Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, hogy ne menjen...

Mit tegyek, hogy ne menjen el, vagy hogy kapcsolatban maradjunk? (leírás lennt)

Figyelt kérdés
Van egy X atya, akit 2 hónapja szenteltek pappá. Nagyon kedves, aranyos, nem régóta ismerem, és kicsit többet érzek iránta. Viszont, Ö most el fog menni, át helyezik más helyre, messze tölem. Sajnos nagyon ritkán fogom látni. Mit tudok csinálni, vagy mit mondjak neki, hogy ezentúl is továbbra is beszéljünk akár e-mailen vagy telefonon keresztül..? El szeretném mondani, hogy én mit gondolok róla, de nem szeretném, hogyha emiatt megszakadna a kapcsolat. Kérlek segítsetek.
2011. jún. 19. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

Az ilyen helyzet mindig kicsit groteszk azon túl, hogy a természetellenesség jellemzi.

Vigyázz vele, mert lehet hogy a kisfiúkra hajt...


Sajnálom, ha ezzel megbántottam valakit, de szomorú tény, hogy ma is az élet ez!

2011. jún. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
én egy lány vagyok, ráadásul nem kisfiú korú.
2011. jún. 19. 22:25
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Akkor nincs esélyed nála, bár a fiadnak még lehet...
2011. jún. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem ilyen esetben legjobb az őszinteség, mert ha nem így teszel akkor később nagyon fogod bánni. Én mindenképpen kérnék egy időpontot amikor négyszemközt beszélhettek. Azzal kezdeném, hogy megkérdezném tőle, miért választotta a papi hívatást. Aztán megkérdezném tőle, hogy a későbbiekben tervez-e családot, amjd elmondanám neki, hogy mit érzek iránta. Úgy gondolom ez így tisztességes, és ha elutasító lesz, legalább le tudod zárni magadban a dolgot.


Üdv. Péter

2011. jún. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves Péter!


Nagyon köszönöm a válaszod, kértem Töle idöpontot, hogy négyszemközt beszéljünk. Az viszont nagyon nehéz, hogy elmondjam neki, hogy mit érzek iránta, és mivel római katolikus pap, ezért nem lehet családja. Attól félek, hogyha elmondom neki, akkor megszakad a kapcsolatunk örökre, és valamilyen szinten szeretnék Vele továbbra is beszélni. Mi lenne a legjobb, amivel megfogom és ö is tartani akarja továbbra a kapcsolatot?

2011. jún. 20. 12:24
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha nem vagy őszinte akkor fogod elveszíteni örökre. Ha abban a sorrendben teszed fel a kérdéseket, ahogyan leírtam akkor nem lesz gond, és nem fogja félreérteni a dolgot.


Üdv. Péter

2011. jún. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves Péter!


Rendben, remélem mindent meg tudom Vele beszélni. Még egy kérdésem lenne, mit adjak neki, ami által mindig emlékezni fog rám? Valami különlegeset, amit magával vihet és eszébe jutok.

2011. jún. 21. 09:12
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én mindenképpen egy könyvet javasolok, aminek az elejébe egy kedves személyes üzenetet írhatsz, amiben nyugodtan megfogalmazhatod, hogy ezt azért adod, hogy mindig emlékezzen rád.


Üdv. Péter

2011. jún. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ha katolikus pap, akkor ugye cölibátus van, és ezt mindenkinek tiszteletben kell tartani. Ez lehet, hogy egy kísértés részedről, hogy szerelmes vagy bele. Semmi gond nincs azzal, ha szimpatikus és lelki vezetőként tekintesz rá és ilyen formában tartod vele a kapcsolatot. DE a szerelem elég furcsa dolgokra képes és neked is bűntudatod lenne, ha egy felszentelt papra nem úgy néznél mint Isten szolgájára. Szerintem próbálj megismerkedni egy olyan férfival, aki viszonozza az érzéseidet, figyelmes veled de ne kacsingass a tiltott gyümölcsre.
2011. jún. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%
Nem is értem, ha tudod, hogy katolikus pap, tudod, hogy nem lehet párkapcsolata, akkor minek nehezíted a helyzetét??? Ha szereted őt, akkor nem okozol neki kellemetlenséget, ha magadat szereted, akkor csak arra gondolsz, hogy neked jó legyen. Gondolom, te is katolikus vagy, akkor tiszteled a vallási előírásokat.
2011. jún. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!