Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelenthet? Álmomban...

Mit jelenthet? Álmomban megjelent az égen két hatalmas épület, mint egy óriási kivetítőn. Egy téglákból épült öreg vár, és egy panelház, amely oldalán ott voltak a nemzetek zászlai, köztük a magyar is felfestve. Előbb összedőlt a vár, majd a panel.

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 07:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Részletesen: Egy kisebb alkalmi társaságot vezettem, és elmentem, hogy egy közeli tanyán kenyeret kérjek nekik. A tanya udvarából kirohant két nagy kutya, ekkor az elsőnek az orrára koppintottam a nuncsakummal, ettől elfutott, a második kutya felé pedig kinyújtottam a kezemet, amitől az behúzta a farkát, és eloldalgott. Jött a tanya gazdája a családjával, felnőtt nőkkel és férfiakkal, és elmondtam, hogy nem koldulni jöttem, szeretnék egy darab kenyeret, mert a velünk lévő gyerekek éhesek. Nem pénzt kérek. Még abban is kérem a segítségét, hogy éjszakára hol tudnánk meghúzni magunkat, tud-e a közelben valami elhagyott fészert. Ekkor az égbolton megláttuk, hogy mintha valami óriási kivetítőn lenne, feltűnt egymás mellett két épület. Egy öreg vár, és egy panelház. A panelház oldalára minden nemzet zászlója fel volt festve. Az öreg vár oldala felemelkedett, mintha egy kosarat öntenének ki, téglákra hullott szét, és lehulltak a téglák a földre. Utána a panelház is összedőlt, és ott volt közöttük a magyar zászló is. A tanyaudvaron ezt látva sírva térdre estem, és könyörögtem kegyelemért. A tanya gazdája ekkor odatett egy húszezrest a zsebembe, hogy menjek. Ezután láttam a várost, mindenfelé forgalmi dugók voltak. Egy pár ember volt, aki imádkozott, de többiek ugyanúgy viselkedtek, mintha mi sem történt volna, pedig a látványt az egész világon látták. Annyi volt a változás, hogy sokkal idegesebbek voltak az emberek, közlekedtek, veszekedtek, egymást szidták. (Az életkorom közel a hatvanhoz.)

Nekem Jóel könyve jutott az eszembe, de ez az álomlátás még nem lehet az, ami ott le van írva, mert hiányoznak azok a kísérőjelenségek. Nem is akarok belemagyarázni ebbe az álomba semmit sem, csupán az álom kapcsán szükséges megjegyeznünk, hogy gondolni kell a végidőkre, és amíg lehet, addig kell Istenhez fordulni.

2011. nov. 2. 07:13
 2/13 anonim ***** válasza:

Lehet hogy hülyeség de nekem az öreg várról a katolikus egyház, a panelházról pedig a református egyház jutott eszembe.

Az hogy a tanyán kérnek az emberek ételt és hogy forgalmi dugók lesznek az szerintem a nagy szorongatásra utal, ami hamarosan valószínűleg Magyarországot is eléri. (Illetve már valamennyire el is érte, pl. gazdasági válság)

Azok az emberek akik nyugodtak maradtak azok akik tökéletesen megbíznak Istenben és így nem zavarja őket ha bármilyen válság vagy katasztrófa történik.

2011. nov. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tényleg nem szeretnék semmit sem belemagyarázni, főleg nem isteni jelet, vagy prófétikus tartalmat. Valószínűleg sokat foglalkoztatnak ezek a gondolatok, a tudatalatti meg "szeret" az álmokban működni és rendezkedni, már ha létezik tudatalatti.
2011. nov. 2. 11:55
 4/13 anonim ***** válasza:
Isten is szeret az álmokban működni. Álmában az ember kevésbé áll ellen neki. Szerintem ha úgy érzed hogy az álomnak valamilyen mondanivalója lelki épülésedre szolgál akkor azt nyugodtan vedd úgy hogy Isten ezt akarta veled megértetni.
2011. nov. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Esetleg lehet hogy:

- öreg vár = zsidó vallás és Ószövetség

- panelház = kereszténység (sok nemzet)

2011. nov. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

kiráz a hideg az ilyenektől. 2 lehetőség van:

1. hogy az agyad rakta össze REM állapotban, vagy a másik, ami valószínűbb, hogy Isten figyelmeztetett a végidőkre.

Milyen jellegű álmaid szoktak lenni úgy általában? Ez nagyon szokatlan volt a többi álmodhoz képest?(gondolom már egy részből az, ha ide kiírtad)

2011. nov. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszadóhoz: Az álmaimból sokszor írtam már novellát, annyira valósághűek szoktak lenni, és annyira "egyben" van, komplett történetek. Sokáig elkisért egy jelenség, ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2.. itt leírtam, ez abbamaradt, helyette jött ez az álom, és társai. :) Úgy látszik nagyon dolgozik az agyam. Az álmaim olyan egybefüggők szoktak lenni, hogy néha úgy érzem, egy folytatásos tévéfilmet nézek álmomban. Visszatérők. De hát "Az öreg halász és a tenger"-ben is az öreg mindig az oroszlánokkal álmodott.
2011. nov. 2. 16:30
 8/13 anonim ***** válasza:

Élet a Lélekben szemináriumon egy csoporttársam minden éjjel azt álmodta hogy indulnia kell és össze kell pakolnia, de annyira sok mindent kellene vinnie hogy nem fér bele a bőröndbe és nem bírja el és mi lesz most...

Már évek óta minden éjjel ezt álmodta.

Mondtuk hogy menjen el gyónni, életgyónást végzett és az álom megszűnt.


Nekem is olyan álmaim szoktak lenni néha amelyek nagyon érdekesek és néha teljesen valóságosnak tűnnek. Felnőttkori megtérésem is álmomban kezdődött.

2011. nov. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem is hallottam még ilyen fogalmat, hogy életgyónás. A biblia nem ismeri a katolikus értelemben vett gyónást. Valljátok egymásnak bűneiteket - ilyen van, de ez azt jelenti, hogy ha ketten beszélnek, akkor kölcsönösen elmondják ezt egymásnak. Azt is merem következtetni ebből, hogy csak azokat a bűnöket kell valakinek elmondanom (meggyónnom) amit ellene követtem el, a többi bűnöm Istenre tartozik. Gondoljunk csak bele, milyen terhet raknak arra a szerencsétlen emberre, aki nőtlenségre van kényszerítve, és elmondják neki a gyóntatófülkében a szexuális vágyaikat. Ilyet Isten nem kér senkitől sem.
2011. nov. 3. 07:49
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

"Gondoljunk csak bele, milyen terhet raknak arra a szerencsétlen emberre, aki nőtlenségre van kényszerítve, és elmondják neki a gyóntatófülkében a szexuális vágyaikat."


Az ilyen bűnöket nem szokták a gyónáskor részletesen kitárgyalni, erre van a nagyszerű paráználkodás szó amivel részletezés nélkül leírhatóak az ilyen jellegű bűnök.


A gyónásról pedig:

[link]


[link]

2011. nov. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!