Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mennyire jellemző/...

Peruccsia kérdése:

Szerintetek mennyire jellemző/elterjedt az ateista vallásosság?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy valaki tartja a vallási szokásokat, de őmaga nem hisz semmilyen istenben. Politikusoknál, celebeknél érzek ilyet. Vagy pl a muszlim országokban, ahol kényszerítve vannak a szokások betartására és halál jár az istentagadásért.

Nekem is van olyan ismerősöm, aki elmondta hogy nem hisz Istenben, de tartja a katolikus rituálékat.


Köztetek van ilyen vallásos ateista?


2011. nov. 27. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

én hiszek Istenben, de megvetem az egyházakat, az egész a pénz miatt van, és Istent fenyegető erőként ábrázolják, mintha nem lenne jobb dolga, mint minden apró bűnünkért megbüntetni minket.. én szerető, gondoskodó személyként tekintek rá..

de az egyház szempontjából ateista vagyok.

2011. nov. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdés nonszensz, vagy nem vagy tisztában az ateista jelentésével. Különbséget kell tenni az ateisták, és a vallási szokásaikat nem gyakorló HÍVŐ emberek között.
2011. nov. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ateista alapból butaság,mivel a vallás alapból hisz valami természetfelettiben az ateisták pedig nem. ponthogy tagadják Isten létét.
2011. nov. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A vallási hagyományokról beszélek.

Mi is ateisták vagyunk generációk óta, mégis elénekeljük a Mennyből az angyalt Karácsonykor, pedig minket nem izgat fel Jézus születése.

Szerintem aki szereti a vallását, (de nem hisz Istenben) az is szívesen elmegy misére hallgatni a prédikációt

2011. nov. 28. 00:19
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg az ismerősödet, mi okból tartja a rituálékat, ha nem hisz Istenben?


Az ilyen politikus és celeb inkább magamutogató majom, aki ezzel próbál megfelelni az embereknek. Bár konkrétan nem ismerek ilyet.


Lehet kényszer hatására (bár ott ette meg a fene), lehet kipróbálni kíváncsiságból (akkor viszont nem folytonos jelleggel), vagy nem ateista, csak másképp értelmezi Istent (például valamilyen belső indíttatásra végzi el a szokásokat).

2011. nov. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen... vagy hagyományból.
2011. nov. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
7%

Vannak ilyenek kétségkívül.

Az ateista szó nálam a egyszerű ember szinonimája, ami nem sokban különbözik a nem TUDatos hívőétől.

Istenhez TUDományos úton is el lehet jutni. Ebből következik, hogy Istent létét TUDni és hinni is lehet.

Aki hinni vagy hinni véli Istent az nagyon gyakran téves helyre helyezi a tudatában. Ebből következnek a nap mint nap feltett kérdések: pl.: Ha ennyi a szenvedés a Földön akkor miért nem tesz semmit isten? vagy Ha isten teremtette az embert akkor milyen terve volt a dinoszauruszokkal? stb.

Arról nem is beszélve, hogy ez az embercsoport képtelen különbséget tenni pl.: egyház és kereszténység között. Ezek általában olyan kérdéseket tesznek föl, hogy a Kereszteshadjárat isten nevében történt? stb.

Általában aki ateistának bélyegzi magát az nincs azon a szinten, hogy isten létét filozófiai, természettudományos vagy történelmi vonatkozásba vizsgálja. Ez a csapat lenne az úgynevezett "nyáj", akiket terelgetni kellene, de jelenleg ez nem úgy valósul meg ahogy kellene.

2011. nov. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Az ateista szó nálam a egyszerű ember szinonimája"


Ezért van hogy a B.Sc. végzettséggel rendelkező tudósok 60%-a, kiemelkedő tudósok 90%-a, matematikusok 60%-a, biológusok 70%-a, és fizikusok 80%-a ateista, valamint hogy az összes erre vonatkozó felmérés szerint az ateistáknak 10 és 20 pont között magasabb az intelligenciahányadosuk, mint a hívő embereknek. Mert ők egyszerű emberek. Na nem röhögtess már. Ezt pedig hogy istenhez tudományosan is ellehet jutni, ne hangoztasd ilyen körökben, mert szerintem minden ateista kikérné magának. Ha meg már itt tartunk, elmondanád drága baráton milyen tudományos módszerekkel jöttél rá erre az álláspontra, és hogy melyik szaklapban publikáltad?

2011. nov. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ateista valásosság?


Boccs de ez logikai képtelenség. Valaki vagy vallásos, vagy ateista. Olyan nincs hogy vallásos ateista. Sőt, aki erős ateista az senki és semmi kedvéért nem fog vallási szokásokat tartani, aki pedig tart, az nem ateista.

2011. nov. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

"Ha meg már itt tartunk, elmondanád drága baráton milyen tudományos módszerekkel jöttél rá erre az álláspontra, és hogy melyik szaklapban publikáltad?"


Röviden logika és tapasztalat.

Viszont örülök, hogy írtál, mert te tipikusan bután álltál hozzá, ami jól példázza azon tudósokat, akik ma úgy viselkednek, mint a középkori egyház. Nem arra voltál kíváncsi, hogy filozófiailag, történetileg, esetleg természettudományosan, hogyan vezetem le Istent, hanem azzal foglalkozol, hogy az ateista egyszerűbb ember vagy sem. Valószínűleg a hozzád hasonló "brit tudósok" kínlódták valahogy össze azt az adatot is, hogy az ateistáknak 10%-al magasabb az IQ-juk. :))))

2011. nov. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!