Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, hogy elfelejtsem?

Mit tegyek, hogy elfelejtsem?

Figyelt kérdés
Hívők vagyunk, ő is én is. Szerelmes vagyok bele már lassan 7 éve. Azt észrevettem, hogy egy hullámhosszon vagyunk bármiről el tudunk beszélgetni és így tovább. Nem tudom, hogy mit gondol rólam. Én nem akarok nyilvánvaló jeleket adni felé, mivel én vagyok a lány. Nem tudom mi a helyes ebben a helyzetben. Mit tanácsoltok? Az évek telnek, ha nem én leszek a felesége nem tudom, hogy fogom átvészelni... Felejtsem el? ti voltatok már ilyen helyzetben?
2011. szept. 12. 21:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
66%

"udom, hogy vagy a férfi a domináns, vagy a kapcsolat tönkremegy, de minimum elhidegül"


aha, akkor szerinted a nem domináns beállítottságú férfiak, vagy a kifejezetten dominánsabb beállítottságú nők nem tudnak tartós kapcsolatot létrehozni, hiszen várhatóan az ilyenek párkapcsolataiban a nő lesz a dominánsabb? Komolyan?

Akkor most kezdjem el nézegetni a szüleimet 36év igen harmonikus házassággal a hátuk mögött, mert egyértelműen az anyám a dominánsabb? - apám meg jól lekezeli a helyzetet, ha szükséges. Vagy ismeretségi körből számtalan több, mint 30 éve egymást nyüstölő házaspárt, ahol szinte mind rendre a nő a dominánsabb? És szerinted komolyan nem működhet?


Már bocs, de te ezeket a marhaságokat komolyan el is hiszed? Több fajta ember van, több fajta kapcsolat lehetséges. Neked befuccsolt a házasságod, valami miatt az abban résztvevő két ember nem tudott jól és harmonikusan együtt élni, ennek ezernyi oka lehet, valószínűleg bőven nem az, hogy nem te voltál a domináns, csak már amikor baj van, akkor minden az. És akkor ebből rögtön te ilyen fantasztikus általánosításokat vagy képes levonni?...

Hát gratula, ekkora bölcsességgel talán nem is olyan meglepő, hogy elhalt a házasságod. Nem azon múlik, ki a dominánsabb.

2011. szept. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Szintén hívő lány vagyok.Én már voltam hasonló helyzetben. Sokáig jártunk egy közösségbe a sráccal.Sokat kerestük egymás társaságát, jól kijöttünk. Sok helyre közösen jártunk. Én egyre szerelmesebb lettem belé. Ő meg, mint aki semmit nem látott ebből.

Próbáltam jeleket küldeni felé, próbáltam a barátnőket bevetni. De hasztalan.

Végül, ha nem is a mi főszereplésünkkel, de egy szűk körű beszélgetés közben felmerül a párkapcsolati téma, és az, h ő hogyan áll ezzel. Ebből a beszélgetésből kiderült, h nem gondol rám lehetséges társként.

Ezután négyszemközt, sok imádságot követően, leültünk beszélgetni.

Kiderült, h habár tetszettem neki, feleségként mégsem gondolt rám. És mivel ő sosem lépett, nekem ebből értenem kellett volna, h nem viszonozza az érzéseimet.Azt hittem nem látja. Pedig nagyon is.

Hívő fiúként igenis foglalkozott azzal, h jó férj legyen, jó vezető. És ő is vágyott társ után.

Nem mondom, h a Te eseted is ugyanez, hiszen minden ember különböző. És nem is akarok igazán tanácsot adni, de én nem bántam meg, h megbeszéltem vele. Akkor nagyon fájt, de utána túl tudtam ezen lépni. Lelkiekben sokat tudtam ezután fejlődni.

Imádkozz sokat, és kérd az Úr vezetését. És ne feledd el, h habár fáj, és nem esik jól valami, a mi Atyánk, mégis a javunkra tudja fordítani. De ha Ő akarja, mégis lehet ez a fiú a társad. :)

Isten áldjon!

2011. szept. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

A válasz írója 44%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:54 Köszönöm a bátorítást...

2011. szept. 14. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!