Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mennyire jellemző/...

Peruccsia kérdése:

Szerintetek mennyire jellemző/elterjedt az ateista vallásosság?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy valaki tartja a vallási szokásokat, de őmaga nem hisz semmilyen istenben. Politikusoknál, celebeknél érzek ilyet. Vagy pl a muszlim országokban, ahol kényszerítve vannak a szokások betartására és halál jár az istentagadásért.

Nekem is van olyan ismerősöm, aki elmondta hogy nem hisz Istenben, de tartja a katolikus rituálékat.


Köztetek van ilyen vallásos ateista?


2011. nov. 27. 14:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Már megint csak beszélsz de nem mondasz semmit. Annyira jellemző. Nagy szavakkal és mondatokkal dobálózól, mégse mondasz semmi konkrétat.


"Nem arra voltál kíváncsi, hogy filozófiailag, történetileg, esetleg természettudományosan, hogyan vezetem le Istent"


Akkor mégis mire? Kérdeztem hogy hogyan vezeted le? Viszont ez elég érdekes, mert semmivel nem sikerült még alátámasztani isten létezését, mert mindez nem több mint személyes hit. Ha te "isteni kinyilatkoztatások" nélkül, megdönthetetlen bizonyítékokkal és tényekkel alátámasztod isten létezését, te vagy a világ legintelligensebb embere, és kezet csókolok neked mert ez még soha egy korban sem sikerült senkinek.


"Valószínűleg a hozzád hasonló "brit tudósok" kínlódták valahogy össze azt az adatot is, hogy az ateistáknak 10%-al magasabb az IQ-juk. :))))"


Nem éppen:


[link]


Alul megtalálod a forrásokat.

2011. nov. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"60%-os"


ezen a linken már elkezdtem hasonló kérdésre válaszolni, ha gondolod olvasd el, de ne ilyenekkel érvelj, hogy a matematikusok 70% ateista, mert ez inkább engem igazol:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..

2011. nov. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

47%-os!


Miért nem Danikennel kezdted? :) Hasonlóan gondolom mint amit leírtál, azzal az eltéréssel, hogy én istenre nem mint spirituális teremtőre tekintek, hanem egy fizikai "személyre", egy fejlettebb intelligenciára, aki(k) több ezer éve járt itt, és a mai felfogása teljesen félreértelmezett. Ne haragudj amiért letámadtalak, azt hittem valamelyik elvakult bigott hívő keresztény vagy a sok közül...

2011. nov. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!