Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "nagy figyelmeztetés próféci...

A "nagy figyelmeztetés próféciák" mit prófétálnak?

Figyelt kérdés

Több különböző ilyen próféciát olvastam, de konkrétan semmit nem prófétálnak meg.


Mindenhol csak arról írnak, hogy ekkor, meg akkor nagy figyelmeztetés, és majd jön Krisztus.


Azt, hogy Krisztus másodszor is eljön, azt nem kell már prófétálni, hiszen aki olvassa a bibliát, az tudja, és aki Krisztust követi az várja!


A napot, az órát senki sem tudja, csak az Atya.


Megtudott valaki ezekből a próféciákból valami konkrétat?


2011. szept. 20. 10:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Tessz. II 2.3.

"Semmiképpen meg ne tévesszen valaki titeket, hiszen előbb be kell következnie az elpártolásnak, és meg kell mutatkoznia a bűn emberének, a kárhozat fiának, az ellenségnek, 4aki mindenek fölé emelkedik, amit Istennek és szentnek neveznek. Sőt, Isten templomában foglal majd helyet, és istennek akar látszani."


Itt egy valós személyről beszél a Biblia.


"Belenéztem az úgynevezett nagy figyelmeztetésekbe, de nagyon távolinak tűnt Krisztus "stílusától"."


Szerintem meg az lenne fura ha régiesen beszélne. :) Nekem tetszett a stílusa. Úgy tűnt hogy szelíd, jóindulatú, de ugyanakkor igazságos is.


"Akik az ő juhai, azok meghallják az ő szavát és követik őt."


Szerintem ha te az ő juha vagy akkor előbb-utóbb meg fogod hallgatni és követni fogod. Ha előbb nem is, de a nagy figyelmeztetés után biztosan, mert az majd eloszlatja a kétségeket.


"Nekem ezek a figyelmeztetések a közel sem biblikus maya féle utolsó nap közeledtének tömeghisztériájához vezetném vissza, ugyanis azon kívűl, hogy húha, nagyon itt az utolsó nap, azon kívűl nem mond semmit."


De mond mást is: azt hogy térjünk meg, figyelmeztet az okkultizmus veszélyeire, erősen elítéli az abortuszt, a világ különböző csapdái ellen szól, bátorítja a hívőket, szól a papokhoz, felhívja a figyelmet a családok és a keresztény nevelés fontosságára, és sok más olyan tanítást tartalmaz ami szerintem hasznos.


"Ha megnézünk egy bibliai próféciát, legyen az Dánieltől, vagy Krisztustól nincs egyetlen egy szó sem, ami felesleges ömlengés lenne, minden szavára egy előadást lehetne tartani. Ezek meg csak szószátyár hablatyolásnak tűnnek."


Ismétlés van benne ez igaz. De ismétlés a Bibliában is van sok helyen. Arra nem tudok mit mondani hogy ez szerinted ömlengés. Neked ez a véleményed, nekem nem, de ez azért hozzáállás kérdése is.


"Például a Jelenések könyvéből lehetne példát hozni, hogy ezek az úgynevezett nagy figyelmeztetéseknek be kell következniük?"


Szerintem ez az:

Jel. 6.12

A hatodik pecsét feltörése

Amikor feltörte a hatodik pecsétet, láttam, hogy nagy földrengés támadt. A Nap olyan fekete lett, mint a szőrzsák, a Hold pedig olyan, mint a vér. Az ég csillagai a földre hullottak, mint amikor a fügefa hullatja éretlen fügéit, ha erős szél rázza. Az ég összehúzódott, mint egy felgöngyölt könyvtekercs. Minden hegy és sziget elmozdult a helyéről. A föld királyai, nagyjai és vezérei, a gazdagok és a hatalmasok, mindenki, rabszolga és szabad elrejtőzött a barlangokban és a sziklák közt. És így szóltak a hegyekhez és a sziklákhoz: "Szakadjatok ránk, s rejtsetek el bennünket a trónon ülő és a Bárány haragja elől! Eljött haragjuk nagy napja, ugyan ki állhat meg előttük?"


A politikusok és miniszterek a bunkerekbe fognak rejtőzni a félelemtől (hiszen a Nap fekete lesz, a Hold pedig vörös), de hiába bújnak el mert minden ember látni fogja ezt az eseményt.


Jó lenne ha kérnéd a Szentlélek segítségét ahhoz hogy helyesen ítéld meg ezeket a próféciákat. Szerintem se hiteles mindegyik de én a legtöbbet elfogadom.

2011. szept. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Kedves utolsoo vàlaszolo :-)


A 2Thess 2,3-ban a "elpàrtolàs" (vagy a Kàroli forditàsban szakadàs) szo helyén az eredeti görög szövegben a "aposztàzia" kifejezés àll, ami annyit jelent hogy: hitehagyàs. Pàl egyértelmüvé teszi hogy a szakadàroknak vagy hitehagyoknak azokat lehet nevezni akik a "tudomàny" vagyis evangélium körül okoznak megoszlàsokat (Rm 16,17)


Szét lehet tehàt nézni az Egyhàztörténelemben hogy ezek a jellemzök mikor érvényesültek...Jànos az 1. levelében arrol beszél, hogy több antikrisztus is tàmad, és figyelembe véve, hogy az utolso vilàgbirodalom a földi történelem legvégéig, Jézus 2. eljöveteléig kitart (Dàn 2,40-45; Dàn 7,26) szinte biztos hogy ennek a hatalomnak nem egy ember a képviselöje.


Persze, ez csak az én meggyözödésem, nem kötelezö màsnak is elfogadni :-) Avval mindenesetre mindenképpen egyetértek hogy a proféciàk értelmezését a Szentlélek segitségével kell értelmezni ^^


Kedves kérdezö, töleg pedig bocsànat ^^"


Félreolvastam nagyon amiket mondtal, majd legközelebb jobban figyelek :D Igen, bàr én még nem hallotam ezekröl a "Mària kinyilatkoztatàsokbol" azt mindenképpen elismerem hogy nem Biblikus az biztos...

2011. szept. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

A válasz írója 56%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:34


Semmi baj a félrenézésért, előfordúl.


Köszönöm az előtted válaszolónak írt válaszodat, teljesen biblikus volt. Pál nem az antikrisztus szelleméről beszélt, az antikrisztust különböző fantazmagóriákkal övezik fel, pedig János konkrétan megírta levelében, hogy ki ő. Nem jelképekkel, hanem konkrétan és nem is egyszer, de nézzük meg a legegyértelműbbet:

1Jn 2,22 "Ki a hazug, ha nem az, a ki tagadja hogy a Jézus a Krisztus? Ez az antikrisztus, a ki tagadja az Atyát és a Fiút."

Vagy:

"Fiacskáim, itt az utolsó óra; és a mint hallottátok, hogy az antikrisztus eljő, így most sok antikrisztus támadt; a honnan tudjuk, hogy itt az utolsó óra."


Hohó, támadt! Már 2000 évvel ezelőtt ezt írta: támadt.


"És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentől: és az az antikrisztus lelke, a melyről hallottátok, hogy eljő; és most e világban van már."


János azt írta, hogy e világban van már.


"Mert sok hitető jött e világra, a kik nem vallják a Jézust testben megjelent Krisztusnak. Ez a hitető és az antikrisztus."


Jött. Már jött. 2000 éves irat.


Innentől, ha valaki az utolsó időkre (napjainkra) vár egyfajta emberi lény megjelenését, ki Krisztusként mutogatja magát, az hazug, nem Istentől jövő tanításokra hallgat.


Hogy ki az, aki istenként mutogatja magát, miután a szakadás bekövetkezik? Mikor történt az egyházban a szakadás? Konstantinuszi fordulat. Ismerős a név? És hol mutogatja bárki is magát, mint Isten az Isten templomában, meggyalázva amit Istentiszteletnek hívunk?

Csak egy balga példa:


[link]


Csak az első képet nézzük meg.


És mit ír nekünk János?

"És én János vagyok az, a ki ezeket hallottam és láttam: és mikor hallottam és láttam, leborulék az angyal lábai előtt, hogy őt imádjam, a ki nékem ezeket megmutatta vala.

Az pedig monda nékem: Meglásd, ne tedd; mert szolgatársad vagyok néked, és a te atyádfiainak a prófétáknak, és azoknak, a kik megtartják e könyvnek beszédeit. Az Istent imádd."


Amit a különböző egyházak dogmáiban hallhatjuk, láthatjuk a tagjai mind ezen egyházakhoz keresztelkednek, ezeket a hitelveket mondják magukénak. Pedig:

"Felelvén pedig Péter és az apostolok, mondának: Istennek kell inkább engedni, hogynem az embereknek."


Ezt csak azért mondom, mert a hitetők, kik antikrisztust, mint egy személyt vallják, megtébolyodva tanítványaikat magukkal rántják a sötétségbe, kik mind egy forgatókönyv tanulmányozásába kezdenek az evangélium hirdetése helyett.


Hogy mi az az evangélium? Krisztus azt mondta, hogy ez az evangélium hirdettetik. Melyik? Nem volt akkor még sem Máté, sem Márk, sem Lukács, sem János evangéliuma, nem hirdette Pál sem. Akkor melyik? Pedig a lényeg egy-két mondatban le van írva. Például:


És monda Jézusnak: Uram, emlékezzél meg én rólam, mikor eljősz a te országodban!

És monda néki Jézus: Bizony mondom néked ma, velem leszel a paradicsomban.

2011. szept. 21. 12:59
 14/21 A kérdező kommentje:

Még valami: Jel 6:12-nek nem sok köze van a napjainkban elszaporodó újdonsült prófétálásoknak, a kétes Mária jelenségeknek, látnoknők általi "nagy figyelmeztetés"-próféciáknak.

Nem a Jelenések könyvének próféciáinak hitelességét vagy hiteltelenségét hangoztatom, tudom, hogy Krisztus jelentette azt ki az ő angyala által Jánosnak, és mindabban ami benne van bekövetkezett, illetve be kell következnie. A bibliai próféciákban hol van arról szó, hogy lesznek látnoknők, új próféciák az utolsó napokban, melyek figyelmeztetnek a hamar bekövetkező végről?

2011. szept. 21. 13:09
 15/21 anonim ***** válasza:
Amúgy ti nem féltek? Mert én nagyon!!!
2011. szept. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

(Ap .csel:1,2-14) Az utolsó napokban így szól az Isten:


"Kitöltök Lelkemből minden halandóra és prófétálnak fiaitok és leányaitok,és ifjaitok látomásokat látnak,véneitek pedig álmokat ámodnak,még szolgáimra és szolgálóleányaimra kitöltök azokban a napokbanlelkembőlés ők is prófétálnak.És csodákat teszek az égen fenn és jeleket a földön lenn.:vért ,tüzet és füstfelleget.A nap sötétté válik és a hold vérré,mielőtt eljön az Úr nagy és fenséges napja.Aki azonban segítségül hívja az Úr nevét,üdvözül."


Akkor jön el mikor nem is gondoljátok.Mindig készen kell lennünk.

2011. szept. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
A prófécia egyértelmű: minden halandóra (!) Nem egy két látnoknőre, kik nem mondanak semmit tulajdonképpen.
2011. szept. 21. 22:44
 18/21 anonim ***** válasza:

"A nap sötétté válik és a hold vérré,mielőtt eljön az Úr nagy és fenséges napja.Aki azonban segítségül hívja az Úr nevét,üdvözül."


Hogy milyen formában adja a Lelket az Úr az embereknek csak Ő tudja.Ha pedig sokan prófétálnak az azt jelenti az idő közel van.De vannak hamis próféták is.Az Órát és a Napot pedig senki sem tudja SENKI, csak jelek adatnak meg.Észre fogod venni.Mindenki.A lényeg hogy mindig legyünk készen.


Isten legyen veled!

2011. szept. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Még valami :

Nem kell messze menni ,mert ebben a két évben olyan álmaim voltak (nem vagyok már olyan fiatal)hogy még én is meglepődtem.Nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki ,amíg el nem olvastam a Bibliát és meg nem tértem.(Már írtam egy másik kérdésnél az álmaimból)


De ide tartozó álmom is van,nem tartom titokban mert most érzem hogy itt az ideje hogy közöljem:


Lélekben éreztem és láttam mindezt:Este volt és az égen egy nagy szem nézett le ránk,és egy nagy jel amit máig sem tudom mit jelent egy nagy "Y"vagy kehely formájú.Nagyon sok kis bolygó jelent meg az égen és mint a teniszlabda mind lepotyogott az égről a földre.

Egy másik hasonló :Ugyancsak este volt és egy nagy izzó hatalmas bolygó becsapódott a földbe ,sokan menekültek nagy volt a riadalom.Láttam egy pásztort is aki a nyájat menekítette meg a veszedelem elöl egy szűk hídon keresztül.



Ezek az álmok segítettek még a megtérésben ,mert előtte nem éreztem olyan közel ezeket a próféciákat ,pedig olvasgattam belőle.


Béke veletek!

2011. szept. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ha te ezeknek az álmoknak köszönhetően tértél meg akkor ezek Istentől jöttek, a fát gyümölcseiről ismerjük meg.
2011. szept. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!