Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan jönnek a profeciak...

Hogyan jönnek a profeciak lépésről lépésre a világvégével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Pl. Ki lessz itt előbb? Az antikrisztus vagy az igazi Jézus? És ezek után is hogyan tovább?
2011. szept. 13. 19:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
66%

Sziasztok!


A 6. Pontban benne van az elragadtatás is. Én nem értek egyet azokkal akik a testi izraelitáknak még további lehetőséget biztosítanak...


Üdv. Péter

2011. szept. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Péter! Ez tömör és velős volt. Köszi :) és köszönöm a többi válaszokat is.
2011. szept. 14. 14:39
 13/15 anonim ***** válasza:

Nagyon nem mindegy???


Azt hittem, hogy Krisztusban kell hinni és nem egy forgatókönyvben.


Az elragadtatás (inkább elváltozás, ahogy Pál is írta)éppen akkor lesz, mikor Krisztus eljön, nem x nappal előbb vagy később, mert amiképpen a villámlás ellátszik kelettől nyugatig, éppúgy lesz Krisztus eljövetele is.

Ahogy Noé napjaiban házasodtak, ettek, ittak addig míg a bárka ajtaja be nem csukódott, úgy lesz akkor is.

Ezeket például Krisztus mondta.


Péternek igaza van, a szőlőmunkásoktól elvették a szőlőt és másnak adták.


Üdv: én lászló

2011. szept. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én lászlónak:

Te írtad:

"Nagyon nem mindegy???"


Én ezt írtam:

"azért annyira nem mindegy a sorrend"


A kettő nem ugyanaz.


"Azt hittem, hogy Krisztusban kell hinni és nem egy forgatókönyvben."


Ez így van. Ha ez neked megy anélkül is hogy éppen tudnád hogy mi folyik a világban és mi lesz a következő esemény akkor az szuper, és akkor neked valóban ez a kérdés tényleg mindegy. De nem mindenki van ezzel így.


Mondok egy példát:

Az elragadtatás valakit meglepetésszerűen ér és ráadásul pont itt marad a földön. Nem fog csalódni? Lehet hogy pont ezért fog a hite meginogni. Ha pedig felkészült volna akkor ő is el lett volna ragadtatva.

Vagy mondjuk valaki tudja hogy most a nagy szorongatás jön, felkészül testileg-lelkileg, tartalék élelmiszerrel, stb... Lehet hogy pont ezért nem hal éhen valaki a családjában.

Noé se mondta azt Istennek hogy "Nem építek bárkát, elég nekem a hit.".

2011. szept. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Noénak Isten mondta, hogy mit csináljon, nem ugyan az.


Neked mit mondott?


Idéznél nekem igehelyeket, melyek "bizonyítják" az úgynevezett elragadtatást, mint olyant, hogy a többiek itt maradva "bambán" néznek? Hogy egyszer elragadtatás lenne, majd csak x nap múlva jönne Krisztus?

2011. szept. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!