Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A torinói leplet valóban...

A torinói leplet valóban Leonardo da Vinci készíthette?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 13:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
72%

"Az arccsontok vonala simán látszik, ebből pedig bőven következtetni lehet arra, hogy mi merre hány méter."


Az arccsontok vonalában nem igazán lehetett nagy különbség,már bocs.


" A másik dolog, hogy Jézusnak eleve nem lehetett hosszú haja, mert az tisztátalanságot jelentett a szokások szerint, tehát ez megint bukott."


Nem bukott meg. A hosszú haj egyfelől valóban pogány szokás volt, ezért is tiltja a Biblia de egy esetben viszont nem tiltott, ez pedig ha Istennek szentelni magát valaki, akkor beretva nem éri a fejét. (nem pap, hanem amolyan próféta féle) Jézus ószövetségi előképe a Bibliában Sámson volt. (miatta vártak a zsidók egy harcost) Sámson, aki Istennek szentelte magát és a legenda szerint a hajában volt az ereje.


" A harmadik, hogy hiába takarnak le valakit, az nem hagy ilyen lenyomatot egy leplen. "

Csakhogy a feltámadás egy olyan jelenség volt, ahol az égi és a földi találkozott. Egy új dimenzió született, akár radioaktív jelenség is lehetett. Hiszen Isten a fizikai világ teremtője fizikai törvényekkel dolgozik, és ebben az esetben belenyúlt az anyagi világba. Jézus feltámadása ugyanis nem ugyanolyan volt mint Lázáré. Lázárt feltámasztotta Jézus, Lázár még élt egy darabig, aztán meghalt mint bárki más. Jézus viszont új testben támadt fel, romolhatatlan testben.


Ne érts félre, engem nem izgat, eredeti -e a lepel, nem is vagyok katolikus, de a férjem sokat foglalkozott a témával és azt mondja, még nem jöttek rá, hogyan csinálták, az anyag szövése első századi palesztin szövéstípus, tehát ha hamisítvány, alaposan utána jártak. Akárhogy csinálták is, az a valaki aki látszik rajta meg volt korbácsolva, mégpedig két ember által, azt hiszem az ütések vonalából az is látszik, hogy az egyik alacsonyabb volt, vagy valami ilyesmi. Már nem emlékszem, egy időben ezt hallgattam egyfolytában itthon, de nem figyeltem nagyon. Nekem tehát mindegy, de nagyon érdekesnek tartom.

2011. szept. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"3. Max Frei svájci kriminológus és virágpor-(pollen) szakértô

Jeruzsálem, Edessa és Konstantinápoly környéke, továbbá Közép-Európa flórájára jellemzô polleneket talált a lepelbôl vett porban. A pollenekrôl mit sem tudó 14. századi hamisítónak -- a képmás megalkotása elôtt vagy után -- végig kellett volna hurcolnia alkotását ezeken az egymástól távoli vidékeken, hogy a helyi virágporokkal is

hitelesítse művét."


Persze, Leonardo hamisította. És mivel Leonardó tudta hogy a jövőben a hamisítványát majd pollenteszteknek is alávetik, külön szerzett virágokat izraelből. ;)

2011. szept. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
55%

2-es!

-".......yeshua keszitette"-

orvos latott mostanaban??!!potold surgosen!!

yeshua acs volt nem szovono!!

amugy a lepel a XI-XIII.ik szazadbol valo hamisitvany!!akkoriban volt nagy divat az un,;"ereklye" kereskedelem!

2013. ápr. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!