Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megmagyaráznátok, hogy mi az...

Megmagyaráznátok, hogy mi az az aposztázia?

Figyelt kérdés

Megnéztem a wikiben, hitehagyást jelent.

Azért kérdem, mert a Nemzetközi Keresztény Szolidaritás (CSW) nevezetű emberi jogi szervezet szerint Iránban iráni vallási vezetők aposztázia miatt halálra ítéltek egy keresztény lelkészt. A lelkészt 2009 októberében helyezték előzetes letartóztatásba, miután a helyi oktatási hatóságnál tiltakozott amiatt, hogy fiát a Korán olvasására kényszerítették az iskolában. Az ítéletet Khomeini ajatollah vallásos írásaira alapozták.

Van valakinek infója az ügyrol?


2011. okt. 5. 19:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Attól függ milyen irányból nézed a kérdést. Nyilván mindenki másképp értelmezi.


Hallottam olyanról is, hogy egy nagyobb Egyházból kiszakad egy kissebb rész, és azokat nevezik szakadároknak, vagy hitehagyóknak. Ehhez jöhetnek még különböző jogi törvények is amelyeket emberek alkotnak, (ilyen amit te említettél) és aszerint alkalmazzák ezt a kifejezést.


A magam részéről, én azt vallom amit a Biblia jelent ki erről a dologról. Az "aposztázia" kifejezés a 2. Thessalonika levél 2. fejezetében, a 3. versében fordul elő, Károli "szakadásnak" fordítja.


A Biblia szerint azokat lehet hitehagyóknak, vagy szakadároknak nevezni akik az evangélium körül okoznak megoszlásokat.


"Kérlek pedig titeket atyámfiai, vigyázzatok azokra, a kik szakadásokat és botránkozásokat okoznak a tudomány körül, melyet tanultatok; és azoktól hajoljatok el."(Rm 16,17


Én a Biblia véleményével értek egyet. De egyébként ez a halálra ítélés elég szörnyű Iránban...Ráadásul egy ilyen eset miatt :-/

2011. okt. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!