Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelképez a keresztény...

Mit jelképez a keresztény vallásban a jobb szem és a jobb kar?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom az igazságot szimbolizálják, de nem tudom, hogy ennek mi a bibliai háttere. Ez összefügg az "Isten jobbja" kifejezéssel valahogy?
2011. nov. 23. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Mutatnál erről Igét a Bibliából? Jómagam még sosem találkoztam vele, szóval szívesen megnézném a szövegkörnyezetet.

2011. nov. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van vmi ilyen, hogy ha a jobb szemed vagy a jobb karod bűnbe visz, akkor tépd ki, mert jobb szem nélkül meg kar nélkül, mint teljesen elégni a pokolban.
2011. nov. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Máté 5:30

(de ne tudd meg, miket ad a google letépett kar keresésre...)

2011. nov. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel az emberek nagy része jobb kezes (volt akkor is), és Isten "oldala" is a jobb (ezért halad a héber és arab írás jobbról balra) ezét a két oldal között minőségbeli különbség is volt. Ha valakit a jobbodra ültettél, azt megtisztelted, akit a balodra, azt másodlagosnak tüntetted fel.

Ez minden nép hagyományában benne lehet, gondolj csak a "balul sült el a dolog", vagy balga szavakra. Vagy csak egyszerűen a "jobb" szóra, ami az angolban "right" azaz helyes, megfelelő, oké. A "left" pedig meghagyott, maradék.


Na, ennek fényében ha a jobbik azaz domináns oldalad (és most itt képletesen beszélek)botránkoztat meg, vesd el magadtól. Tehát ha benned a bűn, gonosz kívánság dominál, azt vesd el egészében. Ha vannak vágyaid, de nem gonosz kívánság(azaz másnak nem ártasz vele), az nem baj, azzal lehet dolgozni, az átalakítható.


Ez is egy értelmezés.

Freya

2011. nov. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez tényleg így van, gondolom Isten adta így, nem tudom,hogy mi lehet ennek a gyökere.
2011. nov. 24. 11:48
 6/6 anonim ***** válasza:
apró javítás: angolban a "left"-nek mint a "leave" múlt idejének nincs köze a "left" mint baloldal szóhoz etimológiailag, ez véletlen egybeesés ("leave" + "d" múltidőjelből rövidült). a többi tényleg jó.
2011. nov. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!