Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A torinói leplet valóban...

A torinói leplet valóban Leonardo da Vinci készíthette?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 13:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, de van aki hiszi, van akinem!
2011. szept. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

A torinói leplet Jézus készítette, méghozzá rettenetes kínszenvedések árán.


Boda László: A Torinói Lepel ,,életre-keltésének'' kísérlete

[link]

2011. szept. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Láttam egy műsort a Spektrumon valamikor, L. da Vinci és a torinói lepel volt a címe talán. Érdekes. Elgondolkodtató. Szóval a kérdésedre a válaszom: szerintem igen.
2011. szept. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

"A torinói leplet Jézus készítette"


Éééés még mindig egy európai ember arca látható a vásznon, tehát Jézusnak még mindig semmi köze hozzá.

2011. szept. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a lepel nem őrzött meg sokat az arcvonásokból, a bőrszínből meg semmit, szerintem akár közel-keleti is lehet az illető, akit ez ábrázol. Nincs olyan mértékű rasszbéli eltérés a közel-keleti és a középkori európai ember között, hogy ezt a leplen egyértelműen azonosítani lehessen.


Persze, hogy valóban Jézust ábrázolja-e, az egészen más kérdés. Én katolikus vagyok, de nem látok az ereklyében mást, mint egy érdekes leletet, ami talán valóban Jézust ábrázolja.


(Megj. Ezzel a legtöbb katolikus így van. Nem értem, hogy miért vélik úgy egyesek, hogy a katolikusok ereklyéket bálványként imádják, meg vallásos áhítattal tekintenek rá. a katolikusok igen nagy többségének ezek a tárgyak nagyjából annyira bírnak jelentőséggel, mint mondjuk egy angolnak a brit koronázási ékszerek. Emléktárgyak, melyek által megadjuk a tiszteletet azoknak, akikre általuk emlékezünk.)

2011. szept. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%

Az arccsontok vonala simán látszik, ebből pedig bőven következtetni lehet arra, hogy mi merre hány méter. A másik dolog, hogy Jézusnak eleve nem lehetett hosszú haja, mert az tisztátalanságot jelentett a szokások szerint, tehát ez megint bukott. A harmadik, hogy hiába takarnak le valakit, az nem hagy ilyen lenyomatot egy leplen.


Szóval szép művészi alkotás, csak nincs köze Jézushoz.

2011. szept. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%

Jézusnak nem lehetett hosszú haja?

Hiszen mindenhol úgy ábrázolják...

2011. szept. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy úgy ábrázolják, egy olasz festőnek lövése nincs arról hogy nézett ki Jézus, mi mást festene le, mint egy akkori európai divat szerinti hosszú hajú, szakállas mukit.
2011. szept. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 eric_one ***** válasza:
87%

Ezékielnél olvashatjuk "És fejöket kopaszra ne nyírják, de nagy hajat se neveljenek, hanem hajokat megegyengessék."


Abban a kultúrában valóban nem hosszú hajjal éltek. Defektes ez az ábrázolás, akárcsak a pufók, elhízott koleszterintúltengésben szenvedő angyalkák. :-D

2011. szept. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

OFF:

De azért édesek azok a kis pufók angyalkák! :)

2011. szept. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!