő ember lélekben (is) erős, hisz a tudományokban, de nem tekinti őket mindenhatónak, mert az maga Isten.

A Földön minden ember hisz, legfeljebb azt hiszi, hogy nincs isten de hisz!

a valláson vitatkozni teljeen felesleges, mindenki egyéni ügye, de ezért másokat oktalannak, butának egyenesen idiótának nevezni hiba, sőt tragédia az ember tragédiája!

2011. nov. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
44%
Igen, de nem abban amiben a klasszikus hívők.
2011. nov. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
39%

Istenben mint szakállas öreg bácsi nem.

Amúgy pedig ha van isten, akkor bizonyára fizikus - az életet a fizika törvényei viszik előre.

Amúgy Darwin és követői logikusan kifejtik az evolúciót, én ebben hiszek

2011. nov. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
41%

Szia!


Felhívnám a figyelmed hogy a kérdésed alatti szöveggel saját magadnak mondasz ellent: "szerintem nevetséges" - "de nem akarok megbántani senkit

" --> Ha nem akarsz megbántani senkit, akkor miért írsz úgy amivel megbánthatsz mást?


Egyébként meg igen, én hiszek Istenben.

2011. nov. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
35%

Nem mondhatnám...


"Valaki azt írta itt a gyakorikérdéseken, hogy élettelen anyagok nem hozhattak létre élőt."


Először definiáld, hogy mi az az élet, aztán már foglalkozhatunk azzal, hogy létrejöhet e isteni beavatkozás nélkül, vagy sem.

2011. nov. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
40%
Nem, de ateisták jelenlétében azt szoktam hazudni, hogy igen.
2011. dec. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Hiszel a helyesírási szabályok hasznosságában?


Bevallom, én nagyon. Talán grammar nazi vagyok, mert szerintem siralmas, mennyire igénytelenek egyesek a helyesírás terén...

De nem akarok megbántani senkit.


Ezek a linkek talán hasznosak lehetnek az érintetteknek:


Akh. (Akadémiai helyesírás)


[link]


[link]

2011. dec. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
28%

"eddig minden más ún. dogmatikus igazság megdőlt"


Nem igazán volt még dogmatikus igazság a tudományban, és minden korábbi elmélet megdőlését egy jobb követte, amikben, hogy Laplace-ra hivatkozzak, nem volt szükség az isten hipotézisére.


"még az agyonistenített relativitáselméletet is másfél hónapja cáfolták a cernben(ami nem egy szedett vedett társaság), a fénysebességnél 6 m/s-sel gyorsabb részecskét fedeztek fel, einstein tévedett vélik egyre többen"


Rosszul tudod. Még ma is vitatják a mérés eredményét. A Gran Sassó-i kutatócsoport (szintén nem szedet-vedett banda) szerint nagyon valószínű, hogy mérési hibáról van szó, mert az érkező részecskék energiaszintje nem felel meg az elvártnak. Korai még temetni a relativitás elméletet. Valószínűleg, ha kiderül, hogy mégis lehet gyorsabban haladni a fénynél, csak a határértékeit kell majd módosítani, nem kidobni az egészet. A newtoni fizikát sem dobtuk ki, mikor jött a relativitás elmélet.


"a világegyetem keletkezéséről sincs tudományos magyarázat csupán találgatások, ide értem az ún. ősrobbanáselméletet is."


Azért több az, mint találgatás.


"számomra elég torz elképzelés, hogy az emberi faj, a lélek is pusztán számok és kémiai folyamatok eredménye, puszta véletlen, ezt állítani emberiesség elleni cselekedet."


Én ellenkezőképp gondolom. Szerintem a teremtett világ és a teremtőtől származó lélek torz elképzelés.


"de pusztán kijelenteni bármiféle isten létezésének hiányát ugyanolyan ostobaság, mint a relativitáselmélet örök igazságként való elfogadását!"


Csakhogy ez isten létezésének bizonyosságára is igaz, a relativitás elméletet pedig senki nem fogadja el örök érvényű igazságként.

2011. dec. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!